Polovičný úväzok

ddenda
30. nov 2023

Dobry den,prosim Vas chcem sa opytat ci niekto nevie poradit.
V praci mam polovicny uvazok, 80hodin za mesiac, tyzdenne 20hodin. Presla som z kratkeho na polovicny od 1novembra.
V novembri som mala tych 80 ale teraz v decembri 114 ze mam odrobit. Viac pracovnych dni nieje. Zda sa mi to na polovicny uvazok vela, to je skor ako na kratky uvazok.
Ja len aby pri vyplateni potom nenastala chyba.
Tak ci mi viete poradit ci to tak moze byt alebo nie.

zitaje
30. nov 2023

@ddenda čo to akože má znamenať ten "krátky úväzok"? Pokiaľ viem, úväzky sa udávajú v percentách. Prečo máš odrobiť 114h? Čo máš napísané v pracovnej zmluve? Si platená mesačne alebo podľa odpracovaných hodín?

ddenda
autor
30. nov 2023

@zitaje je plny uvazok, kratky a polovicny. V plnom mas ten najvyssi pocet hodin ktore mozes mat za mesiac,v kratkom mas 120hodin ale mozes mat aj viac podla poctu pracovnych dni a mas polovicny uvazok to je 80hodin mesacne. Najprv bolo povedane ze musim mat len tych 80hodin ale potom zase ze tiez podla pracovnych dni.lenze december nema viac pracovnych dni ako november. Ja som platena mesacne co je tych 80hodin a plus lepsie platene ak mas vikendy.
Ale proste 114hodin na polovicny uvazok je vela.

ddenda
autor
30. nov 2023

@zitaje v zmluve mam 20hodin tyzdenne

zitaje
30. nov 2023

@ddenda pracuj podľa zmluvy. A pýtaj sa v práci, my nevieme čo je to za firmu, či máte nejaký predvianočný nával alebo čo ja viem...

ddenda
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
bosorkabb
30. nov 2023

@ddenda tento mesiac to vychádza na 84 hodín pri 20 hodín týždenne.

zafi
30. nov 2023

Ak máš skrátený úväzok, teda ako píšeš polovičný teraz podľa zmluvy 50%, tak ti nemôžu nariadiť prácu nadčas. Takže tvoj pracovný čas by nemal prekročiť 20 hod. týždenne, jedine s tvojím súhlasom
Tu na obr. kúsok zo zákonníka práce: bod (2)

scila
30. nov 2023

@ddenda ja mám skrátený úväzok, ale v decembri robím nadčas, keďže je veľa roboty. V januári si za to budem môcť vziať voľno. U nás majú v decembri nadčas všetci. Ale nás na to upozornil nadriadený.

nelca84
30. nov 2023

@ddenda to mas prosim ta odkial to o plnom, kratkom a polovicnom?? Nic take nie je, bud mas plny alebo skrateny a ten sa uvadza percentualne. A plati to, co sem dala zafi, pri skratenom uvazku ti pracu nadcas nemozu nariadit, moze sa len dohodnut, teda s tvojim suhlasom.

ddenda
autor
30. nov 2023

@nelca84 akoze odkial to mam?
Lebo mam polovicny uvazok. 20hod tyzdenne. 80 hodin mesacne,to je polovicny. Ano je aj taky!!

letfenixa
30. nov 2023

@ddenda ale to "krátky " bude interná terminológia vašej firmy. Bežne sa povie skrátený a na koľko %

ddenda
autor
30. nov 2023

@letfenixa ano skrateny uvazok. Ja som pouzila slovo kratky ale pochopit ste mohli.
Ale pointa je inde,ine som sa pytala.
A ano je aj polovicny uvazok.
A o akych percentach pisete?

nelca84
30. nov 2023

@ddenda jednoducho mas kratsi uvazok. Zakonnik prace pozna len plny a kratsi. Ten kratsi moze byt rozny a je vyjadreny v %, ty mas 50%, ale mohla by si mat napr. 40%, 60%...
Narazame na tvoj vyklad z 11:55, to neviem v ktorom zakone si vycitala.

letfenixa
30. nov 2023

@ddenda Na koľko percent máš skrátený úväzok.