Miesta

Doprajte si zážitky, dobrodružstvá a spomienky. Vyskočte z kolotoča povinností a každodennosti, vezmite rozum do hrsti, nohy na plecia a objavujte spolu so svojou rodinkou miesta, ktoré za to stoja. Neviete, kam vyraziť? Nič to! Inšpirujte sa našimi tipmi na miesta, výlety, ubytovania, zábavné parky či iné aktivity, ktoré vás nakopnú k vytváraniu nezabudnuteľných spoločných momentov – v každom kúte Slovenska a za každého počasie.

Hodnotenia a skúsenosti so zaujímavým miestom

Máš skúsenosť so zaujímavým miestom?

angie_l  19. mar 2024 Overená recenzia

Dospelí relaxujú deti si užívajú každú časť rezortu

Pre mňa a pre partnera je dôležité, keď sa zabávajú deti, my oddychujeme, relaxujeme, máme čas pre seba. A potom sa zábavame s nimi. Naozaj v tomto rezorte je všetko smerované pre rodiny s deťmi. Človek, ktorý má deti, sa nemá naozaj na čo sťažovať, pretože deti majú nonstop program od ihriska, 3D bludisko, animátori, dokonca kolotoče, Welness aktivity aj pre deti. Rezort je v doline, vidieť krásne hory a prírodu, my sme si posedeli aj na teraske a užívali výhľad, kým sa deti zabavili. Ďeťom, odkedy sme prišli, sa nezastavila pusa, čo všetko tu zažili, to svedčí o všetkom. Ak vás to vonku už neláka k dispo je aj Welness, bazény a jedlo je bohaté aj pre dospelých, aj pre deti. Boli sme 3 dni, možno ak by sme boli dlhšie už by sme nemali čo veľmi robiť, ale teda za tie 3 dni sme nonstop mali aktivitu.

sunibrutal  11. jan 2024 Overená recenzia

Ideálny rodinný rezort

Boli sme na zimnej dovolenke (január 2024), rezort bol super. Na počasie sme nemali také šťastie,ale na svahu bol umelý sneh, takže sme aj trošku lyžovali, sánkovali.
Polpenzia bola veľmi dobrá, chutné raňajky aj večere, veľký výber jedál (reštaurácia bola trochu preplnená,ale nám to až tak nevadilo, jedla bolo viac než dosť).
Apartmán bol veľký, čistý a dobre vybavený, pohodlný pre celú rodinu.
V rezorte veľa aktivít pre deti a rodiny (sánkovanie, lyžovanie,Snowtubing, wellness, fun zone, ihriská...). Všetko je dostupné v areáli, čo potrebujete k aktívnej dovolenke s deťmi.

Boli sme veľmi spokojný.

