Hodnotenia a skúsenosti s elektronikou

Máš skúsenosť s elektronikou?

tratatundra  13. jún 2023 Overená recenzia

Profesionálna starostlivosť v pohodlí domova

IPL epilátor som použila zatiaľ len dvakrát. Keďže výrobca deklaruje prvé výsledky až po 4 aplikáciách, musím len súhlasiť, že žiaden viditeľný výsledok tam zatiaľ nie je. Čo však už teraz môžem skonštatovať je, že dizajnom aj funkčnosťou môže konkurovať konkurenčným značkám.

Vďaka detailnému návodu a aplikácií v smartphone je v podstate „blbuvzdorný". Jediné, čo je potrebné dodržiavať je ochrana očí. Hoci podľa výrobcu nie je zabezpečená ochrana tým, že epilátor mimo kontakt s pokožkou nevydáva záblesky, je fajn si to poisiť okuliarmi s dobrým UV filtrom.

Čo sa týka samotného použitia, v porovnaní s profesionálnym laserovým ošetrením v salóne je ošetrenie IPL epilátorom Concept v podstate bezbolestné. Prirovnala by som to maximálne k ošetreniu pokožky mezoterapeutickým perom. Celkovo je použitie veľmi pohodlné a oproti klasickému epilovaniu voskom či epilátorom je to radosť zbavovať sa chĺpkov. Ak však očakávate, že sa okamžite zbavíte žiletiek, nie je tomu tak, chĺpky je treba pred použitím IPL epilátora klasicky oholiť. Pre ošetrenie si môžete zvoliť dva režimy - Gliss a Precision, pre automatické záblesky alebo vami regulované. Celé ošetrenie je veľmi rýchle. Epilácia podpazušia netrvá dlhšie ako 5 minút. Nástavcom na ošetrenie po epilácií potom pokožku dokonale schladíte a je doepilované. Jedinou nevýhodou je, že nie je vhodné používať epilátor na opálenú pokožku, resp. mesiac pred a mesiac po vystavení slniečku. Na epiláciu odhalených plôch budem teda musieť počkať do zimy.

Epilátor je dodávaný s elegantným kufríkom a niekoľkými nástavcami nielen na epilovanie oblastí tváre či bikín, ale tiež na ošetrenie aknóznej, podráždenej pleti, či prvých známok starnutia.

A pre tých, ktorí v návale každodenných povinností proste zabúdajú na starostlivosť o vlastné telo, aplikácia v mobile naplánuje každé ďalšie ošetrenie, na ktoré upozorní notifikáciou.

oliviakatka  11. jún 2023 Overená recenzia

Efektívna a bezbolestná epilácia

IL5020 IPL EPILÁTOR PERFECT SKIN PRO ANTI AGE

Keď som videla možnosť testovať epilator Concept za zvýhodnenú cenu, nezaváhala som ani na chvíľku.
Celoživotný boj so žiletkami, voskovými pásikmi nikdy nepriniesol želaný efekt a predovšetkým pred letnou sezónou ma trápil stav mojej pokožky po holení - podráždenie, začervenanie, pupáčiky. Vyskúšala som množstvo prípravkov z drogérie, aj "zaručených" domácich receptov. Nič neprinieslo pozitívne výsledky a tak som mnohokrát namiesto sukne siahla po dlhých nohaviciach.

Dlhšie som túžila po IPL epilatore, ktorý by tieto problémy zaručene vyriešil, no ako väčšina matiek, tiež som svoje sny a potreby odsúvala na druhú koľaj.

K recenzii: ako prvé ma upútal praktický, dizajnovo veľmi pekný, elegantný kufrík. Po rozbaleni som si podrobne preštudovala návod a pustila sa do testovania.
Balenie obsahuje epilator, nabíjačku a ďalšie nástavce, ktoré sa prispôsobia aj menej dostupným miestam.
Manuál je napísaný veľmi prehľadne. Zariadenie funguje na jednoduchom princípe a nie je to žiadna veda. Chod prístroja je veľmi tichý a epilácia bezbolestná. Oceňujem funkciu ochrany zraku. Na epilaciu máte k dispozícii až 500 000 svetelných zábleskov.

