Máte skúsenosti s mimomaternicovým tehotenstvom?

katuskaa2
1. okt 2019

Ahojte podľa poslednej ms by som mala začať zajtra 7tt no moja doktorka na sone nevidela nič a má podozrenie na mimomaternicové tehotenstvo máte niekto takú skúsenosť že neskôr sa objavil gestacny vak alebo mám byť pripravena skôr na tú druhú možnosť....bolesti žiadne nemám ani spinenie ...ďakujem za odpovede

katie253
1. okt 2019

@katuskaa2 mne meškala MS A doktor nič nevidel, prišla som O týždeň A bol len vačok, na ďalší týždeň už bilo srdiečko. Podľa MS som mala byť V 9tt A bola som len V 7tt, čiže posunutá ovulácia.
Je možné že sa bábo ešte objaví, len treba čakať...

katuskaa2
autor
1. okt 2019

@katie253 ach dúfam že to bude aj moj prípad ďakujem za odpoved

horalka1986
1. okt 2019

Nedrzala by som sa poslednej ms. Ovulacia mohla prebehnut neskor plus,zalezi aj na tom ako dobry utz ma. Ja som chodila v prvom tehu ku gynde a ms mi meskala par dni. Nic nevidela a pichla mi vyvolavacku. O tyzden uz videla.

marika1165
1. okt 2019

@katuskaa2 ahoj ja som bola kvoli podozreniu na mimomaternicove hospitalizovana 2 tyzdne..mala som aj spinenie a pocitovala som aj miernu bolest v pravom vajecniku..vsetko nasvedcovalo tomu ze to bude mimomaternicove tehu ale vdaka bohu nebolo..takze mozno mas len posunutu ovu..alebo to proste sono este nezachytilo..robila ti gyn odber na hcg?

katuskaa2
autor
2. okt 2019

@marika1165 áno robila mi včera dnes by mal byť vysledok

katie253
2. okt 2019

@katuskaa2 tak daj vedieť výsledok. Tfuj Tfuj, aby všetko dobre dopadlo...

katuskaa2
autor
2. okt 2019

@katie253 dakujem

veronikaa006
2. okt 2019

ja som mala mimomaternicové ale to som mala strašné bolesti v čase keď mala prísť ms, takže si myslím že keď nemáš bolesti tak by to nemalo byť mimomaternicové

katuskaa2
autor
2. okt 2019

@veronikaa006 ach kiežby ďakujem

katuskaa2
autor
2. okt 2019

@katie253 tak nakoniec je to vylúčené hcg mám tesne pod 300 takže to vyzerá na včasné tehotenstvo ach som šťastná ešte že tak 🙂

zuzanasaskamilos
2. okt 2019

Tak ja som tiež mala mimonaternicove ale ja som mala strašne bolesti takze tiež si myslim ze asi bude normalne držim palce

katie253
2. okt 2019

@katuskaa2 no super, tak už iba počkať na srdiečko daj potom vedieť

katuskaa2
autor
2. okt 2019
katuskaa2
autor
2. okt 2019

@katie253 ak všetko ok tak najskôr 17.10 idem na sono

veronicka88
2. okt 2019

Ahoj,ja mám po MMT pred rokom som bola na laparke.do 9.tt a hcg 4000 doktor nič nevidel až na pohotovosti.spinila som,na deň keď som mala dostať menštruáciu som krvácala červenú riedku krv a mala som strašne bolestivé a nafúknuté brucho

katuskaa2
autor
2. okt 2019

@veronicka88 a na pohotovosti ti videl že ide o mimomaternicové?

marika1165
6. okt 2019

@katuskaa2 hcg by malo stupat obden cca o 2nasobok ak pri hodnote cca 4000 nie je nic vidiet s velkou pravdepodobnostou sa jedna o MMT..mne to takto vysvetloval primar nemocnice kde som bola kvoli podozreniu na MMT hospitalizovana..u mna gestacny vak bolo vidiet pri hodnote 5400..

willino1
7. okt 2019

ja som mala mimomaternicové, krvácala som ale bola som úplne bez bolesti... pri mimomaternicovom pomaly stúpa hcg... do určitej výšky hcg plod nie je vidno... takže by ti mala dr. zobrať krv každý druhý deň a pozorovať ako hcg stúpa... ak stúpa v pohode ako má, tak by nemal byť problém... ja som chodila na krv a sono do nemocnice každý deň ... 🙂 stále dúfali, že samé začne klesať... čiže plod sám odumrie... nakoniec ma hospitalizovali, pripravovali na operáciu... stále nič nevideli.... báli sa ma rezať celú, keďže netušili, kde to je... 🙂 dva dni si ma prehadzovali ako horúci zemiak s tým, že keby ma začalo čokoľvek bolieť mám dať okamžite vedieť... a na tretí deň začalo hcg klesať... tak nakoniec ma operácia obišla...

veronicka88
7. okt 2019

@willino1 to že pomaly stúpa hcg nie je až tak pravda.je to prípad od prípadu.mne stúpalo ukážkovo až do 4000hcg

katuskaa2
autor
8. okt 2019

@willino1 no tak to bude asik aj môj prípad minulý utorok hcg 334 včera 500 dačo dnes mám ísť na sono bolesti nemám žiadne akurát spinim ....predpokladám že má pošle tiež do nemocnici vravela že stúplo veľmi málo 🙁

veronicka88
8. okt 2019

@katuskaa2 radšej skôr ako neskoro!takto prinajhoršom výberu vajickovod zažijú tri stehy,do týždňa si ok.ak by si začala krvácať do brucha máš 15 min na zajdenie do nemocnice a ešte aj vývod budeš mať....držím silno palce!

katuskaa2
autor
8. okt 2019

@veronicka88 šak toho sa obávam že prídem o vajcovod a kto vie či bude treba keď nemám ani bolesti nic

veronicka88
8. okt 2019

@katuskaa2 neobavaj sa...ja som s jedným otehotnela na 4.cyklus na prvý šup!

katuskaa2
autor
8. okt 2019

@veronicka88 ty si mala bolesti keď si mala mimomaternicové....ako obávam sa toho bo keď ma nič neboli z kade budú vedieť ktorý abo čo chapes

veronicka88
8. okt 2019

@katuskaa2 uvidí na UTZ...áno bolelo ma brucho ...nie extrémne ale také akobytlaky...ale MMT každé je iné...niekto ani nevie že je tehotnú...mňa operovali o 5min 12...

katuskaa2
autor
8. okt 2019

@veronicka88 fuu ha no uvidíme čo mi povie moja gyn dnes po sone

veronicka88
8. okt 2019

@katuskaa2 mne napr.videlinplodik až v nemocnici... má j nevidel nič do 4000hcg

katuskaa2
autor
8. okt 2019

@veronicka88 no mne povedala do telefónu že mám prísť dnes na sono som sa pýtala že či ako niečo môže vidieť tak že nič ale že není to dobre že bude treba revíziu robiť tak uvidíme že čo

willino1
8. okt 2019

pri hcg 500 neuvidia vôbec nič... ja som mala najvyššie hcg kúsok nad 4000 a aj tak nič nevideli...pri mne čakali, či nezačne klesať a nakoniec začalo, takže som zostala len na pozorovaní... či odíde bez problémov, alebo sa niečo vyvrbí a budú akútne operovať...

katuskaa2
autor
8. okt 2019

@willino1 ach ani mi nehovor že ďalšie čakanie 😣

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre