Alergia na bielkovinu kravského mlieka

antonia777
6. mar 2014

Ahojte chcem sa opytat konecne môjmu 2,8 rocnemu synovi dnes zistili ze ma alergiu na bielkovinu kravského mlieka od narodenia doteraz mame problemy so zápchou pridu dni ked kaka sam a pridu dni ked ho zapecie.ked mal prvého doktora prosila som ho aby mu zobral krv ci nieje nahodou alergicky no neurobil to a aj ked bol chory tak akoby mu doktor daval zle lieky tak som zmenila lekarku z ktorou som naozaj spokojna teraz klasika blizi sa jar a maly ochorel sople a tak nic hrozne no ked uz sme boli u lekarky tam ma az napadlo ci by mu nemohli zobrat krvicku ze by som chcela vediet celkovo ci mu nieco nechyba a hlavne na mlieko a dnes som jej volala a povedala ze ma alergiu na bielkovinu kravského mlieka nie na laktozu ale na bielkovinu takze ake mu mozem dat mlieko????Lebo aj bezlaktozove obsahuje tolko bielkoviny ako klasicke takze to by mu nepomohlo kedze nema aleriu na laktozu ale na tu bielkovinu no vravela zeby mal hlavne pit kysle mlieka jogurty moze kedze su prekyslene ale on mal odstavku rok od mlieka a teraz chce zasa pit a ja neviem ake mu mam kupit ked niekto z vas vie ktore mliecko ma malo tych bielkovin napiste hladala som aj na nete ale nic som take nenasla

bibistec
6. mar 2014

ziadne kysle ved bielkovina je vo vsetkom, aj dcerka to ma ale zistili jej to ako babatku nie takto neskoro, aj HA nutrilon jej vadil, teraz je uz velka ma 4 roky a nesmie nic mliecne dokonca ani ked v niektorom pecive je srvatka ani v tycinkach nesmie ma aj exem teda teraz je to lepsie ale ked niekde trochu nieco zje hned to vidno, mlieko davam ryzove z DM alebo ovsene su aj sojove ale aj na to daj urobit test lebo vela ludom vyjde alergia aj na soju takze opatrne. Ale hlavne ziadne kysle mlieka ani jogurty proste nic . Neboj sa vela deti z toho vyrastie

demo
6. mar 2014

@antonia777 ak ma alergiu na BKM tak ziadne kravske mlieko, ani tie jogurty, nic. Dokonca si vsimaj aj co obsahuju hotove vyrobky, sladkosti a pod. Vsade je totiz nejaka srvatka, susene mlieko a pod. To ze je mliecny vyrobok kysly - jogurty, acidka a pod., ma vplyv na laktozu v nom obsiahnutu a tej je v kyslych ml. vyrobkoch menej. Na ,mnozstvo bielkovin nema fermentacia ziadny vplyv - rada od lekarky je teda velmi velmi cudna. Jedine,co moze su rastlinne mlieka (ovsene, ryzove,mandlove, makove) ale vyhybaj sa aj sojovemu mlieku a vyrobkom zo soje,lebo velmi casto sa k alergii na BKM pridruzi casom aj alergia na soju.

talexa
6. mar 2014

@antonia777 nic od mlieka, ja mam alergiu, kupujem si ryzove mlieko v dm-ke-to drahsie-je lepsie a do varenia, polievok omacok, kupujem tiez v dm-ke sojovu smotanu, ale tiez tu drahsiu, a je mi omnoho lepsie, na chlieb davem perlu s vitaminmi, ta je bez mliecnej bielkoviny a aj mi chuti, od malicka som neznasala nic od mlieka, akurat teraz mi chyba syr. ☹
A demo ma pravdu, sojove mlieko bezne nekupuj, ani ja ho nekupujem, iba tu smotanu sem-tam do varenia, ryzove mlieko je vyborne do segedinu a aj do svieckovej, ale do fazulovice a sosovice radsej dam tu sojovu smotanu,tam mi nepasuje to ryzove mkieko.