Prístroj som podľa návodu použila zatiaľ 2x. Prvé 4 aplikácie sa odporúčajú s dvojtýždňovým rozostupom. Prvé výsledky je vidno po približne 4 aplikáciách preto sa k účinnosti vyjadriť neviem. Zatiaľ som nepostrehla výraznejšiu zmenu a chĺpky rastú ako obvykle, čo je v poriadku a chce to len trpezlivosť a pravidelné používanie :))

Ak vlastníte smartfón, aplikácia CONCEPT IPL vám presne naplánuje čas ošetrenia. Je možné nastaviť si notifikácie preto žiadnu plánovanú 'procedúru' nevynechate.
Aby som nezabudla, toto zariadenie okrem epilácie ponúka funkciu ošetrenia pleti s nedokonalosťami.

baby2008  11. jún 2023 Overená recenzia

Perfektný moderný dizajnový Concept IL epilator za rozumnú cenu 👌

Som rada, že mám možnosť testovať tento úžasný produkt Concept IL 5020, ktorý mi umožnil splniť si svoj sen o bezbolestnom odstraňovaní nežiadúceho ochlpenia v podpazuší, v oblasti bikín a predkolenia rýchlo, jednoducho a hlavne bezbolestne! Už teraz sa teším na dlhodobé výsledky, ktoré však po testovacom + 2 následných použitiach žiaľ neviem plnohodnotne posúdiť. Aj v návode je informácia, že prvé výsledky sa dostavia po 4 použitiach, pričom prvé štyri ošetrenia sa realizujú s odstupom 2 týždňov, potom 1x do mesiaca, resp. podľa potreby. Aj na toto Concept myslel a pripravil si pre nás šikovnú aplikáciu, ktorá nám poskytne všetky informácie o správnom epilovaní, ako aj informáciu, kedy je potrebné ďalšie ošetrenie realizovať. 💞 Nohám sa chystám intenzívne povenovať po lete, aby som sa do ďalšej sezóny mohla tešiť z dlhodobo hladkej pokožky bez chĺpkov. Pred použitím epilátora je potrebné si dôsledne prečítať návod na použitie, ktorý obsahuje aj praktické rady a dôležité informácie, na čo nezabudnúť a na čo si dávať pozor. 👍 Mňa osobne potešila informácia o prekrývaní si materských znamienok a informácia k určeniu intenzity zábleskov 1 - 5 vzhľadom na typ pokožky. Môj typ je 3 - 4, teda prvé ošetrenie intenzita 1, potom 2 - 3. Svetlo zo zábleskov je teplé, avšak mňa nepáli. Prístroj má ventilátory, pomocou ktorých sa chladí. Veľmi ma potešila bohatá výbava nástavcov: tri nástavce určené na ošetrenie nôh, anti-age na omladenie pleti a nástavec na ošetrenie aknóznej pleti. Každý z nich má predprogramovaných 500 005 zábleskov a súčasťou sú aj dva magnetické nástavce s menšou plochou záblesku (pripájajú sa na základný nástavec) na ošetrenie okolia pier, ako aj podpazušia a oblasti bikín. Ošetrenie pokožky môže prebiehať v dvoch režimoch: precision, tu si záblesky regulujete sami a gliss, kde sa spúšťajú záblesky automaticky, posúvate iba epilátor postupne po ošetrovanej ploche. Predkolenie mi trvalo ošetriť cca 15 - 20 minút, oblasť bikín 5 minút a podpazušie asi 2 minúty, takže je to skutočne veľmi rýchle a jednoduché 👌 a epilátor vám bude k dispozícii po celý čas bez otravného kábla. Výbornou súčasťou výbavy epilátora je chladivý nástavec, ktorý vám príjemne schladí pokožku po ošetrení, akoby ste si po nej prechádzali ľadovými kockami ❤️
Za mňa TOP-ka na trhu za skvelú cenu 🥂🍾
ODPORÚČAM! 🎉🎊

123kika1234  10. jún 2023 Overená recenzia

Moja skúsenosť s IPL epilátorom Concept IL5020

Stihla som cca 2 ošetrenia nôh - lýtok, pretože potom som bola na dovolenke a keďže sa neodporúča používať IPL epilátor na opaľovanú pokožku, tak som zatiaľ v tejto oblasti nepokračovala. Ďalej som stihla 4 ošetrenia oblasti bikín a podpazušia. Na nohách zatiaľ logicky výsledky vidieť nie sú, ale v ostatných oblastiach pozorujem naozaj menší rast chĺpkov. IPL epilátor by sa nemal používať na tetovanú oblasť a keďže mám jedno menšie tetovanie na píšťale, tak som tú časť vynechala.

Čo sa týka dizajnu produktu, zaujal. V čiernej farbe je veľmi pekný a pôsobí luxusne. Epilátor je zabalený v čiernom koženom kufríku, ktorý je praktický a komfortne som si ho mohla zobrať na dovolenku.

