Nikto nechce zamestnať matky s malými deťmi

30. apr 2024

Smutne. Odkial maju vziat na potrebne veci?ja dve male deti, prijem muza maly..uz styri mesiace cakam, ze kto sa ozve. Prečo je tak tazke najst pracu..Rodicak uz skoncil aj tak bol maly. Nikto na matky s detmi nemysli nikto. Ani na mlade bezdetne zeny že nemaju scoho zit

modrykolibrik
30. apr 2024

No ja som mlada a bezdetna a zarabam nadstandartne. Ja zas opacne. U nas su uprednostnovane matky s detmi takze sa musime im prisposobovat co mne osobne sa nepaci. Ty vsetko vidis negativne. Muz malo zaraba? Posli ho pracovat kde zarobi viac. Ty ze sedis doma na zadku a cakas ze tie firmy pridu za tebou rovno zo zmluvou? Sa zobud
Ja som chodila sa pytat priamo k zamestnavatelovi a vzdy som pracu dostala

autor
30. apr 2024

@modrykolibrik ako priamo sa pytat? A ako sa musite matkam prisposobovat

koniarova
30. apr 2024

Lokalita? Čo vieš robiť? Neverím,že dnes sa nedá nájsť robota .

sante81
30. apr 2024

Rozviedla som sa keď mala dcéra 3 roky, od vtedy pracujem stále a problém s robotou nemám.

bbebe
30. apr 2024

No neviem ja som sa zamestnala hned po rodicaku. Bol to moj druhy pohovor. Vyslovene vedeli ze mam male dieta a zobrali ma. Bratislava

doriiis
30. apr 2024

No asi bude chyba niekde inde ako u zamestnávateľov.
Starší syn mal 2 roky keď som išla pracovať,mladšia rok keď som nastúpila do práce.Len za posledný rok som vystriedala 3 zamestnávateľov a prácu som si mohla vyberať
Hľadaj chybu inde podľa mna

modrykolibrik
30. apr 2024

@autorka dovolenku nedostaneme kedy chceme lebo ste uprednostnovane vzdy! Ked dieta ochore do prace nepridete takze za vas musia makat druhy. Normalne zober zivotopis chod k zamestnavatelovi pytaj sa na sefa a ze hladas pracu

autor
30. apr 2024

@modrykolibrik asi tak spravim.. ja by som mala aj vzornu dochadzku lebo muz by bol s detmi

klarissa25
30. apr 2024

Kto chce hlada spôsoby. Kto nechce hľada dôvody...keď chceš prácu si nájdeš aj keď máš deti

mamina7070
30. apr 2024

a pred detmi si pracovala? aku mas prax ?

modrykolibrik
30. apr 2024

@autorka cez sviatky pracuju vzdy za vas iny lebo vy s detmi musite byt doma

zuzubb007
30. apr 2024

To nieje pravda ja po dvoch materských som bola zamestnaná ihneď, absolvovala som dva pohovory a hneď na oboch prijata,mala som ísť o deň na ďalší pohovor odmietla som lebo som mala fleka hneď a som spokojná par rokov doteraz, ešte mi povedali, že super, že mam deti aspoň im neodidem aspoň taka je pravdopodobnost, takze za mňa deti žiadna prekazka

dennissa16
30. apr 2024

@modrykolibrik raz aj ty budeš matka a tie kolegyne/matky budú márnite deti odrastene a uprednostnia teba, lebo tá budú vedieť pochopiť…. Co ty máš zjavne teraz problém

buberova
30. apr 2024

Máš nejaké pracovné skúsenosti? Nie je to tvoj prípad že si hneď po škole išla na materské a vlastne nemáš dokopy žiadne skúsenosti?

sisa_s
30. apr 2024

"Rodicak uz skoncil aj tak bol maly" 😄

modrykolibrik
30. apr 2024

@dennissa16 ja s tym problem nemam. Ja len odpovedam na to co sa pytala. Deti nemam pretoze mam zdrav.problemy

majlo1234
30. apr 2024

@modrykolibrik uprednostnovane su asi tie, ktore uz u vas robia v zmysle, ze sa im povoli ocr pripadne nejaka flexibilita, ci ako to myslis?
Lebo si nemyslim, ze na slovensku existuje zamestnavatel, ktory ma dvoch uchadzacov-mladeho muza okolo 30 a mladu mamicku okolo 30 a vyberie si tu mamicku 🙂 pretoze vsetci vieme, kto sa u nas primarne stara o deti a odserie si vsetky choroby…

ewell13
30. apr 2024

Ja som isla pracovat ked mal syn 3 roky. A nie, nechodim ani na PN, ani na OČR, pracujem aj na Silvestra, a ani za mna nikto nepracuje pocas leta (mam tyzden dovolenky jul, tyzden august) ako je tu vyssie spomenute. Ale samozrejme sa ma pri pohovore pýtal zamestnávateľ, či mám kde nechať deti keď budú choré, príp. počas prázdnin, kedze pracujem v ambulancii, nema ma kto zastupit ani nahradit.

pe_mi
30. apr 2024

Ja som hľadala trištvrte roka.na každom pohovore otázka ,či mám kde nechať deti, keď budú choré a očrky nie sú možné.bola som riadne znechutená.
Robota sa nájsť dá vždy.
Ale vždy je niečo ,čo mne nevyhovovalo
Nástup veľmi skoro na 6.00 ,nevyhovujúce
Škôlka a škola nie je otvorena
Poobede do pol 5 pracovný čas,nevyhovujúce škola ,škôlka zatvorená.
Plat mi bol viac menej úplne jedno aký.
Víkendy nie,sviatky nie robiť.
Nemá mi kto ani ráno deti vyzdvihnúť,ani poobede.
Plus som na materské išla rovno z brigád.
Tiež som nemala ,čo ponúknuť.
Ale lenivá a sprostá nie som.
Teraz po trištvrte roku som sa dočkala a mám prácu snov.tesim sa do nej každý deň.
Ráno nastupujem na pol 8 a končím o 16.00, stihnem po dcéru do 16.30 do škôlky prísť.syn chodí už sám zo školy

mamutka
30. apr 2024

Mlade bezdetné ženy nemajú z čoho žiť v iných krajinách. Tu, kým je človek zdravý, uživiť sa zatiaľ dokáže. Keď muž malo zarobí, nech si zvýši kvalifikáciu. Nech na sebe maka ako ti, čo zarobia viac.

panonia
30. apr 2024

Tiež mam 2 male deti a pracujem, vlastne vždy som si mohla vyberať kde pojdem pracovať. A čo si vyučena či vyštudovaná?

oliviakatka
30. apr 2024

Ja som si našla prácu v poisťovníctve ako single mama s často chorým synom, fixný príjem, flexibilný pracovný čas.

timilv
30. apr 2024

@autorka ono to podľa mňa aj veľmi závisí od lokality a od toho čo si robila predtým. Ja sa napríklad po rodičovskej nechcem vrátiť do starej práce a už teraz (cca pol roka pred skončením) mám dve ponuky práce kde by ma vzali aj okamžite. A to sa mi ozvali oni samy bez toho aby som ja niekoho oslovovala alebo posielala životopis

gladys_07
30. apr 2024

@modrykolibrik uvedomujes si ze tie matky na OCRkach vychovavaju buducich danovych poplatnikov, ktori sa raz budu skladat na tvoj dochodok?

Ver mi, kazda (normalna) zena je radsej v praci ako doma s chorym dietatom.

mikadooo
30. apr 2024

Ja som našla tiež, s 3 malými deťmi. Treba skúšať, hľadať, a nevzdávať to. Nečakať, že sa niekto ozve, ale posielať životopisy ďalej. Ak sa neozvú do týždňa-dvoch, tak netreba ďalej čakať, nemajú záujem. A treba hľadať ďalej. Možno znížiť nároky 🤷. Dať niekomu skontrolovať životopis/motivačný list, čo si o ňom myslí. Atď. Proste ísť ďalej.

dankanka
30. apr 2024

Musis mat co ponuknut..bohuzial je to tak.. robim aj pocas rodicaku, aj ked su deti chore - vtedy z domu.. neberiem ocr..ale to je moja volba..

heleninamama
30. apr 2024

@gladys_07 Keď budeš pozorne čítať MK, zistíš, že sa veľmi mýliš. Mnohé mladé ženy - matky patria k najväčším parazitom na systéme. Robiť nechcú, nebudú, hneď v skúšobnej dobe PN, ideálne od okamihu očúrania tehotenského testu, potom RD, predĺžený RD a stále čakajú kadejaké dávky, len aby nemuseli živiť vlastné decko. Ideálne do jeho dospelosti. Nepamätáš sa, čo sa tu dialo cez pandémiu? Veď mnohé sa triasli len, aby to neskončilo a mohli byť doma. A k tým deťom, údajným budúcim daňovým poplatníkom - decko lenivých, hlúpych a vychcaných rodičov nebude nikdy iné. Aj keby malo nejaké lepšie vrodené schopnosti, rodičia ich v ňom určite zabijú svojím pôsobením. Plus, mnohé dnešné deti sú v kuse chorľavé, slabé, degenerované, majú kadejaké mentálne a psychické poruchy, nezvládajú bez asistentov ani bežnú ZŠ, sú precitlivené a labilné, nezvládajú bežnú realitu... Toto fakt nie je materiál, na ktorý sa môžeme spoľahnúť.
A ver, že keď sa s takouto lemrou stretneš v zamestnaní jeden, dva razy, nebudeš to riskovať do tretice a radšej
sa matkám vyhneš. Aj keď možno odpíšeš aj také ženy, ktoré pracovať chcú.

raffaella
30. apr 2024

Ked ma uchadzac zamestnavatelovi co ponuknut, tak je uplne irelevantne ci ma alebo nema deti a zamestnavatela to nezaujima. Kto chce pracovat si pracu najde, vsade na Slovensku je prace vela - a ak nie je praca v bezprostrednom okoli tak za nou treba cestovat a nefnukat.
Takisto cas na MD/RD, zvlast pokial ide o niekolko rokov sa da vyuzit aj na zvysovanie kvalifikacie a potom si aj ta mama moze vyberat z ponuk a nie byt odkazana na milost a nemilost ostatnych. Pretoze plati, ze cim vyssia kvalifikacia tym vacsie moznosti - financne aj nefinancne.

barbie2023
30. apr 2024

Akú máš školu? Kvalifikáciu? Nikoho nezaujíma,že si matka s deťmi. Ja som matka s 3 malými deťmi a našla som prácu a sa dá stíhať všetko .len si treba uvedomiť, že nikto ti nič nie je dlžný s nikto sa ti len tak neozve. Ty sa musíš snažiť ,aby ťa chcel zamestnávateľ a nie tváriť sa ako obeť systému.

liz_lemon
30. apr 2024

@ewell13 ved Silvester je normalny pracovny den