antonia777
autor
6. mar 2014

tak super dnes som kupila sojove ale chcela som ovsene len ho nemali a to sojove malo zasa najmenej tych bielkovin ja som z toho mimo a co mu mam davat vlastne jest ved vsetko ma bielkovinu neviem na aku velku hodnotu mam davat pozor

demo
6. mar 2014

@talexa do fazulovice, sosovice, perkeltu si neskusala ovsenu smotanu OATLY?

antonia777
autor
6. mar 2014

a to ovsene ake mam kupit z dm zajtra tam pojdem mam kupit susene alebo tekute kolko to stoji a ako sa to vola v dm?a vajicka parky chlebik rozok z maslom sunku moze podla vas?toto ma rad a este ma rad taky kremik tornado sa to vola ale dnes som citala ze obsahuje 71 perctent mlieka tak neviem a aktiviu nemoze????brumik alebo take tycinky chrumky ovocie zelenina uvedte ma do obrazu lepsie ja som sa z takym niecim nestretla este a dakujem vam za rady cenim si to kocky

antonia777
autor
6. mar 2014

@talexa a co sa varenia tyka tak neozem napríklad zahustovat voda a muka atak dam do varenia?namiesto toho mlieka a smotany

demo
6. mar 2014

@antonia777 hodnoty neries, aj minimalne su zle. ALE nie bielkoviny ako take, ale iba mliecne bielkoviny. Nie kazda bielkovina je mliecna!! Bielkoviny mas v mase, vajickach, strukovinach atd. Ty riesis iba mlieko. Bielkoviny tvoje dieta nutne potrebuje. Skodia mu iba mliecne bielkoviny.

demo
6. mar 2014

@antonia777 parky,chlieb, sunka - musis zistit co obsahuju. ale velmi casto obsahuju nieco mliecne. dokonca aj pecivo. Tie dm drinky su dobre na varenie, ale ak chces usetrit tak kup susene. Na chlieb alsan napriklad. Ten je aj na pecenie.

Tie susene pozri znacku ASP, napr. ovseny napoj alebo kokos milk - vzdy si vsimaj zlozenie, nesmie obsahovat kazeinat a pod veci
http://www.aspsk.sk/rastlinne-napoje/ovseny-napoj

tie susene vsak nedavaj na pravidelne pitie, oni nemaju velmi dobre zlozenie. na pravidelne pitie su vhodne tie dm kove Alnatura ale aj doma robene mandlove ci makove.

demo
6. mar 2014

@antonia777 v DM su:
Reis drink Calcium Alnatura
Hafer drink Calcium Alnatura
Dinkel drink Calcium Alnatura

25daniela
6. mar 2014

Aj moje jedno dieta tym preslo a uz aj z toho vyrastlo, v takom malom veku vecsinou dieta pomoze.
Staci vynechat mlieko kravske a vsetky vyrobky z neho aj syry, jogurty, ja som nahradzala sojovym alebo ovsenym.
Aj ked teraz je viac studii ze prave deti zivene sojovym mliekom maju problemy neskor v dospievani hormonalnom a hlavne chlapci, ale to tie, ktore od narodenia su nim zivene.
A pridavala som detom v case uplnej bezmliecjen diety vitaminy z finklubu.

