Dve čiarky na tehotenskom teste. Som tehotná, alebo ide o cystu?

sylwi23
2. aug 2022

Prosím o radu ja už neviem čo si mám o tom myslieť a lekárka moja ma práve ako na potvoru dovolenku...
Mala som žiaľ pred dvoma mesiacmi potrat sama som ho zvládla bez kyretu na ultrazvuku po všetko v poriadku. Maternica krásna a videla už folikul-3 ... Ms nabehla hned presne 4 týždne po... Mali sme styk asi 2 alebo 3 dni pred predpokladanou ovuláciou... Merala som si teploty a presne v deň ovulácie mi vybehla teplota na 36,93 a na druhý deň na 37 odvtedy sa presne drží v tých hodnotách... Merám každé ráno o okolo 8. Nemala som ale ten typicky ovulačný hlien ten nebol a bolesti áno a veľké ale natiahla som si cvičením brucho tak som si vravela že je to aj tým ...Ja mám vždy ovulačnú bolesť veľkú lenže vo štvrtok alebo stredu neviem presne cca v čase tej ovulácii mi začalo slabé krvácanie a to trvá dodnes stačí mi jedna mini vložka a mám to hlavne len ráno keď vstanem inak to ani moc necítim... Ja som myslela že je to cysta. Necítim sa ako tehotná viem, že je to skoro ale aj tak ten ciťák..... Mám už viac detí tak to trocha poznám. Môže byť po prasknutí cysty pozit. tehu a ovul.test? alebo biochemicke tehotenstvo? Ak som mala cystu tak už určite praskla a odchádza krv. Ja som z toho totálne zmätená.... Môže byť aj tá teplota kvôli cyste vyššia? Ja som nikdy v strede cyklu krv nemala... Môžu naskočiť už tak tesne po ovulácii cca 8 dní po dve plne čiarky tak rýchlo? Nemám žiadneho ducha to isté ovulačny test- a ten si robím od 26. presne vtedy odkedy mi teplota vystúpila na 37.Prosím o radu neviem zohnať žiadneho iného lekára ktorý by ma zobral a skoro všetci majú dovolenky...
PS:Mne len príde divné že ak je to cysta tak určite mi praskla lebo som mala aj bolesť tak prečo mi to stále ukazuje poz.výsledok.. A teplota sa tiež stále drží hore...raz som čítala nejaký článok a baba písala, že keď cysta praskla test bol negat...

dadis
2. aug 2022

Moze ist o implantacne krvacanie. Ja som ho mala doooost vyrazne pri druhom tehotenstve a nastastie dopadlo dobre.. (prve mi skoncili zamlknutym potratom v 11. tyzdni - ten sa prejavil len odoznenim priznakov a troskou hnedeho spinenia)

sylwi23
autor
2. aug 2022

Ale mne to začalo úplne slabulinko skoro nic v stredu to je den po ovulke potom druhy den tiez slabunko a od soboty silnejsie, ale stale slabo mam len jednu vložku a veľa krát len ráno.... potom počas dna nič len ako vstanem...Ja som čítala všeličo od nádorov po cysty a atd.... Ale bola som na prehliadke pred mesiacom a pol kebyže mám niečo vážne tak to uvidí na sone ... Ja som si myslela najprv, že mám len poovulačné krvácanie, ale je to už predsa dlhšie...Nie len dva tri dni ako uvádzajú... čítala som že keď je cysta je čiarka slabá alebo duch... Ale mne to vyletí hneď a silno obidve to iste ovu.test... To čo píšeš by som očakávala , že by nastalo niekedy teraz- uhniezdenie nastáva cca 6-14 deň po oplodnení. Som z toho na na nervy mám taký tlak v podbrušku a som unavená ,ale deti sú aj choré aj manžel, ale ja chorobu nepociťujem nemám nič. Hlava ma tiež pobolieva tak ako keď mám hormonálne veci napr. pri menštruácii aj tehotenstve ma tak bolela ale môže to byť aj z choroby ktorú cítim len hlavou