sprituska  7. jan 2024 Overená recenzia

Najlepší rodinný Silvester

Osobne nemám rada tento nútený sviatok, kedy čakáte do polnoci pri trápnom programe v tv, aby ste si mohli štrngnúť a otočiť stranu v kalendári a začať ďalší rok. Preto som mala sen byť na Silvestra mimo domu, najlepšie niekde na horách. Bohužiaľ každý rok som natrafila iba na hotely, ktoré ma nútili kúpiť si pobyt na min. 5 nocí v čase Vianoc, čo pri našom spôsobe trávenia sviatkov nepripadalo nikdy do úvahy. Ale konečne je tu rezort, kde si viete kúpíť pobyt aj na 2 noci.
Prišli sme v piatok, bohužiaľ v ten deň sme toho už moc nestihli:(. Check-in je od 15:00, ak máte šťastie a ubytujete sa načas, stihnete wellness, ktorý je pre deti do 17:00 a máte ho na 90min. v cene pobytu. Je inak úžasný - sauny, vírivka, menší bazén s tryskami, detský bazén s hračkami, každý si príde na svoje. Od 17:00 je už iba pre dospelých. Prípadne viete ísť hneď lyžovať - skipas cez deň na 3 hodiny máte takisto v cene. Od 16:30 začína večerné lyžovanie, ktoré máte s 50% zľavou. Kopec je tam fantastický na učenie sa lyžovať či snowboardovať. Majú tam aj lyžiarsku školu. Pred 2 rokmi sme synovi zaplatili jednu hodinu a odvtedy lyžuje tak, že sa nestíhame diviť:). My sme lyžovali na Silvestra - žiadne čakačky na vleky, všetko išlo krásne hladko. Naozaj odporúčam všetkým, ktorí sa chcú naučiť lyžovať. Milí vlekári vám pomôžu aj spomalia vlek, ak potrebujete. Ak vám nestačí tento kopec, tak rezort ponúka aj skibus do Jasnej. Stihli sme využiť aj dráhu na snowtubing. Za 5 eur si na hodinu zapožičiate nafukovací kruh a môžete jazdiť na vyhradených dráhach. Takisto pre menšie deti je tam spravený kopec na sánkovanie. vonku nájdete obrovské ihrisko, zipline, klzisko a kolotoče, ktoré sú však za poplatok. Naše dieťa našťastie kolotoče nemá rado:)
Čo sa týka interiéru, mali sme prenádherný apartmán view, s tým najkrajším výhľadom ( škoda len, že nebolo viac snehu). Izby sú dokonalé. Raz tam určite vyskúšame aj apartmán s vlastnou vírivkou a saunou :)
Reštaurácia je síce drahšia, ale za kvalitu sa platí a jedlo je tam naozaj vynikajúce.
Čo sa týka silvestrovského programu, tak sme sa zabavili - pre deti boli nachystaní animátori, maľovali ich na tvár, tvorili z balónov. Ale syn radšej išiel s nami na koncert Lukáša Adamca:). Jediné mínus bola tombola ( lístok stál 10€ a žrebovala sa až po pol jednej v noci, čo naše dieťa už naozaj nedalo.
A teda veľa ľudí čakalo, že bude nejaké občerstvenie počas večera, ale bolo až o 23:00 kapustnica a rezne so šalátom. Každopádne večera v rámci polpenzie bola bezkonkurenčná.
Pre viac info si môžete pozrieť krátke reels na mojej stránke https://www.facebook.com/reel/1297353274286968
Ak hľadáte rezort ako stvorený pre deti, v www.demanovarezort.sk ste na správnom mieste, či prídete v zime alebo v lete, nudiť sa tam určite nebudete:) #test_demanova_rezort6 #recenzia

anka2103  16. nov 2023 Overená recenzia

Doslova a do písmena pobyt so zážitkami

Až po absolvovaní pobytu som pochopila ich názov.
Je to naozaj čas strávený so zážitkami v celom rezorte, preto nemusíte nikam inam. Ak je vonku dážď je to troška horšie, ale za krásneho počasia sa dá vyblázniť naozaj v celom rezorte a aby toho nebolo málo, k dokonalosti sa o deti postarajú aj animátori, takže o zábavu majú postarané.
Ja mám jedneho drobca dosť vymýšľavého čo sa týka stravy, ale nech mi nikto nepovie, že si nevedel vybrať. Fakt aj môj malý skonštatoval, že sa nedá nenajesť sa 😊. Od slaného, sladkého až po nám neznáme chute. Ten wellnes je u nich určite pre mnohých zádrheľ, ale verím, že aj na to budú prihliadať časom, ale vonku v lete sa dá zas krásne vyblazniť vo vonkajších bazénoch.
Takže za mňa a moju rodinku krásny pobyt plný hotových zážitkov.

