Alergia na bielkoviny kravského mlieka

nanka2910
11. dec 2018

Ahojte, vie mi tu prosim niekto poradit.
Asi pred 6 mesiacmi mi zistili alergiu, neznasanlivost na bielkovinu kravskeho mlieka, hodnoty som mala okolo 34.Snazim sa vyhybat mlieku ako celku, vobec nemozem tvaroh, slahacku, smotanu, mlieko, niekedy znesiem trocha syra.Niekedy sa citim uolne ok,ale niekedy mam strasne krce v spodnej casti brucha a hnacky, samozrejme nevedomky.
Dnes mi v lekarni pani lekarnicka poradila aby som si kupila tabletky na podporu travenia, co stiepia laktozu, Laktazym, ze to mi pomoze aj ked mam, alergiu na mlieko, je to aj na mlieko.
Poradte ci s tym mate skusenosti, lebo to mlieko je niekedy ukryte vsade, zistila som ze aj sojove mlieko mi robi zle.
Mate s tym niekto skusenosti, lebo niekedy je to dost bolestive, cito pomoze. Co robit, lebo nerobi sama sebe zle vedome, ci sa to aj niekedy ukludi.

danielle21
11. dec 2018

ak maš alergiu na bielkovinu tak ti žiadny laktazym nepomože, na to nie su lieky, iba diéta, ale je toho vela čo sa da jesť, zvykneš, len to trva dlhšie, ja som sa s tym ešte nezmierila, stale mi všetko chyba, mlieka si kupujem ovsene, sojove, ryzove, mandlove, smotany na varenie su aj ryžive, sojove, a použivam aj kokosove mliekov v plechovke, aj sladkosti su bez mlieka, aj kolače sa daju robiť bez mlieka, všetko nahradim rastlinnym, palacinky napriklad sa daju urobiť a
s mineralkou atd

diewcatqoo
11. dec 2018

Ahoj, presne tak, bohuzial, pri alergii na kravske mlieko ti nepomoze Laktazym, pretože tebe nerobi zle laktaza, ale kravska bielkovina. Presne ako pise pani nadomnou, snaz sa nahradzat mlieko rastlinnymi produktmi. Na vsetkom citat etikety, lebo mliecne zlozky su naozaj ukryte kdekolvek, cize ak nieco obsahuje aj napr. syrovatku a pod, je to nevhodne. Robili ti testy aj na histaminovu intoleranciu? Ak tu byva zle aj po inych vyrobkoch, je mozne, ze je to histaminova intolerancia.

hivanik
11. dec 2018

Syn mal alergiu na Bkm a znasal kyslu formu( acidko, kyslu smotanu)napr.sojove mu nerobilo dobre.Lekarka mi vravela, ze treba zistit co bude tolerovat....Ale tak ako pisu vyssie Laktazym v tvojom pripade nepomoze. Po5 r.na diete uz znesie aj kravske mlieko, jogurty

nanka2910
autor
11. dec 2018

@hivanik ved presne tak to je aj u mna sojove mi tiez nerobi dobre, tak ho idem skusit vyradit

hivanik
11. dec 2018

@nanka2910 ....skus este napr.pohankove ....chce to cas kym zistis co znesies

nanka2910
autor
11. dec 2018

@hivanik ved ano....zatial viem ze mlieko, slahacka, tvaroh pohroma

greta2017
12. dec 2018

ahoj, ja mam len neznasanlivost na laktozu, co sa prejavovalo vyrazkami na tvari ked som hocico mliecne, syrove, smotanove ...zjedla. Je rozdiel medzi neznasanlivostou a alergiou. Ja asi 2 tyzdne Laktazym pouzivam a som mega spokojna. Velmi mi pomohol a ked si ho dam pred "laktozovym" jedlom nerobia sa mi vobec vyrazky.
Tak ako sa pise vyssie, ak mas alergiu asi ine neostava ako uplna "abstinencia" od mliecnych vyrobkov ☹

nikuus
12. dec 2018

pri alergii na mliecnu bielkovinu byva casto krizena alergia aj na soju. soja je vo vseobecnosti velmi silny alergen, je dobre sa vyhybat sojovym vyrobkom. existuju rozne druhy mliek, pripadne sa da doma vyrobit. su aj nahrady syrov (velmi chutne pri niektorych ani nie je citit ze su rastlinneho povodu), tak isto existuje aj slahacka, v receptoch kam ide maslo mozes dat olej alebo vodu pripadne mast. da sa na to zvyknut. aj rastlinne jogurty existuju - kokosove, makove atd. z pohanky sa daju robit vyborne natierky aj termix.

nanka2910
autor
12. dec 2018

@nikuus dakujem za info....ano ta soja mi vadi, vyradila som to z jedalnicka. Vies mi aj poradit kde kupujes take kokosove a ine jogurty a podobne veci, aby neboli zo soje, lebo ja stale vsetko vidim len sojove, dakujem

nikuus
12. dec 2018

neviem odkial presne si, ale v Bratislave v niektorych bio obchodoch mavaju urcite kokosovy. makovy aj kokosovy jogurt som videla v auparku v coop jednote (nie vsade ich maju v coope), ale popravde najvacsi vyber aj syrov a pod maju v rakuskom spaare. pripadne treba preluskat eshopy - viem ze tam je uz dost siroky vyber, ale nemam konkretny, ktory by som mala overeny