dadis
2. aug 2022

@sylwi23 Ja som mala to krvacanie na konci 7. tyzdna..to je rozne, jednoducho to nahloda cievku,alebo sa vytvori hematom a uz to ide..ak mas pozitivny test, je vysoka pravdepodobnost tehotenstva

sylwi23
autor
2. aug 2022

Mám ešte aj večer a absolútne dve plné kolajnice ja som v šoku nemôžem veriť... Kvôli tomu slabému krvácaniu som to zavrhla ale ak nie som nijak vážne chorá a nič mi nie je tak máš asi pravdu a je že prečo mám už vyše týždňa poz.ovul testy a tak vysoke bazalne hodnoty . Ale ja to normálne cítim a teraz nič len tie sklenené oči a bolesť hlavy a nič mi nechutí ale inak nič .... Tlak v podbrušku ale to všetko som dávala do súvisu s chorobou ktorú síce nemám ale asi sa mi len tak prejavuje a potom ešte s že mám asi cystu... Jas som bola pred mesiacom a pol nie sú to ani dva mesiace na gynde a vtedy videla len krásnu maternicu a folikul- 3 ale žiadne cysty nič zlé krv mi nebrala vravela že netreba že sono vyzerá po potrate super že som sa dobre vyčistila... Ja nemôžem veriť že by sa to tak skoro podarilo ani ten ovu.hlien nebol ....

sylwi23
autor
2. aug 2022

Kúpim si ešte inú značku testu toto su tie klasické ale veľmi citlivé testy

janetinka27
2. aug 2022

@sylwi23 ahoj, nemozes mat tie pozit testy este z toho neuspesneho tehotenstva pred 2 mesiacmi?
bazalku si merias cca okolo osmej, vtedy vstavas? bo bazalka sa musi merat okamzite po prebudeni bez pohybu

sylwi23
autor
2. aug 2022

Nie sto pro nie lebo som si odvtedy robila uz test tehotensky a hned ako som dokrvácala cca 3 tyzdne po bol uz negat. Meriam sa pravidelne mala som uz aj prvy cyklus pred skoro troma tyzdnami.. Merania som si robila presne po potrate sedí to....Talze urcite urcite nie. Cez den ma teplotu aj 37,3 mám pocit akoby som sa potila. rano bazalna je 37. Toto trvá uz pár dní... Zvysena teplot aje uz tyzden presne odvtedy co som predpokladala ovulku. a cca pred 8 dnami sa to mohlo stat

sylwi23
autor
2. aug 2022

Takze toto viem určite presne

sylwi23
autor
2. aug 2022

12.júla som mala prvú MS a 9.Júna som mala potrat a asi dva tyzdne po potrate som sa testovala bol uz negat.

sylwi23
autor
2. aug 2022

ano meriam hned bazalku po prebudení v posteli pod vankusom mam teplomer mam v tom uz skusenosti

sylwi23
autor
2. aug 2022

37,3 som mala aj po poslednom neuspesnom tehotenstve a tiez som sa cítila ako chorá a ranné teploty boli tiez 37

kayyaa
2. aug 2022

@sylwi23 tak mozno ovulacia bola skor, ako si myslis...mozno ten menzes, co si myslis, toho 12.7., nemohlo to byt implantacne krvacanie ? Uz si vtedy mohla byt tehotna...lebo ak mas dve silne ciarky, to nebude menej ako 14-15 dpo...musela si otehotniet pred 2 tyzdnami a viac...ci ?

sylwi23
autor
2. aug 2022

mali sme sex kazdy den a nechraneny aj pred tou MS. Chcem si zajtra kupit taky ten test ktorý ukazuje štádium .Ja len nič nepozorujem keby som bola tak ďaleko by som to cítila. Menštruácia bola normálna ani nie silná ani slabá normálka.trvala 4 dni na 5. úplne slabé. Je možné mať dve silné na 8. deň po ovulke? Ja som to brala ze som otehotnela cca pred 8.dňami...

