Zaspávanie dieťaťa na prsníku

zizanasabol
10. nov 2012

Ahojte.Moja mesacna dcerka vie zaspat len na prsniku. ked sa kojime zaspi na prsniku, no ked ju potom prelozim tak o chviku je hore a place kym nedostane prsnik a zaspi znovu (cumel uplne odmieta). Mna uz z toho bolia bradavky.Ked chcem aby spala tak ich dudla cely ten cas. Nepomaha ani kolisanie,nosenie na rukach,spievanie,skackanie na fitlopte. cez den chodime 2 x na prechadzky,v kociku spinka 2-2,5 hod (musu sa vsak kocik hybat, ked s nim zastanem je hned hore).
Viete mi poradit ako ju odnaucit od zaspavania na prsniku? Dakujem za vserky rady

silviamudronova
10. nov 2012

my máme tiež taký problém a ver že nás je veľa. mne mala tiež nezaspí ani v kočíku, ani na rukách iba pri prsníku. Ak niekde chceme ísť s kočíkom, musím ju najskôr uspať kojením a až potom položiť do dočíka, zaávidím tým mamám ktorým detičky spia hneď ako ich položia do kočika. no čo už, asi musíme byť trpezlivé a časom sa to vyrieši.

zizanasabol
autor
10. nov 2012

Ani by mi nevafilo ze zaspi na prsniku. Problem je v tom ze ked nema bradavku v puse tak je hned hore a spusti plac. Jedine v kociku ( ktory sa ale hybe) dokaze pospat 2-2,5 hod. Cize ked sme doma je nonstop prisata ked chcem aby ako tak spala.

extrate
10. nov 2012

@zizanasabol poznám... my sme kočíkovali aj vnútri 😅 bradavky som mala rozžužlané 😖 pomohlo Cd s uspávankami. a inak doteraz mi zaspáva na prsníku 😝

xenicka13
10. nov 2012

ja som musela naucit na cumel, treba najst taky druh, ktory bude chciet 🙂

zizanasabol
autor
10. nov 2012

Cumle mozme predavat🙂 Doma mame vsetky ktore existuju. Zjavne este nevyrobili taky, ktory by vyhovoval nasej malickej🙂

dominika3333
10. nov 2012

My sme zaspavali dost dlho rovnako. Len na prsniku. A ked som mu "vybrala prsnik" von z pusy, rychlo som musela supnut cumlik. Nechcel ziadne tvarovane, len obycajny "retro" kaucukovy, ktory je najlacnejsi 🙂 Mozno stoji za to ho vyskusat.

something
10. nov 2012

u nas to bolo podobne...preslo to..teraz uz nezaspi vobec cez den 😀

zizanasabol
autor
10. nov 2012

Chcem sa opytat ako sa ti podarilo naucit babo na cumel. My skusame aj nasilu aj ked place, no nezabera (5 min pridrziavam cumel,dlhsie si neviem predstavit ten plac,trha to srdce)

cillikat
10. nov 2012

moj 15 mesacny syn zaspava len na prsniku a dlho som mala problem ho prelozit, alebo ulozit do postielky, ci do kocika, v kociku spaval malinko, ci sa hybal ci stal, ale predsa spal viac ako dcerka, ta zaspavala do 14 mesiacov len na prsniku, potom musela prestat, lebo sa narodil syncek, ale aj teraz ak sa da, chce zaspat na prsniku (dojcim stale a cez den tandemovo....), cumliky nechceli ani jeden......., je to narocne a vycerpavajuce,ale Tvoja dcerka je este malinka, moze sa to kludne upravit, prajem vela sil.....🙂

silviamudronova
10. nov 2012

@zizanasabol aj my. držím jej ho nasilu, ale naťahuje ju z toho, a vypľuje ho len tak vystrelí

matozazzo
10. nov 2012

Pri prvej som to nepoznala, ale pri druhej ano 🙂 Kojila som ju poleziacky a ked zaspala, nechala som ju na posteli, zaviazanu v perinke (neskor jej z nej trcali nohy, ale aby som mala istotu, ze je v bezpeci), okolo vankuse 🙂 to jedine zaberalo. Akonahle by som ju prelozila, prebrala by sa. Zaujimave, ze mi to robila len cez den, v noci som nakojila posediacky a sup do postielky, a ani sa neprebrala...Manzel jej dokonca daval vankuse aj dookola hlavy, aby bola akokeby v objati... Postupne sme ju preucili na cumlik. Kamaratka mi poradila, ze mam dat pozor, aky a ako jej ho davam. Takze najmensi cumlik a NA jazycek (nie pod), aby ho chytila a prisala ako bradavku... A postupne sa nam to podarilo 🙂

