Meno pre chlapčeka

naty_10
28. mar 2024

Dobrý deň, neviem či to môžem napísať sem 🙂 Prosím Vás o nejaké tipy na chlapčenské meno! ☺️👶
Celý čas sme mysleli, že budeme mať dievčatko, nakoniec to bude chlapec 😂 a nevieme sa s manželom zhodnúť na žiadnom mene, a mená ktoré sa nám páčia - Matej, Dávid, Jakub - už majú naši synovci. Dievčenských sme mali veľa, ale asi by chlapčekovi nepasovalo meno Tamarka 😂

stellarstar
28. mar 2024

Matúš, Tomáš, Michael, Lukáš, Simon, Šimon, Tobias, Samuel, Teo, Artúr

lilianka28
28. mar 2024

@naty_10 Tie mená čo si napísala, sme mali vo výbere aj my 🙂 Potom ešte Filip.
Nakoniec sme dali Andrej.

doris11
28. mar 2024

@naty_10 náš mal byt najprv Jakub, potom Kristián a nakoniec je to Boris 😃

blancheporte
28. mar 2024

@naty_10 My máme Samuela a Dominika

sojorez
28. mar 2024

Mam Gregora.

ajko2011
28. mar 2024

@naty_10 moji sú Alexander a Adam

naty_10
autor
28. mar 2024

Ďakujem za vaše rady 🙂 konečne manžel povedal, že sa mu páči Dominik, ten sa aj mne, zázrak že sme sa zhodli ale na pôrodnej sále si možno ešte dám ake chcem 😂

dzadyna
29. mar 2024

@naty_10 My máme Tobiasa 🩵💙

cicinkova
29. mar 2024

@naty_10 Lukáško

oliviakatka
29. mar 2024

Oliver, Felix

naty_10
autor
29. mar 2024

@cicinkova Lukáško sa aj mne páči, skúsim to navrhnúť manželovi 🙂

michellemary
29. mar 2024

Filip, Martin, Juraj, Alexej...

findomatej
29. mar 2024

@naty_10 asi si už skúšala ,,spojiť,, krstné meno s priezviskom, hlavne aby sa to ťažko nevyslovovalo. My máme Mateja, ale dlho sme vyberali, ku každému menu, čo som ja vybrala, mal manžel nejakú ,,prezývku,,. Samozrejme ku každému menu sa dá vytvoriť, ale bolo pre nás dôležité, aby ho oslovovali tak, ako sa píše. 🙂

naty_10
autor
29. mar 2024

@findomatej priezvisko máme Richter/Richterová takže neviem čo nám bude lepšie pasovať či Dominik Richter alebo Samuel Richter, ten Lukáš Richter je mne osobne najmenej pasuje, ale zase samotné meno Lukáš/Lukáško sa mi veľmi páči 🤷‍♀️ Jediné čoho sa bojím, že môj spolužiak sa volal tiež Dominik a ostatní v triede mu niekedy hovorili Domino alebo Mobidik 😂🤦‍♀️ ale zase, deti keď chcú nájdu sa každého niečo..

domkakvet
29. mar 2024

@naty_10 Lukáš, Marek.

hylary
29. mar 2024

@naty_10 René

prasiatko30
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristiii
29. mar 2024

@naty_10 máte vcelku neutrálne priezvisko, ku ktorému si môžete dovoliť vybrať čokoľvek. Za mňa najkrajšie meno je Lukas 😁, ale kľudne Lukáš, Samuel, Dominik.. prípadne Marko, Mathias, Tobias, Patrik, Alex...vyhýbala by som sa len viacej R (Richard/Róbert)

naty_10
autor
29. mar 2024

@kristiii no máme to “šťastie” že sa nám ani nejako nepáčia mená na R, ale väčšinou vyhrávajú tie čo sa aj tu veľa píšu, tak uvidíme 🙂

prasiatko30
30. mar 2024

Len by ma zaujimalo, ktore meno co som dala bolo tak nevhodne, ze sa muselo zmazat - vsetko su to mena, kde poznam realne ludi co ich maju a pouzivaju, ziju a nikto sa neciti svojim menom znemozneny. A jezisov / jesus/ poznam fakt desiatky 😂😂😂

naty_10
autor
30. mar 2024

@prasiatko30 prepáčte, mne prišli tie mená ako výsmech, ja som sa slušne opýtala, a myslím si, že Vám je úplne jasné, že také mená ako ste napísala by sme synovi nedali. Nebodaj vy áno? Veď na slušnú otázku, slušná odpoveď.

prasiatko30
30. mar 2024

@naty_10 su to mena, ktore sa pouzivaju a z kaudeho jedneho poznam prinajmensom jedneho cloveka, ktory ich ma zapisane v svojom obcianskom a ich pouziva - ale tak im poviem, ze ich mena su vysmesne🙈🫣🫣🫣

hylary
30. mar 2024

@prasiatko30 boli to hrozne mena a bol to z tvojej strany výsmech... Nikto normlany také mená by nedal

prasiatko30
30. mar 2024

@hylary ti hovorim, ze su to mena ktore maju realne ludia - no nic poviem kolegovi, ze jeho meno je vysmesne lebo tety na mk tak povedali. Aj zo par dalsim ludom - sa pytala na mena a mena som dala za to ze vy nepoznate take mena ja nemozem.

naty_10
autor
30. mar 2024

@prasiatko30 Mne je naozaj jedno, koľko ľudí má také mená, pochopiteľne že normálny človek také meno nedá svojmu dieťaťu, a myslím si, že ste mohla pochopiť z môjho príspevku, že sme s manželom relatívne zatiaľ pri zmysloch a túžime po peknom slovenskom mene, načo ďalej nad tým polemizovať a ešte sa urážať ? Keď budete mať syna, kľudne mu také meno dajte, som zvedavá ako sa bude tváriť zvyšok Vašej rodiny. Dúfam, že keď budete rozmýšľať nad menom pre svoje dieťa, a necháte si poradiť možno aj takto na internete ako ja, nebudú Vám ľudia písať podobné mená ako Vy mne, lebo sa je to neslušné.

fpmaja
2. apr 2024

Markus

mqkm
10. apr 2024

@naty_10 Jacob? Matt? Davie?