sylwi23
autor
2. aug 2022

Necítim si prsia napriklad to cítim vždy, ale zas tie teploty a podbruško si cítim to mi pripomína tehotenstvo... Ja som vôbec nemala tie hlieny plodné a brala som to že som určite aj podla teplôt neplodná a všetko vo mne ešte spí tak tesne po potrate.

sylwi23
autor
2. aug 2022

ty myslis, ze som mohla otehotniet pred tou ms?

sylwi23
autor
2. aug 2022

MS bola 11. nie 12. pozerala som si aj teploty ale skôr by som povedala ze ak sa to naozaj stalo skôr teraz ale som z toho zmätena

sylwi23
autor
2. aug 2022

Pozerala som iné fóra a je veľa žien , ktoré už 8.-9. deň mali presne také čiarky ako ja takže možné je všetko ja tomu nemôžem veriť...

kayyaa
2. aug 2022

@sylwi23 ja si myslim, ze 8-9dpo nemozes mat take kolajnice ako pises, ani keby to boli trojcata😅 podla mna si tehotna dlhsie, zrejme vyse 2 tyzdnov...ved ako vravis, kup ten digitalny a uvidis.
A priznaky mozes mat v kazdom tehotenstve iné. Ja som pri kazdom mala inak. Pri stvrtom dokonca som nemala vobec ziadne priznaky, cele tehotenstvo akoby som ani tehotna nebola, az na to brucho😃 a zas pri siestom som prevracala cely prvy trimester a schudla 8kg...takze diametralne odlisne.
Sprav ten digitalny a daj vediet😊

andreatytler
3. aug 2022

@sylwi23 Zajdi do labaku a poziadaj o tehotensky test ako samoplatca a nebudes musiet vytvarat domnienky a odhady.

lusyyy36
3. aug 2022

A prečo nejdeš k dr? A hlavne keď si po potrate, ak máš naozaj pozitivny test a spinis(krvacas) tak chod aj dnes. Ja som mala takto mimomaternicove

sylwi23
autor
3. aug 2022

Lekárke som chcela ísť volala som trom lekárom ktorých poznám a všetci sú na dovolenkách... Bolesti nemám a nekrvácam strašne veľa tak som si vravela , že asi to bola cysta a pôjdem určite keď sa vráti moja nazad lebo ma pozná. Mimomaternicové to dúfam, že nie. Aké si mala príznaky pri tom mimomaternicovom? Skúsim dnes ešte zavolať niekomu inému. Do nemocnice ak naozaj nemusím nechcem ísť.Kúpim si aj ten test. Naozaj som čítala na českom fóre aj fotky tam boli viacero báb písalo že mali dve plné čiarky na 8.deň po ovulácii a že určite vedia kedy ovu bola. To je už jedno ja si len prajem, aby všetko bolo dobré a nič vážne to nie je. Musím niekam ísť lebo som z toho dosť na nervy... Po potrate som už druhý mesiac a všetko bolo úplne v poriadku aj MS som dostala ja som si to s tým nijak do súvisu nedávala.

sylwi23
autor
3. aug 2022

čítala som trochu o tom mimomaternicovom a tieto príznaky čo mám sa vyskitujú skôr neskôr v štádiach keď už MS mala byť ...V každom prípade musím nájsť lekára ktorý ma pozrie ...

sylwi23
autor
3. aug 2022

Ja žijem v Rakúsku tu je to trocha inak a asi budem musieť ísť až do Grazu hodina od nás. No a mám aj mobilné číslo na lekára, ktorý tam zajtra je tak mu asi zavolám dnes a poviem mu aj všetko alebo nájdem ešte dnes niekoho iného v Grazi. Tohoto mi odporúča kamarátka...