luciferkax
10. nov 2012

Ahoj. môj má 20 mesiacov a obvykle zaspáva na prsníku, nejako ma to neobmedzuje, ale zas, ked mal asi mesiac, tak sa mi ho podarilo naučiť na cumeľ.. viem, že kopec ľudí straší, že to pokazí dojčenie, skúšaj rôzne tvary, v DM-drogérii majú také úplne malinké, tak ten ako prvý chytil a má ho doteraz, len vačší - taký ani okrúhly, ani zrezaný :D

leam
10. nov 2012

Ahoj, pri prvej sme so spánkom nemali žiadny problém a teraz mi druhá už od narodenia zaspáva len na prsníku. Ono by mi to nevadilo, len si počas celej noci robí zo mňa dudel. tiež sme skúšali rôzne cumlíky, keďže prvá dcérka dudlovala o stošesť, ale druhá dcérka nechcela žiadny. Teraz má 15 mes. a ešte som sa od pôrodu nevyspala:( Tak uvidíme kedy z toho vyrastieme.... 🙂

melaniaa
11. nov 2012

Ahoj, myslím že so zaspávaním pri dojčení má veľa mamičiek problém.. Ja tiež - mam 3 mesačného synčeka..a pred pár dňami sa rozhodol - že chce mať bradavku celú noc.. proste som ho uspala pri dojčení - preložila do postielky.. a o 15 minut bol hore a pýtal znova - nebol hladný, len si chcel pocucať..takto to robil niekoľko krát po sebe.. už som to nevydržala a keďže nie som zastánca toho - nechať dieťa spať pri sebe v posteli (kvoli SIDS) - tak som ho nechala poplakať... poplakal a spal 5 hodín... nuž ale toto by som asi pri mesačnom bábätku nerobila asi je ešte malinká na to :( možno zmeniť polohu postieľky - deti na to hrozne reagujú

domak2
11. nov 2012

@melaniaa ja len k tomu riziku sids, som citala ze to zverejnila firma vyrabajuca detske postielky 😀 😀 inak vela odbornikov to odporuca, je to urcite na kazdom, hlavne treba dodrziavat bezpecnostne pravidla, mne to velmi vyhovuje, spime celu noc, ked sa sem tam zobudi na kojenie, dam prso a spim dalej a ona tiez pekne zaspinka 🙂

melaniaa
11. nov 2012

Hej to je super mne by sa to tiež veľmi páčilo 😀 človek je ospatý takto je to určite pohodlnejšie🙂) mne sa neraz stalo že som pri drobcovi zaspala a prebrala som sa až po dvoch hodinách.. ale ako hovoríš - je to na každom 🙂 niekto nenechá malé plakať niekto spí s deťmi celú noc.. ap. inak na to zaspávanie mne celkom pomohol aj čaj..som kúpila od ukončeného 1. týždňa a odvtedy má každý deň deci čaju ... keď som čaj na pár dní vynechala..malý bol veľakrát v noci hore. možno bol len smädný kto vie 🙂 skús jej nasadiť čajík ak ešte nemala🙂 možno pomôže

zizanasabol
autor
11. nov 2012

Posledne noci nemame problem so spankom....pekne sa napapa a spinka papame 3-4 krat za noc.Problem so spanim mame cez den....ked je na prsniku spi ale akonahle zisti ze ho nema v ustach,otvori oci a spusti plac. niekedy sa neviem pohnut od nej aj 4 hod vkuse. V noci spi pri mne na posfteli.Vravite ze to zvysuje riziko SIDS?

ladybaby
11. nov 2012

@zizanasabol u nas bolo to iste, cca do 10teho tyzdna,Ked bol hore a zacal plakat, tak sa dal utisit jedine na prse. Viac menej skoro do tych 3mesiacov bol stale prisaty, kojila som ho aj 45minut, aj hodinu, dve vkuse. Potom si to sam upravil, uz nemal taku potrebu byt stale prisaty, ale zaspaval aj nadalej na prsku, prip. v kociku.

zizanasabol
autor
11. nov 2012

Dievcata dakujem vam za vase skusenosti.....dodalo mi to energiu vydrzat a aspon vidim ze byt prisaty vkuse na prsniku je normalne🙂 Ved co neurobime pre nase zlaticka🙂

melaniaa
11. nov 2012

hej môžeme byť akokoľvek naštvané.. no potom sa stačí pozrieť na tých malých anjelikov a je po zlosti 🙂)))))

cillikat
11. nov 2012

riziko SIDS - citala som teraz clanok o vztahovej vychove a o zaspavani a spani deticiek..... bolo tam aj pisane, ze je dobre ked deticky spia s matkou spolu v posteli, je to prirodzenejsie, malinke deti by mali spat ale nie medzi rodicmi, ale "akokeby len" s matkou, lebo otec nie je taky citlivy na vnimanie dietata, matka to vnimanie dietata ma silno vyvinute, takze ho urcite neprilahne (len ak je pod vplyvom navykovej latky, tak vnimanie urcite nema....) a reaguje na zmeny v spravani sa dietatka aj pocas spanku a je tam praveze riziko SIDS znizene pri spani s matkou (citala som v Dieta-ti) 🙂 🙂 🙂

boka79
11. nov 2012

@zizanasabol

ahoj, na SIDS riziko nie je zvysene, dokonca zniziene, maminka je ako monitor, len musia byt dodrzane urcite veci, ako - dieta ma spat na maminej strane, hlava by mala byt na urovni hlavy maminky, malo by spat v spacaku, nie byt prikryte perinou maminy - lebo hrozi prehriatie, malo by byt v spalni chladno , ca 18 stupnov a matka by nemala fajcit, pit alkohol, alebo drogy, alebo nejake lieky na spanie.. nemala by byt na kraji postele strbina, kde by sa mohlo dieta prepanut.Tak ist je dolezite vediet, ze dieta, co spi pri matke, ma povrchnejsi spanok, cize ten hlboky spanok ma minimalne a hlavne tie fazy hlbokeho spanku su rizikove , co sa tyka SIDS. Kedze mama sa hybe, otec trebars chrape, babo nespi hlboko
Rizikove deti na SIDS su deti nedonosene a deti matiek fajciarok ..
bradavky by ta nemali boliet, ked mate spravne prisatie, dala by som skontrolovat laktacnej poradkyni a co sa tyka zasp. na prsniku, moj maly uz tak zaspava 7 mesiacov a neviem si tovynachvalit, lebo je to najrychlejsi sposob, bez placu. Na zaciatku tiez kym som odisla, trvalo aj hodinu, ale teraz spi za 10. min, ze mozem odist..

zizanasabol
autor
12. nov 2012

Ahoj. Boka dakujem za vysvetlenie SIDS.....presne tie podmienky dodrziavam. Co sa tyka toho zaspavania na prsniku, to samotne zaspavanie je super, len u nas je to cez den tak ze ona zaspinka,vypluvne bradavku, no ked zisti zw ju nema v ustach tak o 10 min je hore a zase chce prsnik a tak dookola. Takze js potom sedim aj 4-5 hod vkuse a mala sa prisava a spi v 10 min intervaloch.

melaniaa
12. nov 2012

no neviem ja som zase čítala že to riziko zvyšuje 🙂 v poho ..to už človek ani nevie čomu veriť 😀 ono je to skôr tak že sú diskusie ktoré tvrdia že dieťa by malo spať v posteli s rodičmi do veku 5 rokov..a sú diskusie, ktoré to vyvracajú a zásadne tvrdia že dieťa má byť v postieľke. Je to na každom mno 🙂

boka79
12. nov 2012

@zizanasabol

ahoj, to je v tomto veku normalne, ja som to riesila tak, ze som sedela aj tri hodky, ponukala cicik a pozerala knizku, alebo telku..ono sa to naozaj polepsi, u nas bolo v tretom mesiaci vyrazne zlepsenie..tento fenomen - cluster feeding je casty hlavne vecer , teda podvecer, tie male deticky este nevedia tolko silno tahat a potrebuju tahat takmer stale, ale zlepsi sa...

boka79
12. nov 2012

@melaniaa

diskusie su diskusie, skus sa pozriet skor na to, ako to funguje v prirode, ako to funguje v krajinach, kde nikto neprisiel na to vymysliet detsku postielku a vselijake pomocky, co mamickam ulahcuju zivot, ako dudlik, vibracne kresielka a tak.

