Aké ste mali prvé príznaky tehotenstva?

24. sep 2020

Aké ste mali prvé príznaky tehotenstva? Mali ste nejaké priznaky hneď? Čítam všelijaké priznaky ja nemám nič. Pýtam sa preto, lebo mne meškaju 3 dni, testy ešte robiť nechcem aby som nebola sklamaná a aj čakám na muža, ktorý príde až v nedeľu domov 🙂 Priznaky nemám žiadne iba max. ma bolia prsia ako pred M, a mala som aj pocit, že sa mi rozbehnú ale zatiaľ ešte nič sa nedeje ...dieťa chceme, by to bol taký super bonus zo svadovnej cesty 🙂 :D

evamea
24. sep 2020

Buď budeš sklamaná z testu, alebo z menštruácie.
Môj prvý príznak boli neskutočné závrate, to som ešte ani nevedela, že som tehotná a potom sa pridalo nechutenstvo a bolesť pŕs.

deti95060810
24. sep 2020

pri treťom tehu som nemala žiadne príznaky....Vôbec žiadne . Jedine vynechal menz. Samozrejme ja som si to nevšimla - až o niekoľko týždňov...😉 K lekárke som prišla až v druhom trimestri.... 😉

mtoth
24. sep 2020

Bolo mi na odpadnutie, slabé telo a hrozná únava.. 5 dní pred tým ako som mala dostať ms. Ešte v ten deň som si urobila test a boli dve ❤️

autor
24. sep 2020

@evamea sklamaná asi nie skôr šokovaná ako sa to rýchlo podarilo🙂 :D

evamea
24. sep 2020

Anonym - ja reagujem len na to, že si písala, že nechceš byt sklamaná. 🙂 samozrejme, môžeš byť aj prijemne prekvapená, ale test ti asi napovie viac. Držím palce

danko85
24. sep 2020

Neskutočná únava, vždy som chodievala spať pred pol nocou a teraz o pol 9 v posteli, na druhé poschodie som ledva vystačila s dychom a z ničoho nič sa mi spúšťala krv z ďasien... Žiaľ bohu, mala by som byť v 5tt a pravdepodobne sa mi začína potrat :( čiarky na testoch slabnu, kŕče v podbrušku a špinenie :(

katka281
24. sep 2020

Ja som nemala absolutne ziadne priznaky okrem vynechanej menstruacie 😄 pozitivny test som uz mala dva dni pred ocakavanou ms, sice bola ciarka velmi slabucka, ale bola tam 😃

ckatka
24. sep 2020

Môj prvý príznak,bol...ze.som.sa.s.odporom pozrela na čokoládu v.obchode (ktorú si kupujem vždy pred MS) to bolo tuším.na 29 deň cyklu...nejak mi nedošlo ze už by som mala dostať lebo som si neviedla evidenciu už nejaký čas. Len spätne sme sa dopocitali ako to vlastne bolo...okamžite som šla kúpiť test a z poobedneho moču tam boli dve čiarky.
Inak mi nič nebolo. Len furt zima ale to.som pripisovala viroze ktorú som.mala predtym

eleanor13
24. sep 2020

@danko85 a preco nejdes na pohotovost?ved nech ti daju progesteron, mozno to pomoze😱

danko85
24. sep 2020

@eleanor13 zajtra idem k Dr neboj

katulka94
24. sep 2020

Žiadne príznaky 😄 boli sme na IVF takze som vedela kedy asi by som mala očakávať nejaké “zmeny”. Väčšina žien čo boli somnou na umelom oplodnení písali dobre že nie už 5 minút po vklade že cítili bolave prsia, pichance v podbrušku a uhniezdovanie len ja jediná som necítila nič proste žiadna zmena. Bola som si ista že to nevyslo. Nakoniec pravda bola taká že mne jedinej to vyšlo. Takze príznaky nemusia byt absolútne žiadne a tehu môžeš byt 🤗 držím palce !!!

lienka.7
24. sep 2020

V restauracii mi prislo zle z vyprazaneho co mali vedla pri stole 🤣🤣🤣🤣

andreatytler
25. sep 2020

Z tych typickych tehotenskych priznakov som nemala ziadne. Az v 7 tyzdni mi zacalo byt nevolno.
Ale hned prve dni ako sa uhniezdilo embryo som sa zacala v noci hrozne potit. A toto trvalo cele tehotenstvo. Bola som na IVF takze som vedela dost presne kedy uhniezdenie prebehlo.