lusyyy36
3. aug 2022

@sylwi23 a prečo nejdes na pohotovosť? Ja tiež bývam v at, vo W, sla som na pohotovosť a doteraz ma maju oni na starosti, úplne super prístup. Ešte aj mi sestricka povedala,ze ak chcem podlu ma aj do ambulancie špecializovanú na endometriozu (mam iné veci este). Proste tam sú všetci neskutocni.
Ja som mala tehu test, týždeň nato som začala spinit tak som sla k mojej dr ale nič nevidela na utz, hcg bolo nižšie, potom som začala trochu krvacat tak som sla na pohotovosť, tam som test mala neg ale hcg v krvi bolo o kúsok vyssie,na utz nič, nikdy mi nič na utz nevideli. Nemala som takmer žiadne bolesti, sem tak nejaké pichnutie alebo ako tahanie, nič extra, potom som už začala krvacat normalne a krvacala som 6 týždňov, hcg mi pomaly rástlo, potom mi pichli injekciu mtx aby to vyšlo von samo a nemuseli operovat

sylwi23
autor
3. aug 2022

Mne je aj zle tak ako v tehotenstve a krvi mám málo stačí mi jedna vložka malá.. Dnes ako muž jedol cibulu až ma naplo... Ja mám pocit, že to HCG mám vysoké lebo mi test strašne rýchlo vyskočí nahor a sú tam kolajnice. Dnes si idem kúpiť digi test a zajtra idem k lekárovi. Ja pohotovosť nechcem riešiť nemocnicu. Ja som nikdy problémy nemala máme viac detí a verím,že do zajtra to vydrží a verím, že všetko bude dobre.

sylwi23
autor
3. aug 2022

Ja som si doteraz myslela že všetko čo mi bolo mám z toho že u nás sú práve všetci chorí tak som to brala že to nechutenstvo mám z toho aj keď mne ako jedinej nič nie je a to už sú podaktoré deti 2 týždne zdravé

lusyyy36
3. aug 2022

@sylwi23 jaj no tak keď ideš zajtra k dr tak ok. Inak aj mne bolo divne ale ja som mala aj koronu ako som otehotnela

sylwi23
autor
3. aug 2022

Aj ja som mala koronu pri poslednom ,ktoré dopadlo smutne zle v 12.týždni...Otehotnela som asi tyzden po korone a vyrus som mala este v sebe...Idem zajtra tak uvidím ...

sylwi23
autor
3. aug 2022

Prave som si robila znova test digi a ukazuje ze som tehotna 2-3 s pluskom. To znamena ,ze kedy som podla toho otehotnela? To potom nevychadza s mojim vypoctom ovulky...Muselo to byt predsa len skôr ako som si myslela.... Nechapem ja mam pocit ze sa m sníva nemala som ziadne príznaky ani ovulacny hlien... A to sa aj meriam

sylwi23
autor
4. aug 2022

Volala som s lekárom tak mám dnes o 17 v Grazi termín... Držte palce už teraz mi zviera žalúdok... Testy aj citlivé všetky positiv. Ale ta krv mi robí starosti... Povedal, že si to musí pozrieť. Ja neviem dúfam , že to nie je nie potrat alebo mimomaternicové alebo niečo zlé... Dúfam ,že je to len uhniezdenie alebo hormonálna nerovnováha a dá sa to do poriadku. Už nechcem nikdy prísť o bábo bolo to strašné...Inak môžem povedať , že mi strašne všetko smrdí a nechutí mi jesť to som mala pri každom tehu len nie pri to poslednom s potratom to bolo jediné kde to nebolo... Ale nerobím si nádeje ani nič musím sa pripraviť na všetko. A podľa mňa tam ešte nič neuvidí -je moc skoro...Ja som nikdy tak skoro nebola ani by so nešla keby nebolo tej krvi. Vždy som bola až okolo 8. týždňa hore... Vychádza to na uhniezdenie keď mi test ukazuje 2-3 ale 3 to urcite nie je to som mala este MS . Ak tak sa to muselo stať tesne po nej a ja som si myslela,že nemám plodné dni...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre