Zaspávanie 9 mesačnej dcérky je utrpenie

pavlinka2003
27. dec 2013

ahoj potrebujem dobrú radu, mám 9mesačnú dcérku a zaspáva mi o 21 - 22:00 večer ale aj to je neskutočný boj , plače ako keby som ju drala z kože, snaží sa posadit ale ja ju prekoprcnem nazad a nedovolím jej sa posadit - vresk, prevaluje sa z boka na bok a nie a nie zaspat. Trochu si cucne mlieko, caj ale moc nechce, aj dudel si vybera z pusy ale pri tom plače že ho nema a zase len vresk ked jej ho chcem dat do pusinky, mam pocit že zaspi tak že proste odkvecne od unavy, je pravda že jej idu zubky ale citim sa hrozne že jej neviem pomoct a ona len plače, mame geliky, citronik sirupcek na bolest,doteraz sa to ako tak dalo, ale posledne dni je tu novinka : musi sa nosit na rukach ci je den alebo vecer zaspinka a ked ju polozim ona neplace ale vrieska, normalne akokeby chytila amok,tak zasa na ruky a je hned kludna a spi dalej trva to aj dve tri hodiny, ja by som ju aj nosila ale nevladzem lebo ma cez desat kil a ja mam problemy s chrbtom a aj brucho ma potom neskutocne boli, chcem jej pomoct aby to nebolo pre nu take strasne ale to nosenie sa proste neda a ona bez toho vrieska tak ze dobre ze na mna nezavolaju socialku ze ju tyram, a ja som v koncoch z toho plaču. spievam jej k zaspavaniu ale naozaj uz nic nezabera len zaspatie z uplneho vycerpania, viem ze ani pre nu to nieje moc dobre, dakujem za kazdu radu alebo postreh vsetkym

awalancha3
27. dec 2013

...súcitím s tebou.......je to naozaj vycerpávajúce a nervydrásajúce........Musiš vydržať... bolesti asi nemá, kedže zaspí aje pokojná na rukách.....Vyzaduje tvoju pozornost, ale neučila by som ju noseniu na rukách pri zaspávaní, to si pletieš na seba bič......Ja viem, že clovek už urobí všetko, len aby maličkú ukludnil a uspal.....Spí stále u vás v izbe? Alebo má už samostatnu izbičku?
Ignorovat dietatko nemozes, ale radsej by som ju dala do uz samostatnej izbičky a sedela pri nej, hladkala a spievala jej, tichučko rozprávala, niečo ukludnujúce.....na ruky nie... a pomalinky odchádzala a prichádzala. Bude to niekolko týždnový boj, ale vysledkom bude, že sa vyspíte vsetci......Tu je liekom len svätá trpezlivosť.... a utváranie dobrých návykov...
A jasné, klasika, cez den unavit, dávať spávať mozno len poobede a večer s neoblomnou trpezlivostou dávať spinkat o 8.00 najneskor.....Držím palce, snád ti viaceré nejako poradia...a fakt s tebou sucitím...

andynika
27. dec 2013

@pavlinka2003 juuuj to ako keby si nas opisala mne to zacal maly robit tiez asi v takom veku myslela som ze sa zblaznim 2 hodiny som ho uspavala a po hodine bol znovu hore........a takto to slo vzdy plakal hucal cicikala som ho tapkala po zadocku a neviem co vsetko jedneho dna som si povedala dost lahla som si do postele s manzelom zapla telku a neriesila som kedy zaspi pritulila som si ho ku sebe a tapkala po ritke prvy krat mi vtedy zaspal bez boja ale to je take obdobie ktorym so musi kazde bejby prejst chvilu to trava ale potom bude dobre

pavlinka2003
autor
27. dec 2013

@awalancha3 no od narodenia spi s nami na posteli, teraz uz len so mnou lebo muz spi vedla - musi, ma aj svoju postielku alezaspat v nej urcite nie, hned sa stava na nohy a ked vidi ze som v izbe pusta sa naschval a potom je cela obuchana a plac plac plac...... ona je takymoj mali cecek, stale je na mne nalepena aj cez den inak je to horor, nechce sa hrat sama, nic , s nikim dlho nevydrzi tak je stale pri mne ale nechce len sediet ona sa musi po mne stverat hore dole doboku... no uplny zabijak , takze postielka asi nie aj ked by som bola veeelmi rada neda sa....

