Bielkovina kravského mlieka

nicka1986
7. máj 2018

Ahojte mamičky. Čítam a nevyznám sa v tom. Asi by som mala skočiť k doktorke ale je mi to trápne po 3 týždňoch zaklopať,že nerozumiem. Pred troma týždňami mi povedala,že môj syn má vysoké hodnoty v krvi bielkoviny kravského mlieka. Čítam o tom na nete ale nechápem....ona hovorila,že mu môžem dávať kokosové mlieko,mandlove,sójové..Čítala som zloženie, bielkovinu neobsahuje.Ale napr.sójový jogurt obsahuje bielkovinu ako aj iný jogurt. Vravela,že vylúčiť mlieko,tvaroh a syr. Nemôžem mu dať ani pokračovacie umelé mlieko po 2 rokoch? Mám v strave sledovať množstvo bielkoviny? Ďakujem za odp.

zemislava
7. máj 2018

@nicka1986 a nemyslela lekárka len živočíšne bielkoviny v strave? Mäso, mliečne výrobky a vajcia? Lebo rastlinné bielkoviny sú úplne iné a zdravšie ako tie živočíšne

lubik87
7. máj 2018

V žiadnom rastlinnom mlieku nemáš živočíšnu bielkovinu. Proste dávaj sójové jogurty alebo ryžové.. odporúčam ti kúpiť si kvalitný smoothie mixér a rob si orechové mlieka doma 🙂 my takto fungujeme už od dvoch rokov malého 🙂

zuz02
7. máj 2018

Ak je to alergia, tak treba vylúčiť všetky výrobky obsahujúce BKM. Takže ani pokračovacie umelé mlieko nemôže. Jogurty len rastlinné. A pozor aj na niektoré druhy pečiva. Do nich sa tiež pridáva BKM. Budeš musieť čítať všetky etikety. Zo začiatku to bude náročnejšie, ale časom so zvykneš.

mechurik
7. máj 2018

ziadne kravske mlieko syry ani masla.

vsetko nesmie

janickacrazy
7. máj 2018

@nicka1986 existujú aj špeciálne mlieka pre alergikov, ale tvoj malý je už dosť veľký, takže stačia aj rastlinné mlieka, kokosové, sojové, ryžové jogurty može, ale nemože nič, čo obsahuje bielkovinu kravského mlieka, čiže kravské mlieko, UM, maslo, syr, tvaroh, jogurty, atd. Je tu aj skupinka pre alergikov BKM, tam je kopu info o všetkom: https://www.modrykonik.sk/group/6958/

hettinka
8. máj 2018

Lekárka nech ta pošle k odborníkom, na alergo a gastro. Len takto z krvi sa alergia na BKM ani intolerancia laktozy stanoviť presne nedá. Tiež sme to absolvovali. Dovtedy skús dávať rastlinné mlieka, tie bielkovinu kravského mlieka logicky neobsahujú.

nicka1986
autor
8. máj 2018

Neviem preco nas neposlala dalej. Nie všetko mu skodi...asi len produkty s vysokym obsahom bielkoviny. Davala som mu po UM kravske mlieko prevarene, neskor normálne plnotucne alebo kozie a v pohode. Asi ked sa pridala kombinacia smotanovej polievky,tvarohoveho kolacu a vecer mlieko,uz to bolo na brusko vela.

nicka1986
autor
8. máj 2018

@zemislava povedala že ma vysoku hodnotu bielkoviny krav.mlieka. Mam vylúčiť mlieko,tvaroh a syr. Viac nepovedala...

nicka1986
autor
8. máj 2018

@lubik87 kupila som sojovy jogurt alebo teda puding a obsahuje 3,2 g bielkoviny. Takze toto asi nie?

ivuska027
8. máj 2018

Odfoť výsledky, keď ani netušis. Nie je veľký a malý obsah bielkoviny. Mlieko , smotanová polievka a tvaroh je totálny masaker pre také bruško. Nezamienaj si to s laktózou, to je úplne iné a s BKM nesúvisí. Najviac vadí kazein, takže žiadne kravské, kozie ani ovčie. Všetky to majú. Ja toto riešim so synom vyše roka. Nejdem tu písať, ako až veľmi to môže byť zlé, ale týmto tvojím štýlom to môžeš riadne pokaziť.
Ak nevieš, choď za lekárkou hanba nehanba.

zemislava
8. máj 2018

@nicka1986 ale sojovy alebo ryžovy jogurt a puding maju rastlinnu bielkovinu, to je iné ako kravská a tym padom to može papať
Smotanu na varenie možete použivať sojovu ryžovu alebo ovsenu a mlieko napr sojove ryžove mandlove kokosove ovsené
Všade su pisane bielkoviny ale rastlinne, to nie je kravska bielkovina kazein

janickacrazy
8. máj 2018

@nicka1986 Ty si stále mýliš 2 veci: 1. bielkovina kravského mlieka 2. bielkoviny, čiže obsah bielkovín v jedle, bielkovina može byť aj rastlinná, čiže takú bielkovinu može papať. Sojové, ryžové, kokosové jogurty obsahujú rastlinné bielkoviny, čiže tam nie je problém. Ved niečo musia tí alergici jesť.