V kufríku sa nachádza telo epilátora a jeden hlavný nástavec, ktorý sa dá používať samostatne, alebo sa naň dajú dať ďaľšie 4. Potom jeden samostatný nástavec na upokojenie pleti.

Ja som zvykla nohy holiť epilátorom, ktory chĺpky vytrháva. Pri IPL epilátore si treba pokožku predpripraviť žiletkou alebo klasickým nástavcom na strojček, aby chĺpok úplne nevytrhol.
Režimy epilovania sú 2: gliss a precision. Gliss sa odporúča na väčšie plochy a precision na horšie dostupné miesta. Pred samotným použitím si ale určite treba pozrieť návod, aj kvôli tomu, aby ste si určili správnu intenzitu. IPL epilátor je bezdrôtový a je k nemu aj mobilná aplikácia, ktorú som si ja zatiaľ nestiahla.

Ja som s produktom veľmi spokojná a odporúčam ho aj ostatným ženám. 👍🏻

hranolka22  8. jún 2023 Overená recenzia

Dlhodobá epilácia, ktorá nebolí

Tento super epilátor mám len 3 týždne, takže som zatiaľ stihla len 2 ošetrenia v oblasti nôh, rúk, bikín a podpazušia. Interval pre začínajúcich je prvé 4 ošetrenia absolvovať vždy po 2 týždňoch.
Ja mám za sebou 2 ošetrenia, už po druhom použití vidím, že chĺpky rastú pomalšie a menej husto. Takže sa teším, že na leto ešte stíham byť bez holenia, aj z dôvodu, že mám vždy po holení "jahodové" nohy a nevyzerá to dobre.
Na tvár som používala nadstavec na akné, ten sa môže používať každé 3 dni. Pleť mám čistejšiu, jemnejšiu a menej začervenanú ako bežne mávam.
Pristroj je relatívne tichý, ovláda sa ľahko a na pomoc má aplikáciu, ktorá si pamätá dátumy, kedy mám čo ošetrovať, takže za mňa top.
Balenie je luxusné, ľahko prenosné, obsahuje viacero nadstavcov: na nohy či telo, oblasť bikín, podpazušie, nadstavce na akné a omladenie pleti a chladiaci nadstavec - ten je ozaj chladivý a po ošetrení veľmi príjemný.
Prístroj používam nabitý bez kábla a vydrží na ošetrenie nôh, rúk, bikín, podpazušia aj tváre.
Znamienka si prelepujem text.leukoplastom, je to otázka 2-3 minút 😃.
Neľutujem vôbec kúpu, už po krátkom používaní vidím výsledky, takže po viac ošetreniach to môže byť len lepšie.

Tyčový vysávač SAMSUNG BESPOKE JET PET VS20A95823W/GE

konik_testuje  4. jan 2023

Luxusný pomocník každej šikovnej gazdinky

Tento prémiový kúsok, nielen funkčne, ale aj vizuálne, vás v prvom momente ohúri futuristickým dizajnom, ktorý robí z vysávača bytový doplnok. Je vysoko elegantný, nebudete mať potrebu ho schovávať. Práve naopak, budete ho chcieť mať na očiach a vždy poruke tam, kde je najviac potrebný. U nás sa udomácnil v kuchyni. Poznáte to. Raňajky - deti spravia pod stolom omrviniek toľko, že by poslúžili ako súčasť trojobalu. A vy len siahnete po Bespoke Jet Pet a hneď je opäť čisto. Navyše sa s ním úžasne manipuluje. Je obratný, svižný a tak sa dostanete pohodlne do všetkých zákrut, pod stoličky i stôl, pokojne bez toho, aby ste ich presúvali. Vaša chrbtica vám poďakuje. A to aj v prípade, že ste nadpriemerne vysokí.

Čo sa týka funkčnosti, má naozaj unikátny sací výkon. Ten je, prirodzene, možné nastavovať od najnižšieho, až po Jet, ktorý dokonale saje. Je potrebné však upozorniť, že rovnako dokonale aj “žerie” baterku. A tak výkon Jet treba zapínať s rozvahou. Napríklad, keď chcete povysávať omrvinky popri kuchynskej linke, odkiaľ vám ich „vytiahne“. Alebo prebehnúť koberec. Pri bežnom upratovaní vám vysokokapacitná batérie umožni vysávať približne 45 minút. Čas vysávania skracujú hlavice s pohonom. Pri obyčajnej hlavici, ktorá však nie je súčasťou balenia no je možné si ju dokúpiť, vydrží vysávať až hodinu.

Zostávajúci čas môžete sledovať na displeji, presne teda viete, či sa môžete pustiť do upratovania ďalšej miestnosti.