awalancha3
27. dec 2013

@pavlinka2003 .........no, uz je dost velká.... fakt by som skusila dve muchy jednou ranou, ale je to samozrejme na tebe...... 😉 Ja som sa 6 mesiacov nevyspala... mala bola s nami v izbe, a tusim doteraz by bola, keby raz na dovolenke, ked mala 7 mesiacov nebola nasa izba taka mala, ze sme ju ulozili do vzdialenej kuchyne...a cuduj sa svete... prva noc kedy sme sa obe vyspali... a ked sme prisli domov, trvala som na tom, ze uz bude vo svojej izbe.... nerusime sa, je to super.

marissenka
27. dec 2013

@pavlinka2003 ahoj.necitam cele...ale nema zapalene uska?moj maly robil presne toto iste...najviac ich to boli ked lezia..my sme zaspavali po sediacky.tiez som si myslela,ze su to zuby,ale po tyzdni som sla k dr. a boli to usi!

jonas17
27. dec 2013

@pavlinka2003 myslím, že same dieťa ti dalo jasne najavo, ako to chce...nosiť na rukách...chápem, že je to vyčerpávajúce, ale ešte je malinká na to, aby pochopila, že teba to bolí...a že reve, ked ju prekoprcneš nazad, ked sa dvíha? ja sa nečudujem, revala by som tiež...niektoré deti sa proste chcú nosiť a jedine to ich dokáže ukľudniť...moja dcéra začala až teraz zaspávať sama, a nemyslím si, že som stratila nejaké roky..práve naopak, skončila táto najkrajšia etapa a viac sa nevráti..nebanujem, že som skoro 4 roky normálne nespala, pretože to boli najkrajšie roky...a už som aj zabudla na tie nevyspaté noci 😉

ninuska8
27. dec 2013

@pavlinka2003 kup si fitloptu, moj tak zaspaval do dvoch rokov pomaly a ja do konca dalsieho tehu som ho na nej hojdala, je to setrnejsie na chrbat...a davaj ju skor spat, mozno je uz predrazdena a nevie z toho zaspinkat, len ju v kuse nestrkaj do lahu ked vstava, zober ju pekne hned na ruky, daj jej tam to mliecko ci co, cumlik, prihojdaj a spat, urob jej ritual...vela stastia!🙂

zlata2
27. dec 2013

náš syn bol aj je nočný vták..vydržal aj 15hod bez spánku..od malinkata sme mali problém so spaním večer..skôr ako o 23hod nezaspal a ani som sa ho nepokúšala dať spať ako normálne deti chodia, že o 20hod..?! tiež zaspával fakt z posledného ako keď seknete, jednoducho sa nedokázal unaviť ..keď mal polroka zaspával v noci o 2-3 hod. ráno..cez deň si trochu1x zdriemol (max 40minút - čo bol rekord) schudla som a bola vyšťavená, že som letela z nôh cez deň..nakoniec som sa ja musela prispôsobiť tomu, že žiadne moje spanie už o 21,30 ako v čase bez dieťaťa..jednoducho je to tak..dokonca mi od 1,5roka nespával ani cez deň..ako začala škôlka tak bol taký z toho unavený, že tam spí a aj ez víkend ho dám, ale večerné spanie dodnes platí, že zaspáva až po 22hod. ☹ a nepomohli ani uspávania babiek, tatika..nič nepomáha

veriiii
27. dec 2013

@pavlinka2003 ahoj, ako dlho trva toto obdobie?ak ide o dlhodobejsiu vec, mozno by pomohlo, ak by si malej vytvorila nejaku kazdodennu rutinu, ktoru si spoji s vecernym spankom-napr kupel, vecera a hned postielka, alebo mliecko,alebo rozpravka, uspavanka atd...nieco relaxacne, co jej da pocit bezpecia..niektori rodicia volia aj ruky,kolisanie,kocikovanie..je to tvoja volba, ale mozno casom prides na to,ze bez nich nezaspi..cize ziadna vyhra..podla mna je hlavne, aby dieta nemalo pred spanim vela zbytocnych podnetov, teda napr nejake aktivity typu nahanacka ,TV atd🙂 niekedy su deti tak unavene,ze ani nevedia zaspat,to sa stava ak su signaly ,ktore vysielaju ,ze su unavene prehliadnute.,.nemusi ist len o zyvanie a trenie ociek..ale aj ze zrazu sa dietra uplne rozjasene-melie z posledneho..
takisto, pises ,ze sa snazis malu prekoprcnut spat , podla mna ju to velmi rozrusi, rozhneva..a o to viac stazene zaspavanie....
a este-skoda,ze nie je zvyknuta spat vo vlastnej postielke.