zuz02
8. máj 2018

Z vlastnej skúsenosti ti poradím, že u doktora sa aj tak všetko nedozvies (mnohí nemajú ani čas na to), takže odporúčam bud kúpiť si dobrú knihu alebo Googlit na nete. Jednoducho si to naštudovať. Ono teraz máš v tom chaos, ale postupne sa do toho dostaneš. Ak budeš potrebovať niečo konkrétne, kľudne mu napíš. Ja sama mam alergiu na BKM, takže som to mala jednoduchšie ako ty v tom, že mi telo hneď povedalo, čo mi vadí.

zuzana247
8. máj 2018

@nicka1986 bielkovina kravskeho mlieka je Srvatka a Kazein. Na vacsine potravinach su napisane ako alergeny. Napr.na susenych sojovych mliekach Zajo. Tie 2 nazvy si treba vsimat 🙂
Ak nemam pravdu,nech ma niekto opravi 🙂
Mne vysla davnejsie mierna intolerancia na kazein a na kontrole po roku nie,a dr.mi povedal,ze si mam davat pozor co mi robi zle a co nie 🙂
Ale urcite chodte k imunoalergologovi,na komplexne vysetrenie 🙂

lubik87
8. máj 2018

@nicka1986 no je to sójová bielkovina 🙂 proteín ..neboj nič v rastlinných výrobkoch nesmie byť žiaden živočíšny..odporúčam DM tam máš veľký výber aj takéhoto...

hettinka
9. máj 2018

@nicka1986 pýtaj sa k odborníkovi. Z vlastnej skúsenosti, aj nás pediatrička vyľakala, aké alergie vraj syn má a nakoniec po odbornom vyšetrení to vôbec nevyšlo take zle. Alergologicka urobí iné testy, z krvi je malo.
A tvarohu by som sa určite pri malom dieťati vyhla. Keď píšeš ten jedálniček - smotanova polievka, tvaroh. Oj, to by zamávalo aj s mojim trávením, nieto u dieťaťa.

bibistec
9. máj 2018

@janickacrazy ale ak je silny aleegik nemoze ani tie jedine neocate je skoro uplne bez bielkoviny ale su aj extremisti a ti nestravia ani ten

janickacrazy
9. máj 2018

@bibistec ved áno, ale kedže už má cez 2 roky, tak asi mu už nebude dávať predpisovať Neocate alebo nejaké špeci mlieko v tomto veku

bibistec
9. máj 2018

@janickacrazy tiez si myslim

nicka1986
autor
17. máj 2018

Ďakujem dievčatá mam v tom jasnejšie. Davame pozor na stravu, stolica je v pohode,žiadne hnačky a ma aj apetit do jedla. Je to fajn 🙂

nina55
1. jan 2019

@janickacrazy ahoj nicka, ja by som ťa chcela poprosiť o radu. Ako viem, či produkt obsahuje bielkovinu mlieka alebo bielkovinu rastlinnú, keď na obale výrobku to nie je špecifikované. Týka sa to rôznych keksikov, teda sladkostí, ktoré by som rada mojej malej kúpila, ale sama neviem, o akej bielkovín na obale niektorých potravín píšu.

nicka1986
autor
1. jan 2019

@nina55 ahoj Nina, rada by som ti poradila ale túto tému som riešila hrozne dávno a už neviem, nechcem povedať hlúposť. Skus si naštudovať co sa vyššie písalo.

janickacrazy
1. jan 2019

@nina55 musíš čítať zloženie výrobkov, ked je tam spomenuté mlieko, srvátka, laktoza tak to alergici nemožu plus malo by to byť aj hrubo vyznačené ako alergén, prípadne skús pozrieť nejaké malé bioobchodíky, tam majú kopu vecí pre alergikov a predavačky bývajú ochotné aj vysvetliť

nina55
3. jan 2019

@janickacrazy asi sme sa nepochopili. Ú niektorých výrobkov je napísané, že obsahujú bielkovinu, ale nie je z toho jasne, ci bielkovinu mäsa alebo mlieka ❤️

janickacrazy
3. jan 2019

@nina55 Musíš čítať zloženie, tam je napísané, čo presne výrobok obsahuje. Druhá vec je výživová hodnota, to sú tuky, sacharidy a bielkoviny a to si netreba mýliť so zložením výrobku. Pokiaľ v zložení nie je mlieko, tak tá bielkovina nie je mliečna. Dúfam, že si pochopila, ako to myslím.