Demänová rezort - pobyt so zážitkami

Veľká spokojnosť, cítime sa ako na zahraničnej dovolenke kúsok od domova👌

Celý rezort má zorganizovaný a dobre pripravený koncept. Krásne prostredie, ubytovanie a voľnočasové aktivity sú perfektné. K tomu lokalita v krásnom prostredí Nízkych Tatier pridáva rezortu len na hodnote. Odporúčame v každom ročnom období.

prhlavka  19. sep 2023

Wellnes v Demänová rezort

Jedným slovom dokonalý!!! Išli sme vo večerných hodinach a malo to super atmosferu, malo kedy býva wellnes aj vonku s moznostou relaxacie pod holym nebom, pohladom na hviezdy. Mne učaroval, velmi pekné a naozaj som si oddychla. Za mna top!

jasomjana  14. aug 2023 Overená recenzia

Cestujeme veľa, ale do Demanova rezort už neprídeme

Dobrý deň.
Cestujeme veľa. Po Slovensku, po svete. Niesme rodina ktorá sá da nachytať pozlátkom a užije si naivitu v zlatej klietke.
Demänová rezort je rýchlokvasený projekt, práčka peňazí a nemá hlavu ani pätu.
Mini wellness a bazény nepokryjú maxi ubytovacie kapacity, keď sa zhorší počasie, nič sa tam nedá robiť. Animácie a program sú naozaj veľmi slabé v porovnaní napríklad už len s neďalekou Villa Betula, ktorá je určite lepšou volbou.
Nedajte sa nachytať fotkami a popismi. My sme to spravili. Areál je taký, že deti nemôžete vypustiť nech sa idú hrať, lebo všade je to porozdelované, nič nie je na dohľad a napríklad v detskej hracej časti a časti bazénovej sú turnikety, s ktorými sme mali denne problém. V reštaurácii sme len na lístok buď čakali dlho aj keď bola takmer prázdna, alebo sa nás za 3 min prišli piati pýtať či už máme vybraté. Na ubytku počuť susedov zhora zdola, deti budilo dunenie aj keď niekto len kráčal.
Ako píšem, cestujeme veľa, recenzie nikdy nepíšem, ale ak môžem, odporúčam vám tomuto rezortu sa vyhnúť a ísť radšej do VillaBetula alebo niektorého z Trinity hotels.

tweetinka.co  13. júl 2023 Overená recenzia

Za nás ako miesto ano

Madonan sme objavili ako začínali a prešli obrovskou premenou. Nám sa páči ako miesto. zvieratká - tých bolo aj je, veľmi málinko. Oceňujeme spartan dráhu, rôzne kurzy /workshopy. Mega trampolíny 👌👌👌.
Majitelia veľmi milý

megganie  19. jún 2023

Neodporucam

Ja určite neodporúčam.
Boli sme tam v pondelok, nikde žiadne upozornenie, že atrakcie, ktoré sú mimochodom tak kvetnato popísané , nemožno využívať. Nedalo sa odviesť dráhou, odviesť na koni, nešla strelnica a vlastne nič okrem hupaciek, trampolíny sa teda nedalo robiť. Čo sa týka zvierat, videli sme iba kačky,kozy a trochu kone, ostatné boli poschovavane. Tak sme sa chceli aspoň "najesť" keď sme už zaplatili vstupné 20€ a musíme sa. Deti si vybrali langoše, ten nemali, potom dolky, tie tiež nemali, tak som sa spýtala, čo teda majú, odpoveď bola hranolky.
Pre mňa zbytočne vyhodené peniaze

Penzión Marko

katika1984  5. jún 2023

Najlepší

Penzión Marko sme s deťmi navštívili 2x a pre mňa ako pre mamu nema na Slovensku konkurenciu hlavne co sa detského ihriska / kútika týka. Krásny veľký detský svet vo vnútri kde sa dieťa aj pol dna prehrá, veľké detské ihrisko vonku, wellness so saunami, solna jaskyňa, detský bazén... Strava skvelá, okolie vhodné na výlety
Navštívili sme vela hotelov / penziónov pre deti ale tu sa nám paci najviac 🙂

monda17  2. jún 2023 Overená recenzia

Behá celá Demänová

Očakávania sme nemali nejaké prehnané, deti ani nevedeli do čoho idú a musím povedať, že sme celkovo boli spokojní. Tak ako má všetko svoje pre a proti, tak tomu bolo aj pri našom pobyte, ale nakoniec sme sa zhodli, že sa sem ešte určite vrátime.