V základnom sete ponúka vysávač dve hlavice na podlahy - klasickú multifunkčnú, ktorá je vhodná na tvrdé podlahy a tiež koberce a nástavec Pet Tool, ktorý veľmi efektívne odstráni zvieraciu srsť, ale tiež ľudské vlasy z celého obydlia. Ak ste dlhovláska, ako ja, tak si túto hlavicu zamilujete.

Zvláštne doplnkové nástavce na sedačky a na vysávanie úzkych priestorov, napríklad na spojoch sedačky, sú praktickým doplnkom. K pohodlnejšiemu použitiu poslúži aj ohybný diel, ktorý zvyšuje flexibilitu vysávača.

V prípade, že vysávač chcete používať ako primárny, odporúčame zaobstarať si aj záložnú batériu. V takom prípade už nebudete mať dôvod vyťahovať klasický káblový vysávač. To, že je stále po ruke je veľmi pohodlné. Za mesiac, počas ktorého sme Bespoke Jet Pet testovali sme nemali potrebu siahnuť po klasickom vysávači.

Čo sa týka samotného vysávania, s nástavcom Jet Dual Brush povysávate pohodlne bežné znečistenie podláh. Neporadí si však s väčšími kúskami, ako napríklad rozsypaný popcorn, či lentilky. Budete nútení zložiť hlavicu a povysávať nečistoty bez nej. Spomínané dva nástavce na podlahy majú okrem sania aj vlastný pohon kefy. Vďaka tomu je vysávanie veľmi ľahké, pohodlné, vysávač je rezký a vôbec necítite jeho váhu, ktorá je aj tak veľmi nízka v porovnaní s inými vysávačmi tohto druhu. Samozrejme, všetko má svoje ale a tieto hlavice spotrebovávajú intenzívnejšie batériu a sú hlučnejšie, ako tie bez pohonu.

To najlepšie sme si nechali nakoniec. A to je bezprachové vyčistenie zásobníka. Elegantná nabíjacia stanica All-in-one neslúži len na dobitie vysávača, ale aj na vysypanie zbernej nádoby technológiou Air Pulse. Nečistoty sa „vysypú“ to vrecka v stanici, ktoré sa po naplnení celé vyhodí a vymení. Prekvapila nás hlučnosť samotného vyprázdňovania zásobníka, čo je však zanedbateľná daň za to, že nemusíte nečistoty vysýpať po každom vysávaní a opätovne si víriť prach v už vyčistenej domácnosti. Prachový kôš stačí po vysatí nečistôt do stanice jednoducho vykliknúť a umyť spolu s multicyklónovým systémom. Ten stojí rovnako za zmienku. Pretože vysávanie s Bespoke Jet Pet je naozaj bezprachové. Výrobca deklaruje, že päťúrovňový filtračný systém zadrží až 99,999 % prachu a minimalizuje prítomnosť alergénov u vás doma. Zmerať to nevieme, to istotne už urobili v Samsungu, no môžeme len potvrdiť, že vysávanie je naozaj komfortné a do ovzdušia neunikne žiaden prach, ktorý by bolo cítiť. A to je môj nos alergika naozaj dobrý indikátor.

Celkovo, napriek drobným nedostatkom, považujeme vysávač za výkonný, vkusný a praktický kúsok. Ak ste teda ochotní si za prémiový produkt priplatiť, je to ideálna voľba práve pre vás.

Tyčový vysávač Sencor 4 v 1 SVC 0725BK

elistek13  13. okt 2022

Darcek

Tento vysavac sme kupili mamine ako darcek na narodeniny. Ja mam tiez tycovy vysavac od tejto znacky a vyhovuje mi, zato som sa rozhodla, ze aj pre maminu vyberiem od tejto znacky. Pochvaluje si ho. Dobre sa s nim vysava, lahko sa s nim manipuluje, maju vo vnutri psika, Miu, takze u nasich je vysavanie sedacky na dennom poriadku a vdaka tomuto vysavacu to je jedna radost. Aj po nas, po malom ked namrvi tak rychlo vsetko povysavane. Za mna super tycak. A cena tiez velmi prijemna.