Ako to zariadila priroda, tak to je spravne, naturalne, prorodzene.. A SISD su ohrozene najviac deti, ktore spia v svojej postielke, a vo vlastnej izbe, dolezite je , aby aspon spali v izbe s rodicmi..

nat28
12. nov 2012

@zizanasabol moja dcerka ma 8 mesiacov a doteraz mi zaspava len na prsniku. Mne to nevadi, tak to nejak prirodzene vyplynulo ze ked bola malicka zaspavala pri dojceni az sa z toho stal zvyk. Spi so mnou v posteli od narodenia, na postielku detsku len pada prach a sluzi mi ako vesiak 😀 Chcem ju mat pri sebe a vychutnavam si tieto spolocne chvile, viem ze dlho to trvat nebude a jedneho dna mi to bude chybat. Je pravda ze sa v noci dost budi a chce sa prisat, ale ved je to zivy cloviecik a nie babika na baterky ktoru mozeme vypnut.

iwuskaaa
12. nov 2012

@zizanasabol ahoj 😉
Neviem, či ťa upokojím, alebo naopak nie, ale my sme takto zaspávali s mladším synom do jeho 20. mesiaca 🙂 . Tiež som mala predstavu, že sa napapá, položím ho do postieľky a zaspinká (tak zaspával starší syn), ale mýlila som sa. Potom som to prestala riešiť a zvykla som si na to. Nemuseli sme sa trápiť s uspávaním, vedela som, že na prsníku zaspí raz dva, preložím ho do postieľky a bude spinkať 🙂 . Niekedy sa zvykol po polhodine zobudiť, proces som zopakovala...nakojila som ho, zaspal, preložila a spinkal ďalej 🙂 .
Vychutnávaj si to, aj keď to možno nieje podľa tvojich predstáv, ale detičky rýchlo vyrastú a po pár rôčkoch sa nad tým len pousmeješ, že nad čím si sa trápila 😉 . Držím palce 😉

lyrra
12. nov 2012

Našu trojmesačnú malú dokáže tiež uspať len prsník alebo pohybujúci sa kočík. Tiež som sa snažila nakojiť ju a dať spať do postieľky, ale vždy po určitom čase sa zobudila a zvyšok noci spala so mnou v posteli, tak som to teraz prestala riešiť a jednoducho ju nechávam spať so mnou. Je úplne pokojná, keď si vypýta, dostane prsník a vyspíme sa obidve a pre mňa nie je nič krajšie ako mať ju v noci vedľa seba. Keď nemôže spať a stále si pýta prsník v priebehu dňa, nosím ju na rukách, pestujem, túlim a to dokola až kým nezaspí. Cez deň zvykne spávať v kočíku - uspím ju na prsníku a šup do kočíka - keď sa kočík nehýbe, spí len chvíľu, keď sa hýbe, vydrží spať aj 3 hodiny. Cumlíky nezaberajú žiadne a už som ich aj prestala skúšať. A uspávanie ma nijako neobťažuje, vždy si hovorím, že som doma len kôli nej a pre ňu🙂

melaniaa
13. nov 2012

@boka79 tak ja som už písala že je to na každom... dieťa má rozhodne spať v tej istej izbe ako rodičia, to je pochopiteľné. Ja som písala že tiež sa mi stane že zaspím pri malom pri dojčení.. ale ten môj bol taký "vypočítavý" a tak strašne chcel byť pri mne a "zavesený" na ciciku že sa v noci budil každú polhodinu - a nie od hladu. Tretiu noc som už bola taká unavená, že som ho nechala vyplakať. Chvíľu si poplakal a odvtedy sa budí 1/2x na dojčenie v noci... a už ani nezaplače (musím si zaklepať) 🙂 niekto neuznáva vyplakanie ale keď už je človek na pokraji síl tak to bohužiaľ inak nešlo. odvtedy obaja spokojne spíme 🙂