Penzión Marko

Raj pre deti, no na svoje si prídu aj rodičia

Komfort pre dospelých, nekonečná zábava pre deti. Komorná atmosféra malého penziónu, so službami, ktoré zahanbia nejeden veľký rezort. Už na prvý pohľad vás upúta majestátne pôsobiaca budova penziónu. Tehlové múry, ručne kované zábradlia, bohatú výsadbu kvetov, či reštauráciu s výhľadom na krásne hory si vaše deti, pravdepodobne, nevšimnú. Tie upúta v diaľke sa týčiaci mostík drevenej pirátskej lode uprostred pieskoviska a veže skákacích hradov. No vy s úžasom sledujete nepatrné detaily. Sochy, lampy, skalky, šum stromov, zurčanie vody opodiaľ.

Príjemná recepčná nám odovzdala kartu a čipové hodinky, informovala nás o otváracích hodinách detského sveta, wellnessu, kedy a kde sa podávajú raňajky a večere. Nakoniec nás osobne odprevadila do našej izby. Rodinný apartmán sa skladal z dvoch izieb. Honosné lôžka, nad ktorými by neohŕňala nos ani princezná, hneď uchvátili naše dcéry. Izba pôsobila v detailoch luxusne. Priestranná kúpeľňa vyhovovala potrebám veľkej rodiny. Postele boli pohodlné, spalo sa na nich ako na obláčiku.

Naše prvé kroky viedli preskúmať vonkajšiu časť detského sveta. Kým my sme kráčali pomaly a vnímali detaily krásneho areálu, deti si šli nohy polámať. Bez pátosu môžem povedať, že je to jednoducho raj pre deti. Uprostred „ihriska“ sa týči prekrásna drevená pirátska loď „uviaznutá“ na plytčine obrovského pieskoviska, s pieskom jemným a čistým ako na karibskej pláži. Loď priam nabáda na úžasné detské hry plné fantázie. Množstvo hračiek, vedierok, autíčok, formičiek, lopatiek.

Ak deti prestane baviť dobrodružná hra na pirátov, alebo máte skôr malé princezné, hneď vedľa majú rozprávkový ružový domček so šmykľavkou. Nechýba veľký komplex preliezok, šmykľaviek, tunelov, rebríkov. Idylku dotvárajú dva skákacie hrady, tubingová dráha či zipline. Deti vyskúšali všetky hojdačky, urobili stovky sált na trampolínach a športovú časť dňa sme ukončili hrou futbalu a basketbalu v malom zasieťovanom ihrisku, z ktorého nám nikdy neutiekla lopta!

Rodičia si zatiaľ môžu posedieť v areály, kde vám ochotne personál prinesie nápoje pre dospelých i deti.

Oba večery sme zakončili v nečakane veľkom wellness centre. Oceňujem príjemne teplú vodu v dvadsať metrov dlhom krytom plaveckom bazéne. Vo vnútornej časti dcéry neodolali detským bazénom s fontánkami a detskou šmykľavkou, aj keď sú už staršie. Vďaka plytučkej vode sme ich tam mohli nechať a sledovať ich s manželom z vedľajšej vírivky. Najviac času sme však strávili vo vonkajšom relaxačnom bazéne s úchvatnou scenériou do neba sa týčiacich hôr. S manželom sme vyskúšali aj bohatý saunový svet, ktorý ponúka 3 fínske, 2 parné, 1 infra saunu a úžasnú soľnú jaskyňu. Wellnes je otvorený až do desiatej a to aj v prípade, ak je tam čo i len jeden návštevník.

