Matky, ktoré vychovávajú dievča samé

24. apr 2024

Ahojte, veľmi by ma zaujímalo ako to majú vaše dievčatá, ktoré vychovávate samé maminky. Moja mala sa hrozne viera chlapom a neskutočne ostane až zaseknuta keď vidí niekde ako sa hrá otec so svojou dcérou. Nejde z nich spustiť oči a úplne ostane štát a uprene sa pozerá. Úplne mi pri tom puká srce, asi chcem počuť ze to majú tak všetky dievčatá bez otcov lebo ak len to moje puká mi srdce o to viac 🥺 veľmi mi je to ľúto ze ona to mat nemôže.

syslik81
24. apr 2024

spravila som vsetko preto,aby jej ten otec nechybal.. zas tolko x nevidi otcov hrat sa s detmi ... na ihrisku su prevazne maminy .. ma stryka deda kt sa jej venovali .. v podstate ani do jej 8 som nemala ani priatela takze ani tam sa to nevynahradilo-ale nepocitovala som a ani mi nikdy nepovedala,ze by jej chybal ... prave naopak vsade vypravala ako maminka vie vsetko ..nosila mi hracky kamaratiek lebo mamina vsetko opravi ... mamina navari mamina uprace mamina je all in one .... na vyletoch sme si tiez vystacili same .. u nas aj zvierata su len zenskeho rodu-nie narocky proste to tak vyslo ...

autor
24. apr 2024

@syslik81 ved ja nevravím ze ja ju k tomu nejak prikláňam. My sme tak isto partacky a snažím sa byť aj parťačka aj aby bol rešpekt. Ale jednoducho ten otec podľa mňa vždy chyba taka ta chlapska náruč a všetko okolo toho. A vidím ze jej to veľmi chýba ze síce o tom nehovorí ani možno to tak nerieši ale vidím ze koľko krát vidí otca s dcérou zostaneen ticho a pozoruje
(s otvorenými ústami)

syslik81
24. apr 2024

ved nikde nieje napisane ze bdes stale sama .. a ona si zvykne .. aj mojej iste chybal sem tam .. ale tak hold ked nieje nieje ... naco sa nad tym zamyslat? nadalej bude skvelou mamou a uvidis co bude .. kolke maju otca a ani ho poriadne nevidia a uz vobec sa s nim nehraju etc

reanda
24. apr 2024

srdce puka tebe, ona sa vobec trapit nemusi.. proste to nepozna, tak ju to zaujima, tak pozera.. su aj horsie na tom dievcata, lepsi ziadny otec, ako zly

jakoma
24. apr 2024

Moja blizka kamoska vyrastla sama s mamou bez surodencov a bez nahradneho otca. Narodila sa do manzelstva, ale otec ju nechcel a odisiel prakticky ked sa narodila. Jej mama sa postarala, aby mala muzsky vzor, mala akehosi nahradneho dedka (nemala ziadnych starych rodicov), ktory bol vo veku dedka a bol to mamin blizky znamy (nemal s jej mamou partnersky vztah), stretavali sa pravidelne pocas rokov. Kamoska sa nechcela ani vydat a nakoniec si nasla muza, ktoreho ma ako za kompenzaciu, je velmi stastna uz roky. To, ze nemala otca ju ovplyvnilo, ale nie v negativnom smere, je to uzasna osoba. Netrap sa zbytocne tym, co nemozes zmenit, ak ma dieta dobrych starych rodicov, aj to je vyhra, hlavne aby dostalo od blizkych dost lasky.

lindous
24. apr 2024

Ja som vyrastla bez otca a z rozprávania viem, že som to mala presne naopak, teda k mužovi sa ani priblížiť a keď ma nejaký zobral na ruky, tak hneď plač 😅 a teda tým, že som to nepoznala, tak mi to vyslovene nechýbalo, nepamätám si, že by som to niekedy nejak veľmi prežívala, to že nemám otca bolo pre mňa prostým faktom... myslím, že to prežívaš viac ako ona, čo je samozrejme pochopiteľné, ale nemá zmysel sa trápiť niečím čo nevieš úplne zmeniť...

alzbeta311
24. apr 2024

Kolko rokov ma dcerka?

sunshine_18
24. apr 2024

Tiez som vyrastala bez otca a pocitovala som to rovnako, v kazdom muzovi som hladala otca .

dominikamacakova
24. apr 2024

Ja som sama s dcérami a áno, keď vidia nejakého chlapa tak sú úplne mimo. Tiež mi to je ľúto, ale tak bohužiaľ... Hlavne keď príde môj brat na návštevu tak sú na ňom úplne nalepené. Inak my nemáme ani chlapov v rodine. Ja nemám otca ani starkých, takže nemajú žiadnu "náhradu".

modraslamka
24. apr 2024

a co je s jej otcom, nestretava sa s nim?

marianarem
24. apr 2024

Vsetky to tak nemaju, ale mame v susedstve tiez take dievcatko, ono vyrasta ale ze v uplne zenskom prostredi, ani dedko, stryko, nic. U vas nie je tiez ani ziadny suci pribuzny?
Ono je mozne, ze jej to chybat bude, na druhej strane to podla mna nie je nic proti tomu, keby vyrastala pri nejakom nevhodnom otcovi alebo v prostredi, kde je medzi rodicmi nepriatelska atmosfera. Cize hlavne je, aby jej doma bolo dobre a to jej vies zabezpecit aj sama. Vela ludi nema v zivote vsetko, ale ti, co maju doma bezpecne a privetive miesto, sa s tym vedia lahsie vysporiadat. A je tiez dost velka sanca, ze nejaky muz sa este v tvojom zivote objavi.

ivangeline
25. apr 2024

Dedko. Ujo. Nejaky tvoj dobry kamarat. Iny rodinny prislusnik muzskeho pohlavia? Treba travit cas aj s muzmi.

zuzinka888
25. apr 2024

Zabezpec jej muzsky vzor. Stary otec, stryko, trener. Absencia muzskeho vzoru moze mat velke dopady v buducnosti na dvievca( rovnoko aj chlapca.) A to v podobe vyberu partnera- zoberie prveho co jej pride do cesty a vznikaju z toho traumatycke toxicke vztahy. Ked tu niekedy citam co si zemy vezmu za manzelov tak🙈🙉. A ku komentu- lepsi ziaden otec ako zly sa ani nebudem vyjadrovat. Kto to urcil, ze otec je zly matka jednostranne?( samozrejme ak nejde o uchyla ci tyrana).

autor
25. apr 2024

@zuzinka888 no bohužiaľ takto som to mala ja. Ocino mi zomrel keď som bola ešte malá, čiže mala nemá dedko, so svokrovcami dobre vzťahy nemáme a oni sa veľmi ani nezaujímajú, a nemám ani súrodencov, čiže len všetko baby

zuzinka888
25. apr 2024

A otec nie je, alebo nechce byt? Nepises kolko ma dcerka rokov. No asi by som skusila obnovit vztah dedo( svokor) - vnucka. Mozno by sa lady pohli. Ak bola mala mizno si netrufali a ak je uz vacsia( ssmoobsluzna) tak je topre starych rodicov jednoduchsie. Viem to posudit podla mijho otca. Male deti "nemusi" nevie co s nimi- placu slintaju, cikaju....a on nevie co s tym. No ked deti povyrastli cupitaju za nim ako take kuriatka. Skus toho trenera, ucitela. Dcerke drzim palce nej vyrastie bez ran na ❤ a mimochodom- aj ty sa mkzes poobzerat po niekom sucom. Nozno je niekto vedla teba len ho nevidis☺

radkaradix
25. apr 2024

vyrastala som bez otca, ale teda nic taketo som nerobila, muzov som si nevsimala viac ako zeny, ani som sa ich nebala.. ale kazdy sme iny ;)