antonia777
autor
6. mar 2014

@demo nie neskusala som a kde sa to da kupit estelen dnes sme zistili ze sme bkm

antonia777
autor
6. mar 2014

@demo ako nechapem zle som pochopila lekarku ci ako tak mam si davat pozor len na mliecnu bielkovinu alebo na vsetke bielkoviny ach som z toho na nervy ake mam vlastne kupit to ovsene mliecko pre mpojho drobca susene tekute od teraz mam davat pozor nato cu mu davam jest podla mna najhorsie mu bolo ked vypil normalne mlieko ked papal stravu normalne varenu aj robenu z mliekom tak zapcha nebola ale ked zacal pit mlieko vtedy sa to zhorsilo rok sme boli na totálnej odstavke od mlieka a od kedy chodi do skolky tak si pyta a teraz sme zistili toto inak co mam vlastne povedat v skolke?co moze jest a co nie mam toho na sebe teraz vela som unavena zo vsetkeho moj maly je vytuzne dieta chcene a milovane ale v zivote by som si ani nepomylsela ze si pri nom tolko uzijem ale aj tak ho milujem

25daniela
6. mar 2014

Ja som normalne v skolkarskej kuchyni s hospodarkou porozpravala ze mala nemoze mlieko, tak mi vysli v ustretu a ked mali neaku velku davku mlieka, cize pohar mlieka alebo puding alebo krupicu, tak mojej malickej davali namiesto toho chlebik s maslom a velmi to pomohlo, lebo potom prestala byt stale chora. Ale nevadili jej male davky mlieka, to zvladla.

demo
6. mar 2014

@antonia777 na tu ovsenu smotanu som sa pytala @talexa. Kupujem ju v bio obchode
Ach on je uz skolak ... tak to je pech. Mozes mu varit obedy do skoly 😒.
ABKM moze byt aj ziskana, napr. rozhodenim crevneho prostredia po nejakych ATB, crevnej viroze ... Preto treba uzivat probiotika, hylak forte, inulin, psylium a obmedzit ak sa da cukor. Je dost dobre mozne, ze ked budete dosledni, tak sa z toho casom dostane. Nuz ale tym, ze je skolak je situacia ovela tazsia.

Urcite nie je alergicky na bielkoviny ako take. To neexistuje. Bola si v strese...

talexa
7. mar 2014

@demo ovsenne som ešte nemala kúpené, musím ho u nás pozrieť či ho majú v DM, ale už sa mi stalo, že som kúpila ryžové mlieko ALANTURA (dm) a a obsahovalo mliečnu bielkovinu, pozorne čítaj, preto kupujem len to drahé ryžové stojí asi 2,90€

talexa
7. mar 2014

@antonia777 môžeš zahusťovať aj voda+múka, ale bude ti tam to mlieko chýbať, teda aspoň mne chýba

orlik4
7. mar 2014

vidim, ze ste tu mudre baby ohladne BKM, tak sa chcem spytat, ako je to s kozim alebo ovcim mliekom resp.vyrobkami z nich. ovcie jogurty napr. moze taketo dieta alergicke na BKM?

demo
7. mar 2014

@talexa zbytocne vyhadzujes peniaze. V reis drinku od Alnatura nie je mliecna bielkovina. Odlep etiketu s prekladom a precitaj si original. Stoji tam okrem ineho: laktosefrei, milcheiweissfrei.
Kde by sa tam nabrala mliecna bielkovina, ved pozri zlozenie.

demo
7. mar 2014

@orlik4 neodporuca sa ani ovcie a kozie. Su pripady, v ktorych neskodi, ale pravdepodobnost, ze casom zacne je vysoka.

antonia777
autor
10. mar 2014

dakujem kupila som z dm ovsene mlieko z calciom bez prichute ale moc nam nechuti a on na noc este chce cez den ked si opyta tak ho nevypije ale vnoci na spanie ano zatial nebadam neaku zmenu cosa zapchy tyka pije ho od piatka to je 4 dni a este nekakal tak ja uz neviem a toto ovsene nema ziadne bielkoviny velmi tam citit tu ovsenu prichut a este je ovsene ale vanilkove a cokoladova ja som naschvál kupila bez prichute z calciom lebo doteraz ked pil mlieko som do neho daval frapko jahodove jedine ze dam do toho ovseného ale az 3 male kavove lyzicky a to uz je dost sladke a ked dam menej tak nevypijenja uz neviem