bobricek1979
25. sep 2020

Žiadne možno bolesť pŕs o pár týždňov až do 3mesiaca mi bolo zle zo všetkého a všetko mi totálne smrdelo aj šampóny atď

bobricek1979
25. sep 2020

A zabudla som ale tomu som neprikladala žiaden význam úplne na začiatku mi začala smrdiet káva a ja kávu milujem

autumm
25. sep 2020

Mna velmi boleli prsia a boli horuce. Ine príznaky som ani nemala

vilma7
25. sep 2020

Nemala som žiadne ani pri jednom tehotenstve, mám 2 za sebou. A nemala som žiadne ani počas, len bruško pekne rástlo.

basska_b
25. sep 2020

Ja som v deň, kedy som mala dostať MS, mala také slabé menstruačne bolesti asi každých 15 minút, ale krv nikde. Inak žiadne príznaky, len tiež prsia naliate. Pri druhom tehotenstve ma začalo už pár dní po otehotneni dojčenie bolieť a odišlo mi mlieko, okremtoho veľké výkyvy nálady, tak som vedela, že sa to asi podarilo. Akože tie príznaky sú podobné ako pred MS.

maminka123abcd
25. sep 2020

Veľké brucho, grcala som nonstop celé banány keď som ich zjedla

masha185
25. sep 2020

Klasické PMS, výkivy nálad bolenie podbruška..proste som čakala že to dostanem ale prsia ma boleli oveľa viac než obvykle....Nezdalo sa mi to ...proste som nechápala prečo ma tak hrozne bolia a stále som sa nad tým zamýšľala...na 3. deň meškania (nič nezvyčajné u mňa, vedelo mi to to prísť skôr aj neskôr 4 dni hore dole väčšinou) som si spravila test a bol pozitívny 🙂

eleanor13
25. sep 2020

@danko85 dobre, drzim palce

kate_cs
25. sep 2020

Prvý príznak bol až tehotenský test, dokonca som si aj celkom neskoro všimla, že mi mešká menstruacia. Necítila som celkovo prvé týždne nič iné, až potom nevoľnosti a únava.

danko85
25. sep 2020

@eleanor13 sedím tu a čakám, výtok silnejší, nečakám dobré správy :(

cervenaruza123
25. sep 2020

Nemala som ziadne specialne priznaky, len take ako vzdy pred menzesom. Spatne sme si ale uvedomili, ze co som necakane dostala chut na maso (co ja maso neznasam), tak to bol ocividne prvy priznak. Ale stavalo sa mi to aj inokedy, len nie az tak 😀 . Plus kazde jedlo mi chutilo tak velmi akoby to bola najlepsia vec na svete co existuje. O tyzden som uz sice taku kavu nemohla ani citit a polku veci jest, ale to uz sme vedeli, ze som tehotna

eleanor13
25. sep 2020

@danko85 tak co, uz vies asi ze?

danko85
25. sep 2020

@eleanor13 ešte nebolo nič vidieť, podľa ms je to dnes presne 5tt, povedala že výtok je len hnedý že to je zatiaľ dobre,povedala ze na mimomaternicove to nevyzerá, že babo (ak tam teda bude) je z ľavého vaječníka a dala mi ascorutin... Poobede budú volať aké sú výsledky hcg z krvy a podla toho sa uvidí čo ďalej.

eleanor13
25. sep 2020

@danko85 dobre, to znie nadejne.Prajem ti aby sa ti udrzalo a vsetko bolo super!

veronikasa
25. sep 2020

Pri prvej dcére nechuť na čokoládu 🤣ja milujem čokoládu vždy, všade a v každej forme. Pri druhej dcére neskutočná chuť na vifonku🤔😆...na tú nemávam chuť nikdy.

1mina
25. sep 2020

Pri prvom tehu skoro ziadne v podstate len som si pripadala unavenejsia a zadychanejsia v robote 🙂 teraz pri druhom tiez skoro nic praveze som mala celkom bolesti na ms silne takze som ani neriesila test lebo som myslela ze uz uz musim dostat... divne mi bolo az ked som musela vyliat kavu a to ja som iny kavickar 😂 doteraz sa mi kava protivy nedokazem ju vypit ani ked ma hlava boli co teda ja som aj cele prve tehotenstvo pila kavu a teraz len citim ten smrad z nej fuj 🤢

danko85
25. sep 2020

@eleanor13 uvidíme veru, ale také kŕčovite bolesti mám stále, radšej si robiť nádej nejdem. A ďakujem pekne za povzbudenie

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?mesiace tehotenstva
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre