Je v poriadku, keď som každý deň 15 minút bez pooperačnej podprsenky?

Zodpovedané
19. máj 2024

Dobrý deň,

bola som na prvej kontrole a bolo mi povolené osprchovať sa poriadne, čiže aj hrudník. Teda tak, aby rany ostali suché. Mám stále stres, keď si mám dať na tých 10 minút dole podprsenku kým sa sprchujem. Plus si dávam na odporučenie lekára krém na hematómy, čiže ďalších 5 minút kým si môžem obliecť podprsenku späť.

Je to v poriadku, keď sa každý deň sprchujem a prsia sú každý deň 15 minút bez podprsenky?

Nie je tam riziko nejakých komplikácií?

Mimo tej sprchy mám 24/7 podprsenku na sebe.

Ďakujem

Dobrý deň,

pre každú operáciu platí, že napriek tomu, že sa volá rovnako, tak priebeh operácie a jej detaily sú veľmi individuálne. Aj pri svojich pacientoch neodporúčam vždy a pre každého rovnaký postup, ani po "rovnakých" operáciách. Niekedy tkanivá viac krvácajú, niekedy sú pevnejšie, voľnejšie...

Ak Vám chirurg odporúča nejaký postup, je potrebné ho dodržať, alebo prispôsobiť podľa toho, aký máte priebeh.

Riziko komplikácií sa časom znižuje, približne do 3 mesiacov.