Z plného na polovičný/čiastočný úväzok v školstve

deenisssa
21. jún 2015

Ahojte.Viete mi niekto poradit s tymto : pracujem v skolstve na plny uvazok,momentalne som na MD,po skonceni MD chcem nastupit do prace avsak len na ciastocny/polovicny uvazok na dobu urcitu.Tym padom sa mi zmeni pracovna zmluva....no a toho sa obavam.Povodna je na dobu neurcitu-plny uvazok.Neda sa povodna zmluva doplnit len nejakym dodatkom.Musi ist nova zmluva?Dakujem

lilimoni
21. jún 2015

@deenisssa musi 🙂 pri kazdej zmene musi byt podpisana nova zmluva 🙂

lienka.7
21. jún 2015

@deenisssa nechapem, preco ides z lepsieho na horsie preboha.....
@lilimoni nie je to pravda..... je mozne upravit dodatkom len tu cast PZ, ktora sa meni....

sardinka333
21. jún 2015

@deenisssa ekonomka spravi novu zmluvu. Ale rataj s tým že po skončení ,,doby určitej,, sa s tebou asi rozlučia a na plny uväzok a na dobu určitu sa už nedostaneš...je to možné. Ale tak to ti je asi jasné ked sa takto rozhoduješ.

deenisssa
autor
21. jún 2015

@lienka.7 s dodatkom by to islo?to by bolo najlepsie. Lebo sa bojim,ze po roku - po dvoch by mi uz plny uvazok nemuseli dat.Momentalne mi vyhovuje polovicny,najma kvoli detom 🙂

lienka.7
21. jún 2015

@sardinka333 nechapem, preco jej tu radite zle.... bud neviete, alebo sa nevyznate v pojmoch.... a ekonomka zmlvu nerobi, robi ju personalistka.
nova PZ znamena aj novu skusobnu dobu a muselo by byt tym padom aj nove vyberko.....
@deenisssa
opakujem, sama robim v skolstve a NIE je potrebna nova zmluva, riesi sa to DODATKOM k povodnej PZ.
Sama to tak mam aj ja

deenisssa
autor
21. jún 2015

@sardinka333 no ja sa praveze na plny chcem vratit ale az po roku,mozno dvoch.Prave preto zistujem moznosti ako doplnit povodnu zmluvu len nejakym dodatkom.

sardinka333
21. jún 2015

@deenisssa jasne ze ti ho nemusia dať a ani ti ho nedaju pravdepodobne...si naivná ak takto premýšlaš, že ty budeš ,,vymyšlať,, a oni meniť zmluvy ako to tebe ,,vyhovuje,, každý rok. Tie hodiny čo ty teraz ,,odmietneš,, niekomu daju...alebo niekoho ineho prijmu na miesto teba, tie hodiny musí niekto vykryť. Ale samozrejme závisí od vedenia školy....

lienka.7
21. jún 2015

@deenisssa
ano, daju ti dodatok v zmeni, ze sa meni iba napr. cl. 2.2 kde sa plny uvazok nahradza ciastocnym.... a doba urcita na dobu neurcitu....
a pise sa tam potom este veta ze ostatne casti PZ ostavaju v platnosti.

PS. Dokonca ked sa mi menila doba urcita na dobu neurcitu, bolo to uz IBA DODATKOM, nedostala som novu PZ.
nepocuvaj tu prosim ostatne, ktore sa neevyznaju.... a maju "hokej" v pojmoch.... nakolko nie je nova PZ ako nova PZ.

deenisssa
autor
21. jún 2015

@lienka.7 to by bolo super s tym dodatkom,si na pozicii ucitel?

selavi
21. jún 2015

súhlasím s @lienka.7 určite nie nová zmluva, ale len dodatok k pôvodnej - § 54 zákonníka práce, tým pádom ti zostane zmluva na dobu neurčitú, otázne je, či ti naspäť zvýšia úväzok na plný keď budeš chcieť. Keďže ide o dohodu medzi zamestnancom a zamestnávateľom, tak si podaj žiadosť o zníženie úväzku a zamestnávateľ ti buď vyhovie, alebo nie.

deenisssa
autor
21. jún 2015

@lienka.7 hej tam uz jeden dodatok mam z urcitej na neurcitu.