veriiii
27. dec 2013

@awalancha3 suhlasim

namarie
27. dec 2013

to že je pokojná na rukách nemusí znamenať, že bolesti nemá... sa pozri na seba keď ťa niečo bolí kedy ti je lepšie? keď ťa niekam strčia alebo ťa niekto pohladí? prežila som si s uspávaním svoje a mala som tie isté pocity, no dnes som šťastná, že som vydržala... dieťa je malinké len raz a rýchlo ti to zbehne aj keď sa ti to teraz zdá ako večnosť... moja malá má 22 mesiacov, ako jej vyšli očné zúbky(cca 16m) , tak spinká ako by uťal perfektne (chvala Bohu) a spinká vedľa mňa a som za to vďačná... no je to na tebe... skús ju proste len držať, nie nosiť, poprípade fitloptu, to by nemala byť taká záťaž... moja malá mala tiež svoju váhu a chrbticu mám v prdeli od 11tich rokov tak ti verím, že to bolí, ale možno aj malinkú niečo bolí alebo trápi... 9 mesačné dieťa by som do vlastnej izby asi nedala keď by bolo pri mne spokojné...

nicolle21
28. dec 2013

@pavlinka2003 náš má síce ešte len 5 mesiacov, ale týmto nanášaním na rukách som sekla keď mal 2.. aj jeho tatko dostal zákaz nanášať ho po byte, proste sme uspávali inak.. malý spí tiež s nami, väčšinou, teraz mu začali liezť zuby, tak stále, inak už v pohode spal prvý nočný spánok vo svojej postieľke, ale uspávala som ho aj ho uspávam ( a asi aj budem, kým to tak bude potrebovať), na rukách, lenže nepochodujem - sadnem si, vezmem si ho k sebe a húpem sa dopredu-dozadu, jeho dosť rýchlo odtne, potom si ho dám na seba na bruško a keď počujem podľa dýchania, že zaspal hlboko, tak ho preložím.. robíme to takto od ako mal 7-8 týždňov a funguje nám to.. ani strašenie kamarátiek so staršími deťmi, že spánok sa deťom mení každé tri mesiace u nás neplatilo 🙂
podľa mňa v tomto treba dieťaťu vyjsť v ústrety, keď chce zaspávať s tebou, tak nech, keď ho nevládzeš nosiť na rukách, zadováž si kvalitnú šatku, alebo ergo nosič (nám skončili "koliky" v momente, ako sme ho začali pravidelne dávať do manducy).. možno býva len prestimulovaná a potrebuje teba, aby sa upokojila

magdalenkami
28. dec 2013

maly mal take obdobie,nenutila som ho lezat,sadla-lahla som si k nemu,obrnila sa voci placu a on sedel,stal,plakal,kopkal do postele,pocuckal si mliecka,znova lahol...a stale dokola az zaspal-na brusku s ritkou hore.Teraz ma 16mes.a stale sa uspavame podobne len bez placu,ale min 30min.a svetelna uspavanka,ktoru si aj v noci sam zapne ked sa zobudi,funguje perfektne.

aiva1
28. dec 2013

pavlinka20013 ja som mala presne toto isté so synom...nechcel spať, vymýšľal - chcel sa nosiť na rukách atď...
Manžel dostal perfektný nápad...po 17:00 sa s malým hral vždy tak aby ho riadne uštval...naháňal sa s ním po celom dome alebo po vonku - pokiaľ malý vládal, okúpala som ho v Johnson na dobrý spánok, cucol si teplého mlieka a zaspal jak drevo...ani nosiť sa nemusel 😀
Ale tak na každé dieťa platí niečo iné...a pričina môže byť rozdielna....
Čo sa týka zubov, ja som dala synovi na spanie Panadol sirup proti teplote a bolesti, potrela som zúbky CAL gelom...to väčšinou pomohlo...
Taktiež skús zistiť či nemá "zastavené vetríky"....
Ale skôr si myslím, že je naučená nosiť sa na rukách pri zaspavaní...

barnica
1. jan 2014

U ná sje toto zaspávanie klasika problém. Pláč až krik a vstávanie v postieľke. Pomáha iba to keď mu zhasnem svetlo,uložím samého do postieľky apohladkám po tvári,tak to zopakujem vždy keď reve ako o život a po treťom mojom príchode väčšinou zaspí. Stále keď ho hladkám mu vysvetľujem že je maličký,unavený a mal by už spinkať 😀

pavlinka2003
autor
5. jan 2014

ahoj chcem podakovat za príspevky, musim tri krat zaklopat nasli sme si konecne vecernu metodu zaspavania, na Vianocky dostala cd pesnicky pre pavlinku, zhasnem vsetko a do hajaj buvaj pesnicky je uz tuhaa.. zatial uvidimeako to bude dalej