Druhý deň sme vyskúšali okrem vonkajšieho aj vnútorný detský svet, ktorý nám, ako ubytovaným hosťom, otvorila recepčná už doobeda a tak sme mali všetky atrakcie len pre seba. Deti zostali po vstupe do areálu v nemom úžase. Čakalo ich nekonečné „bludisko“, ktoré baby výstižne nazvali opičia dráha. Viacpodlažná preliezková konštrukcia plná tunelov, šmykľaviek, prekážok, sietí, guličiek, lán bola splneným snom pre naše dve divožienky. Zatiaľ čo sme si my s manželom pochutili na dobrej káve a koláčiku. Staršiu dcéru uchvátila lezecká stena a mladšiu aj drobnosti ako detská kuchynka, či autíčka. Nechýbali trampolíny.

V cene pobytu sme mali polpenziu, ktorá sa podávala nad reštauráciou. Veľmi príjemný salónik, elegantne zariadený, nie príliš veľký. Na raňajky je výber z teplých a studených jedál. Buď sú teplé jedlá servírované na švédskych stoloch alebo, ako sa to stalo počas našich druhých raňajok, sme si objednali priamo z jedálneho lístka, z dôvodu menšieho počtu hostí v penzióne. V priebehu chvíľky sme mali na stole vynikajúco pripravený „hamandegs“, párky a deti krupicovú kašu. Deti si pochutnali aj na vianočke, cereáliách. Nechýbal čaj, mlieko, citronáda, džús. A oceňujem naozaj chutnú kávu z „raňajkového“ kávovaru, pretože často býva v hoteloch káva na raňajkách nižšej kvality.

Na večeru bol výber troch jedál, počas nášho pobytu sme si pochutnali na rezňoch, šúľancoch, fantastickom teľacom perkelte, deti ochutnali aj špagety. Na večeru nechýbali ani polievky.

Obed sme si objednali v reštaurácii. Obsluha nám ochotne poradila s výberom. Vybrali sme si dubákovo šampiňónovú polievku a netradične pôsobiaci domáci langoš s trhaným hovädzím mäsom odležaným v zrecej komore. Bol skutočne gurmánsky zážitok. Staršia dcéra si pomaškrtila na domácom hovädzom hamburgeri a mladšia siahla po kuracích nugetkách z detského menu. Počas čakania na jedlo sme sa kochali krásnym výhľadom a popíjali fantastickú domácu limonádu.

Areál je príjemný, čistý, tichý a ponúka všetko, čo si len dokážete predstaviť pod pojmom rodinná dovolenka. Prekrásna okolitá príroda ohúri a ľahká dostupnosť poteší. Za redakciu Modrého koníka môžeme pobyt odporučiť všetkými desiatimi.

lili007  23. apr 2023 Overená recenzia

Ako sme /s teenagermi/ zistili čo znamená pojem ,,rezort", konkrétne rezort Demänová

Očakávania od pobytu v rezorte boli neurčité. Vedeli sme, že ponúka ubytovanie, možnosť stravovania aj vyžitie pre deti, ostatné zistenia sme nechali na pobyt samotný a boli sme otvorení novým zážitkom. Nesklamali!
Rezort je umiestnený v malebnom kraji, na Liptove, pohľad naň i pohľady z neho hladia dušu. Oku lahodí cit a vkus, akým je rezort postavený, dizajnové bývanie v apartmánových domčekoch, šikovne porozkladané možnosti vyžitia pre deti, naozaj krásne útulné wellness a dve pútavé reštaurácie, v ktorých sa ani gurmán nenudí. Napriek typicky aprílovému počasiu, nabalení pre istotu spoločenskými hrami, sme sa ani chvíľu nenudili, naopak, sme si pobyt spolu s deťmi, podotýkam teenagermi, ktorých už nezabaví detské ihrisko, aktívne užili a dni pobytu mali málo hodín aby sme stihli v rezorte všetko.
Čerešničkou je určite príjemný a ústretový personál.

