Bol vám odmietnutý odklad splátok?

monka22
19. apr 2020

Ahojte,je medzi nami niekto komu bol zamietnuty odklad splatok?dovod?
Ja som podavala v SLSP este 9.4. a do dnes mi odpoved neprisla...neviem ako mam teraz postupovat...zajtra mam splatnost uveru tak nevi ci ho treba zaplatit alebo nie..

mogaa
19. apr 2020

@monka22 treba si zavolať do danej banky....ak si splnila ale podmienky(čiže nebola si v úverovom registri v omeškaní alebo ako dlžník) tak by to nemal byť problém

monka22
autor
19. apr 2020

@mogaa pisala som a povedali mi,ze ak nie som v omeskani viac ako 30 dni od podania ziadosti tak by sa mal aj aprilovy uver zaratat uz do odkladu..v omeskani som nebola a podmienky som splnila len sa chcem hlavne uistit ci naozaj kazdemu schvalia uver lebo keby mam ist teraz do minusu ak mi to neschvali tak potom dalsi mesiac by som uz nezvladla doplatit 2 uvery naraz atd...

alenah31
19. apr 2020

@monka22 presne ako píšeš, majú to priamo na stránke SLSP

vierkainka
19. apr 2020

Určite sa ozvu, nám sa ozvali v piatok.. A to sne už s tým ani nerátali.. A ak máš splatnosť zajtra, ale požiadala si o odklad teraz v apríli nič sa nestane. Do odkladu to za rátajú už aj apríl. Takže ti ostane ešte 8 mesiacov. Teda ak spĺňa všetky podmienky na odklad a nebola si v omeškani ako tu už spomínali. Ozvať sa ale uuurcite musia. A teraz je ta situácia s tým covid 19, takže si myslím ze neodmietnu. Hlavne kľud, majú toho veľa, ale riešiť to budú.

milka2345
19. apr 2020

Ahojte, votriem sa sem. Neviete blizsie info k tomu odkladu? Ak to schvalia, tak sa navysi splatka. Neviete podla coho by som si to mohla vypocitat? Ked som volala do banky tak, ze ak mi odklad schvalia, poslu mi novu vysku splatky postou a uz je to schvalene, zrusit to mozem ist len osobne do banky. Len ak by sa mi ovela zvysila splatka to zase nechcem.

martina1201
19. apr 2020

@milka2345 ak nemáš dôvod na odklad splátok, neodkladaj. Výrazne sa ti to predraží. A to akým spôsobom sa ti navýši splátka ti vedia povedať len v banke. Záleží aj od toho koľko mesiacov budeš mať odklad splátok. Lebo to že to máš schválené na 9 mesiacov neznamená, že tých 9 mesiacov musíš dodržať. Hneď ako sa podmienky zlepšia a budeš vedieť platiť začni platiť. Oplatí sa to viac ako dlhý odklad splátok.

tncka
19. apr 2020

@monka22 ja som ziadala vcera a odpoved dnes

monka22
autor
20. apr 2020

@tncka a ako Vam prisla odpoved?v emaili alebo v georgovi?mne sa stale neozvali,dakujem

tncka
20. apr 2020

@monka22 do mailu,ale nasla som to potom aj v oznameniach v georgovi,len mi to neslo otvorit,vraj pdf format,ale otvorilo mi len nejake znaky.

milka2345
21. apr 2020

Za 5dni prislo rozhodnutie. Informacne: spotrebak s urokom 6,9%,odklad o 9mesiacov.Mesacna splatka sa zvysila o 17€.

naominka333
8. máj 2020

ahojte aj mne vo VUB sa stalo.10.4.som poziadala vo VUB odklad uveru.Ziadna spatna vazba o odoslani tak somtam zavolala pvedali poslite to znovu tak som este poslala 17.4.prisla sms a email odklad sme povolili keby sme vas do 30 dni neinformovali odklad mate povoleny.Nato21.4.mi odisla splatka s tym ze po dialogu mi povedali ze mi ju zarataju do odkladu a vratia spat.7.5.mi prisla odpoved ziadost o odklad sa zamieta lebo som poslala ziadost viackrat.tak dakujem tak mi poradili.&Vsetko som splnila mam vsetko poplatene nikdy som nemeskala so splatkou a druhy mesiac sedim doma pre koronu.

naominka333
8. máj 2020

@monka22 ahoj.ano zamietli mi tak ako mi poradili na dialogu vub ze ked nemam spatnu vazbu mozem to odoslat viackrat a vsetko mam poplatene vsetky podmienky odkladu som splnila