lienka.7
21. jún 2015

@deenisssa
ano som 🙂 len ja na tovjom mieste by som si toto velmi dobre rozmyslela, aby si do buducna neprisla o pracu uplne....

lienka.7
21. jún 2015

@deenisssa no vidis, cize uz len poziadaj ako pise @selavi len ziadost o znizenie uvazku, nie o zmenu doby (z neurcitej na urcitu).

dapo
21. jún 2015

@deenisssa da sa vsetko, dodatkom k platnej pracovnej zmluve sa da zmenit prakticky cokolvek, a to bud natrvalo, ale len na konkretne vymedzene obdobie, ale vyzaduje to suhlas oboch stran, takze hlavna otazka je ci s tym zamestnavatel bude suhlasit

deenisssa
autor
21. jún 2015

@lienka.7 fu,si myslis,ze znizenie uvazku moze nastrbit pracovne vztahy v zamestnani...az tak,ze by som o pracu mohla prist?

loginexistuje
21. jún 2015

@deenisssa nie skor to bude tak ze, ked sa bude prepustat tak sa prepustaju ti co maju najnizsie uvazky a zmluvu na dobu urcitu .. resp. tam potom zmluvu nepredlzia...

lienka.7
21. jún 2015

@deenisssa
toto nie je na mna otazka.... to musis vediet sama.... neviem, co robis/ucis, ale rataj s tym, ako ti baby vyssie pisali, ze tvoje hodiny bude musiet niekto zatiahnut.... a ak sa najde niekto kto to vezme vsetko, stanes sa proste nadbytocna..... cize ja by som si to veeelmi dobre rozmyslela....

lienka.7
21. jún 2015

@loginexistuje
presne tak!

deenisssa
autor
21. jún 2015

@lienka.7
@loginexistuje
@dapo
@selavi
@sardinka333
@lilimoni

Ďakujem za každú odpoveď 🙂 každopádne nechcem robiť zamestnávateľovi komplikácie, no v práci je to zaujímavé, nakoľko tá čo ma zastupuje nastupuje v okt. na MD (plný úvazok - vlastne pôvodný môj), plus ešte jedna kolegyňa ( polovičný úväzok). Do práci sa veľmi nehrniem, no ak by to bolo možné sa vrátiť len na ten čiastočný, finančne by mi to popri rodičovskej pomohlo. Otázne je, čo na to zamestnávateľ. Preto si dopredu zisťujem pre a proti predtým než mu takéto niečo navrhnem. 🙂

sorciera24
21. jún 2015

@deenisssa vsetko zalezi od riaditela...s nim sa musis dohodnut...isto ale nejde o novu zmluvu....(ked tak, len dodatok).....ale je fakt, ze ak ta potrebuju na cely, aby si an to nedoplatial...no prsote sa porozpravaj normalne s nadriaenym.....a ake mas velke dietatko?

katusskaa
21. jún 2015

ja som prvy rok po MD bola na 7 hodin, teraz som na 17, to boli zmluvy na 1 rok, teraz mi to dodatkom zmenili uz na dobu neurcitu, ale ostavam na 17 hodinach, takto mi to vyhovuje, ale u nas sa da dohodnut. zalezi ako si na tom s vedenim, u nas je to ferove. buduci rok si uz trufnem na plny.

traffic
21. jún 2015

@deenisssa ostan na plny uvazok, s tym, ze sa skus dohodnut so zamestanvatelom, aby ti upravili rozvrh a najneskor by si koncila o 12:30, u nas to tak mala jedna kolegyna, ked prisla z materskej,t ak jej zamestnavatel vysiel v ustrety kvoli malej a kazdy den koncila najneskor o 12:30, len neviem, ci tvoj zamestnavatel bude ustretovy, ako u nas, ale bolo to uz davnejsie, teraz by to neurobil a hlavne vsetci su radi, ze maju vobec pracu, s tym, ze u nas sa znizuju uvazky nedobrovolne, z plenho uvazyku ti znizia na polovicny, kvoli tomu, ze nie su hodiny

jaruska8
21. jún 2015

Stačí dodatok, ja som sa neočakávane vrátila (nebolo to moje rozhodnutie, blbé okolnosti) z MD a dali mi trištvrtinový úväzok. Vtedy mi to nevadilo. O rok som už mala plný.

deenisssa
autor
21. jún 2015