Zaspávanie 3,5-mesačného dieťatka

kokosqa
1. aug 2022

Ahojte mám 3,5 mesačnú dcérku a nie vzdy ale často pri dennom zaspávaní (uspavame ju na rukách/fitlopte mame ju na takom vankusi na rukach) plače a strašne sa cela napína a ruky má zohnute a v pästiach trva to niekoľko sekúnd spievam jej potom sa ukľudni a zaspí, môžu to byt koliky? Len nerozumiem prečo len pri zaspávaní .. keď leží v hniezde na chrbte a hráme sa vôbec sa tak nešponuje len čisto pri zaspávaní aj sa tak prehyba.. doktorka tiež ze bolesti bruska ale prečo to napr nerobí aj počas lezania na deke a pod ale len pri uspavani..sledujem aj známy únavy a bdele okna.. ďakujem

marty_4
1. aug 2022

a nocne zaspavanie? ci vseobecne pri zaspavani?

ivangeline
1. aug 2022

Povaha,brucho,regres..kadeco. Zjavne bude mat zivsi temperament. U nas pomahalo postupne ulludnovat...ponosit po byte a postupne zacat uspavat.

kokosqa
autor
1. aug 2022

@marty_4 pri nočnom zaspávaní je to zriedkakedy najmä pri tých denných a aj to skôr od obeda.. nerozumiem

anavixy
1. aug 2022

A večer na noc ju uspavate tiez na vankusi? Uspávate vtedy, keď vidíte, že chce, alebo keď uplynie tabulkove BO?

ls56
1. aug 2022

Podľa mňa preto lebo sa jej tazsie zaspava uz poobede. Doobeda preto lahsie lebo je este stale vyssi spankovy tlak z noci. Aj moja to tak ma cim je blizsie vecer tym tazsie sa jej zaspava. Jednoducho musi trosku poplakat a zaspinka, a to sa vobec toho neboj ze place. Pokial ju podporujes hojdas utisujes tak jej plac takehoto typu neublizije. Keby si plac ignorovala vtedy by jej to ublizovalo. Na ostatne spanky uspavate ako? A na noc?

rootham
1. aug 2022

@kokosqa a nemá nervy z toho, že tak má zaspať? Mozno chce mať kľud pri zaspavani a byť len položená do postieľky, či košíka, keď je kľudná bezne pri ležaní. My sme bábo na spanie položili do postieľky a zaspalo. Žiadne hojdanie, či kolísanie. 😉

mirro
1. aug 2022

@rootham aj my, zabalené do tenkej deky, a ochvílu spalo. Potom sme tu deku z bábatka odbalili a len prikryté ňou bolo.

zorana999
2. aug 2022

@kokosqa hypertonus?

kokosqa
autor
2. aug 2022

@anavixy na noc je v perinke keďže tak je naučená .. a na noc uspavame po predspankovom rituály

kokosqa
autor
2. aug 2022

@zorana999 pediatrička že to by mala viac príznakov keby to je hypertonus tiež som si myslela tak neviem

kokosqa
autor
2. aug 2022

@rootham keď ju unavenú položím do postieľky chvíľku si prezerá kolotoč a začne plakať tak jej spievam držím ju hladkam a pod a dokáže plakať aj niekoľko minut tak potom si ju už vezmem na ruky a uspavam tak..

kokosqa
autor
2. aug 2022

@ls56 rovnako uspavame na lopte ale v noci ked sa zobudí na papanie nakojim ju položím naspäť do postieľky a spinka

zorana999
2. aug 2022

@kokosqa všetko to určite max do dvoch mesiacov ustane.

kokosqa
autor
2. aug 2022

@zorana999 dúfam máte pravdu lebo už som z toho unavená.. celkovo je nejaka furt umrncana aj sa budú tak niekedy.. kočík vajíčko nosič nič nechce :/ keď niekam ideme na návštevu tak len na chvíľu lebo hneď mrnci ale dosť prdka tak neviem či aj to bruško ju netrápi

anavixy
2. aug 2022

@kokosqa myslela som ci jej ten vankus nevadi, teplo a tak… moje dieta len na rukach zaspavali pri kolikach, neboli to uplne strasne koliky, ale par hodin to vzdy trvalo, potom zasa len v kociku (nastatsie hlboky sme mali taky retro co fajne peruje 🙊). Ja teda nemam tiez dieta, co polozim do postele a spi, ani nahodou, akurat v noci sa jej teraz uz podari zaspat naspat ale uspavat vecer ju musi stale. A toto ze na navsteve chvilu a uz mrnci to sme mali aj my, stale na rukach len a teda bolo to u nas bruskom, akurat teda v 3,5 mesiaci jej vysiel prvy zub a o dva tyzdne aj druhy, takze mozno aj to “dopomohlo”, hoci teraz ich ma 8 a zvlada to s minimalnym mrncanim 🙂 prejde to urcite, vela trpezlivosti zelam 🍀