#test_demanova_rezort5 #recenzia

kajkach  16. apr 2023 Overená recenzia

Demänová

Ahojte, nedávno sme sa zúčastnili testovania ubytovania v Demänová Resort. Toto miesto je zaujímavo riešené. Je to na úrovni luxusného hotela, ale aj zároveň sa cítite ako na chate v horách.

Krásny výhľad situovaný na zjazdovku je snom každého lyžiara. My sme však využili wellness, ktoré má v ponuke niekoľko sáun. Deti sa vyšantili na ihrisku pri lúčoch prvého jarného slnka.

Hotel má v ponuke dve reštaurácie jednu indickú a klasickú. Personál je veľmi milý a priateľský, všade sú veľmi príjemní. Personál indickej reštaurácie nerozpráva slovensky, ale aspoň si deti precvičili angličtinu.

Pochutnali sme si na skvelom jedle. V klasickej reštaurácii Pinius robia úžasné stejky. V ponuke je široká škála outdoorových aktivít: lyžovanie, bežky, šplhanie, ihrisko... Ponúka wellness, fitness, pekáreň a v lete bazény. Máličko nám chýbalo niečo vo vnútri, čo by pokrylo upršané dni na Liptove, neskôr sme našli detský kútik v reštaurácii. Je bohato zásobený hračkami a legom. My sme si urobili výlet aj do Liptovského Mikuláša do múzea a do väčšieho detského ihriska. Celkovo tento výlet hodnotíme k našej spokojnosti. Jedlo je v Demänová resort vynikajúce, personal príjemný a izby sú čistučké. Drobcov veľmi potešila poschodová posteľ. Naše deti sa nenudili, určite si tam nájde každý svoje. Ďakujeme za takúto príležitosť a určite k Vám ešte zavítame

322sima123  4. mar 2023

Taký priemer..

Dobrý deň, chodíme s deťmi po ZOO a podobných veciach a keď sme prišli tu tak to naozaj nebolo nič moc v porovnaní s inými Zoo, čo nás ale potešilo bolo že sa tam dalo kúpiť domáce kozie mlieko či syr a malé kuriatka sa dali myslím chytiť a pohladkať. Ta kĺzačka na pneumatikách bola akurát zavretá, škoda. Povedala by som, že je to skôr pre väčšie deti.

hubicka2018  21. feb 2023

Všetko skvele, nemam co vytknut

Všetko sa mi páčilo. Jedlo, prostredie a najviac, že sa môžu deti hrať a zabávať.

mravenek  19. feb 2023

Návštevu Demänová rezort sme si už doma predstavovali ako poriadnu nálož zážitkov, a s týmto pocitom sme odchádzali aj domov :)

Rezort nám "pod jednou" strechou ponúkol možnosti pre celú našu rodinu. V rezorte sme ako rodina nikdy ubytovaní neboli. Vždy ideme cestou hotela alebo súkromných apartmánov, prípadne chaty. Toto bolo úplne niečo iné. Už pri príchode je jasné, že ide u uzatvorený komplex s ubytovacími, stravovacími a voľnozážitkovými možnosťami na jednom mieste. Sú tú chatky, apartmánové domy, dve reštaurácie, wellness, letné aj zimné atrakcie, bufet, parkovanie...z rezortu nemusíte takpovediac vystrčiť nos.

Náš apartmán s názvom LUX splnil naše očakávania. Dve poschodia pohodlia a komfortu – chodbička, dve kúpeľne so sprchovými kútmi, obývačka spojená s jedálňou a kuchyňou, dve spálne. Všetko tak akurát, žiadny zbytočný nábytok, dostatok úložného priestoru. Schodisko v apartmáne bolo síce strmšie, ale naša najmenšia má skoro tri roky a hravo to zvládla. Dievčatá sa hneď ubytovali v jednej zo spální, my s najmenšou sme spali v tej druhej. Izby boli príjemne teplé, rovnako tak fungovalo podlahové kúrenie. V kúpeľniach sú sprchovacie kúty, využívali sme len jeden. Uterákov nám nadelili požehnane, rovnako tak bola k dispozícii detská kozmetika, fén, sprchovací gél. Kúpeľňa disponuje aj radiátorom, takže nie je problém mokré veci vysušiť. Oceňujem, že v celom apartmáne vládla pri našom príchode dokonalá čistota.