Smart hodinky Amazfit Stratos 2

nera738  3. máj 2022

Dobré hodinky za málo peňazí

Smart watch od Amazfit sú vo všeobecnosti dobré. Sú použité kvalitné materiály a balenia sú ECO FRIENDLY. Pri Stratos 2+ alebo S ako sa označujú sú použité tie najlepšie materiály vôbec. Zafírové sklíčko s keramickou korunkou dopĺňa karbónová fólia chrániaca celé telo hodiniek. GPS v hodinkách je celkom presná a samotné hodinky rýchlo chytia signál. 19 športov je dostačujúcich. Ten dvaciaty cvik by mohol byť gym cvicenie v interiéri. Inak plná spokojnosť. Aplikácia Zepp ktorá spravuje hodinky je komplet v slovenskom jazyku. Nastavenie a sledovanie metrík je super. Aplikácia spolupracuje aj s app tretích strán. Takže zdieľanie napríklad do stravy robí aplikácia sama na pozadí. Vodotesnosť 5atm stačí. Plával som v nich aj v mori a nič sa nestalo. Odporúčam ich však potom umyť v čistej vode.
Ponuku s kupónom, čo zaručí tú najlepšiu cenu, nájdeš na stránke https://www.kuptozciny.sk/amazfit-stratos-2s/

Canon PowerShot PX

konik_testuje  11. apr 2022

Prenosný fotograf

Drobný, spratný, podozrivo jednoduchý. Fotoaparát je prispôsobený situáciám, kedy by sme potrebovali ruku navyše, alebo osobného fotografa. Okrem toho, že je schopný sám automaticky fotiť a nakrúcať videá, pričom si sám vyhladáva ideálnu kompozíciu, či objekt, je možné ovládať ho jednoduchými hlasovými pokynmi.
Náročnejšie, než samotné fotenie, ktoré naozaj nevyžaduje žiadnu asistenciu, bolo spárovanie s mobilnou aplikáciou, ktoré ani cez Wi-Fi, ani cez Bluetooth nevyšlo na prvýkrát.
Fotoaparát prostredníctvom aplikácie používateľom ponúkne výber tých najlepších fotografií zo série, ale je možné si ich prehliadať aj všetky usporiadané od tých najlepších. Môže byť šikovným pomocníkom pri vytváraní fotografií pre sociálne siete či blogy.
Balenie obsahuje všetko potrebné, vrátane pamäťovej karty, nabíjačky a statívu.

Tyčový vysávač Sencor 4 v 1 SVC 0725BK

konik_testuje  25. nov 2021

Najlepší priateľ každej ženy

Tyčový vysávač Sencor 4v1 s mopom si naozaj poradil s každým povrchom v našej redakcii, od podlahy až po strop. Povysávali sme, ako podlahy, tak dlažbu (aj umyli), čalúnený nábytok, žalúzie, prach z nedostupných poličiek, či dlhšie nedotknutých kníh v knižnici. Posvietili sme si aj na pavučiny v rohoch miestností, či na svietidlách. Pri prevádzke v režime predĺženého času vysávania sme to zvládli na 2 úplné nabitia.

Povedzme si pravdu, upratovať s deťmi v dome je ako umývať si zuby a jesť pri tom makové buchty. Keď tie vaše zase niečo rozsypú, zašpinia, či natrúsia, je fajn mať v zálohe takéhoto parťáka. Na každý povrch, priestor, akokoľvek nedostupnú škáročku má vhodné príslušenstvo. Je to skutočne veľmi dobrý pomocník pre každodenné upratovanie v domácnosti, ktorý vám ušetrí kopu času aj nervov. Za redakciu Modrého koníka ho rozhodne odporúčame.

Samsung práčka WW90T554DAE

konik_testuje  4. máj 2021

Úsporné, efektívne a inovatívne pranie!

Vybrať si práčku môže byť niekedy naozaj ťažký oriešok. Čím viac si začnete o dostupných možnostiach študovať, tým máte na nového člena domácnosti väčšie nároky. My sme sa prepracovali až k 9 kg parnej práčke Samsung, ktorá spĺňala všetky naše požiadavky od ekonomickej úspornosti, cez inovatívne technológie, až po efektívnosť prania.

Robotický UVC vysávač Concept VR3210

konik_testuje  9. apr 2021

Plnohodnotná pomoc v domácnosti

Dobre sa orientuje v priestore, hovorí po slovensky, perfektne povysáva zem aj koberce. Umýva pohybom imitujúcim ručné umývanie. Podlahy zbaví baktérií a vírusov vďaka UV svetlu. Upratovanie si môžete naplánovať, či spustiť aj keď nie ste doma a sledovať ho v reálnom čase pomocou aplikácie. Nevráža do prekážok, ale ich obíde, čím neničí nábytok, ani seba. Vďaka vysokokapacitnej batérii dokáže upratovať 4 hodiny v kuse. Vďaka trojstupňovej filtrácii je vhodný aj pre alergikov. V neposlednom rade je to naozaj naleštený elegán, ktorý sa stane štýlovým doplnkom domácnosti.