Zamietnu mi hypotéku, keď som mala odklad splátok?

Zodpovedané
12. jún 2024

Dobrý deň,

viac ako 6 rokov pracujem v zahraničí. Pred pár rokmi som si zobrala bezúčelový úver a doteraz bol vždy na čas splatený, teda žiadne omeškania. Zarábam 2500 EUR v čistom, ale počas Covidu-19 som si dala odklad splátok na 3 mesiace. Teraz si chcem požiadať o hypotéku. Úver mám splatený už polovicu.

Môžu mi zamietnuť hypotéku?

Ako postupovať, aby mi hypotéka bola schválená?

Vedeli by ste mi prosím Vás poradiť a napísať aké mám možnosti?

Musím dokladovať a ako zdokladovať zvyšných 20% z hypotekárnej sumy?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie, nemal by to byť problém. Ak od toho ubehli 2 roky alebo viac, nebude to problém. Ak menej, môže byť problém v niektorých bankách, ktoré sú v rámci tohto prísnejšie.

Najlepšie je si vybrať banku, ktorá je pre Vás najväčšou istotou. To je ťažko povedať, pretože nepoznám Vašu situáciu (koľko máte rokov, aký máte príjem, koľko máte deti, o čo chcete žiadať a ostatné faktory). Následne si tam schváliť hypotéku a potom sa poobzerať po menej istých možnostiach, kde by ste ale získali lepšie podmienky ako máte schválené v tej prvej banke. Potom by som nahodil žiadosť aj do týchto bánk. Ak by Vám schválili, tak super. Vyberiete si tú najlepšiu možnosť. A ak nie, tak stále máte tú prvú schválenú a viete doriešiť hypotéku tam.

20% viete dofinancovať buď v hotovosti, prevodom na účet, dozaložením ďalšej nehnuteľnosti alebo doplnovým úverom - spotrebným, medziúverom alebo stavebným úverom. Záleží od Vašich možností. Podľa spôsobu dofinancovania by sa to potom dokladovalo banke, ktorá by Vám poskytovala hypotéku.

Pokojne mi môžete napísať a po doplnení informácií Vám poviem presne, ktorá banka je pre Vás najistejšia možnosť a vedel by som Vás aj previesť celým procesom, aby ste išli na istotu a neurobili žiadnu chybu. Túto službu poskytujem pre Vás zadarmo - vyplatila by ma až potom daná banka, kde by ste si vyriešili hypotéku.

Jakub Vojčik - Finančný konzultant
finanční špecialisti v oblasti hypoték, poistenia a investícií
email: financna.poradna.relyon@gmail.com
mobil: 0944 214 816
web: www.reylon.sk