Demänová rezort má dve reštaurácie – Pinus s medzinárodnou a lokálnou kuchyňou a indická reštaurácia Safran.Reštaurácia Safran má k dispozícii menší priestor pre deti, ktorý môžu využiť na hru. Pinius na prízemí disponuje veľkou detskou herňou. Je presklená a tak na dedičky vidíte, čo rodičia určite ocenia. Kuchyňu v Demänová rezort hodnotíme na výbornú, ulahodila našim chuťovým pohárikom a bruškám.

Demänová rezort má zacielené na rodiny s deťmi či v lete alebo v zime. Celý areál ponúka množstvo aktivít pre malé aj väčšie deti. Súčasťou je 3D bludisko, lyžiarsky vlek, bežkárska trať, snowtubing. Vlastný lyžiarsky svah je určený pre začiatočníkov a mierne pokročilých. K dispozícii je aj lyžiarska škola, servis a požičovňa. Pre ubytovaných hostí však každý deň premáva viac krát denne Ski bus priamo z rezortu do Jasnej a späť.

Myslím, že Demänová rezort spĺňa predstavy o skvelom pobyte a my to len môžeme potvrdiť. No vzhľadom na to, že počas návštevy to tu doslova praskalo vo švíkoch, určite nie sme jediní!

bejbi777  7. feb 2023

Zimné radovánky na jednom mieste? ááno Demänová rezort!

V Demänová rezorte sme si s mojím manželom a našimi tromi deťmi užili 3 mrazivé januárové dni plné snehu, fantastického jedla, zábavy vo Fun centre, či saunovania a bazénov.
Boli sme ubytovaný v apartmáne J a vybrali sme si apartmán Family View. Apartmán je mezonetový, minimalistický a všade prevláda drevo. Výhodou apartmánu je praktická kuchynka, a veľa skrytého úložného priestoru.
Priznám sa že odkedy máme tri deti tak vo väčšine ubytovaní v hoteloch si musíme brávať 2 izby, takže tento mezonetový apartmán bol skvelou voľbou a hlavne večer keď deti zaspali sme si mohli v kľude prečítať knižku s pohárom vína:) (áno aj tie tu nájdete).
Jedinou nevýhodou apartmánu bola fakt veľká vzdialenosť ku všetkým atrakciám,wellness či do reštaurácie. V lete by som takúto prechádzku určite ocenila ale v zime teda s deťmi nie. Preto pri výbere apartmánu dbajte na vzdialenosť.

Užili sme si snowtubing, sánkovanie, korčuľovanie pre neupravené klzisko možné nebolo.
Avšak je tam nespočetné množstvo atrakcií a najväčšou bolo pre nás 3D poschodové bludisko s toboganom , ktoré absolvovali nespočetne množstvo krát. Ani si neviete predstaviť ako večer rýchlo zaspali:)

Polpenziu sme mali v reštaurácii Safran - a teda raňajky aj večere boli neskutočne dobré, na výber bolo všetko čo si viete predstaviť mäso,ryby,pizza, sladké jedlá, koláče, zákusky, veľa čerstvej zeleniny a ovocia. Všimla som si aj označenia intolerancii pre alergikov, pre malé detičky plastový riad s príbormi, a krásny montessori kútik priamo v reštaurácii.

Na cestu do wellness centra sme zvolili taktiež radšej auto, lebo predsa šliapať naspäť cca 500m do mierneho kopca s poriadne vykúpanými deťmi radšej nie v mínusových teplotách.

A ako by sme zhodnotili tento náš rodinný zimný pobyt?

Pobyt bol pre nás ako rodinu veľmi vydarený a určite by sme ho radi absolvovali znova. Určite sa sem vrátime v lete aby sme mohli využiť všetky zvyšné atrakcie, ktoré v zimnej sezóne nie sú dostupné a určite by sme cielene zvolili apartmán, ktorý by bol bližšie k reštaurácii a detským atrakciám, keďže sme si neuvedomovali rozsiahlosť komplexu. Sme najviac šťastní že sme ho v našej rodinnej zostave mohli absolvovať , a rozhodne Demänová rezort odporúčame ďalej.

tratatundra  8. jan 2023

Apalucha po našom alebo Vianoce na horách

Ak mám zhodnotiť rezort ako taký, tak spĺňa asi všetko, čo by dovolenkový rezort mal. Vyžitie pre malých i veľkých, zaujíavé lokality v dojazdovej vzdialenosti, možnosti rekreácie v každom ročnom období. To všetko sa ale odráža na cene ubytovania. Za tú ale dostanete nielen vyššie uvedené, ale tiež novučké a krásne priestory, skvelé jedlo a služby na vysokej úrovni.

A aké je zažiť v takomto rezorte Vianoce? Narovinu si povedzme, že to nie je pre každého, ale keď sa rozhodnete v rámci vianočných potuliek zvoliť práve tento rezort, neprídete skrátka. Uprednostniť teplo rodinného krbu pred pohodlím a sladkým ničnerobením počas sviatkov má svoje osobité čaro. Avšak tú rodinnú atmosféru sa rezort snažil naladiť aj vianočným menu. Na stole nás čakala slovenská klasika. Oblátky, med i cesnak. Proste ako doma. Na prípitok Demänovka. Na stole okrem toho čakala misa s ovocím, burské oriešky a vianočné cukrovinky i zákusky. Po oblátkach prišla na rad kapustica. V mise pre všetých. Aby Vianoce mali stále to pravé kúzlo… mamka nabrala plný tanier… Rovnako aj druhý chod bol servírovaný na spoločných misách a každý si mohol nabrať toľko, čo mu hrdlo ráčilo. Zemiakový šalát ako od babičky, rezeň a vyprážaná platesa pre každého. Ano, čítate správne, kapor nebol na programe dňa, čo mne ani nevadilo, nie som fanúšička. Po hlavnom chode bobáľky s makom. Celú večeru zavŕšila ešte obrovská misa s údeninami a syrmi všetkých druhov. Nuž, hody ako majú byť.

Za vianočné menu si rezort zaslúži 1*.

Musíte však počítať s množstvom cudzích ľudí v priestoroch, kde budete večerať. V našom prípade bol s nami susediaci stôl obsadený deťmi okolo 10 rokov, ktoré sa ohadzovali burákmi. To nebolo nič, čo by pridávalo na sviatočnej atmosfére. Rovnako jej nepridávali ani televízory, na ktorých bol pustený hokejový zápas striedavo s krasokorčuľovaním. Nič vianočné.

Priznávam, madšiu ratolesť viac ako vianočná večera zaujímalo, kedy bude môcť šantiť v detskom kútiku a tú staršiu, či aj do hotela chodí Ježiško. Prezradím: Chodí. Plní dojmov sme sa už vlastne ani nikam nedostali. Spoločnosť nám robili Grinch a Popoluška - veď bez nich by to ani neboli Vianoce. Nuž a ráno po raňajkách späť do reality.

Celú moju recenziu si môžete prečítať tu: https://www.modrykonik.sk/blog/tratatundra/arti...

romco11  22. dec 2022

Bolo tam výborne

Bývali sme v apartmáne Lux a bol brutálny. Kopec miesta, krásny výhľad a všetko čisté. Personál bol všade milí a starostliví. Jedlo sem tam málo slané (vec chute) ale inak výborné. Bufetové raňajky aj večere majú veľkú ponuku a človek si vie dať fakt všeličo. Mali sme všade sneh ale napriek tomu boli chodníky a cesty upravené. Za mňa super miesto, kam sa určite rád vrátim.