Žiaden strach z pôrodu

29. apr 2024

Ahojte, dnes mám 20 dní do termínu pôrodu a ja nemám absolútne žiaden strach ani stres z pôrodu. Vôbec to na mňa nedolieha neviem či je to dobré alebo zlé.

independent_woman
29. apr 2024

Ani ja som sa nebala a v konecnom dosledku nebolo coho, vsetko prebehlo paradne na 3 zatlacenia vonku, 2 stehy a krasna spomienka.

nikasmile
29. apr 2024

Nebála som sa ani jedného, skôr po prvom som sa na druhý tešila 😀 oba boli najkrajšie zážitky.

ysseba
29. apr 2024

Podľa mňa je to dobré. Neovplyvníš to, tak načo sa stresovať z niečoho na čo nemáš dosah? Zbytočne by si si kazila posledné dni s bruškom 🙂

lilianka28
29. apr 2024

Je to dobre. Stres a strach ťa len zväzuje. A tak isto aj samotný pôrod je oveľa lepší keď si uvoľnená, bez strachu.

ns994
29. apr 2024

Ja som sa tiez nebala. Vyslovene strach nie len premýšľanie co ako bude. a predtym uz vobec ..ani nebolo kedy. Aniball ma troska rozhodil akurat. Mala som krasny porod, relativne rychly, bez epi a vacsie dieta k tomu 🤣

larena
29. apr 2024

Ja som sa tiež vobec nebála..a to som úplný strachoprd čo sa bojí aj odberu krvi😂Ale asi strach uplne prebilo to že som sa tešila na malú a na to že už nebudem tehotná..a keď už to konečne prišlo tak ani vtedy som sa nebála..skôr som bola v úplnej eufórii že už je to tu.Na pôrod mám super spomienky aj keď som nemala vôbec nejaký rýchly pôrod ale bolo to super a som si istá že to tak bolo aj vdaka tomu že som do toho nešla so strachom

3petka
29. apr 2024

Super len tak ďalej, ani ja som nemala a oba pôrody sup a bolo.

vroni
29. apr 2024

Ja som zase nepochopila, prečo by som sa akože pôrodu mala bat. Pripadala som si ako veľryba pred smrťou a bola som ochotná porodiť dieťa cez ucho, len nech sa s tým metrakovým bruchom nemusím tralalachat po svete.

4stanka4
29. apr 2024

Ja som sa tiež nebála, skôr som bola zvedavá aké to je a tešila sa na to. V konečnom dôsledku ani neviem- pôrod trval 10 min, na 3 zatlacenia bola malá vonku. Mala som asi len 2 kontrakcie pri tlačení, inak nič. Sen každej prvorodicky 🙂 prajem aj tebe rýchly a bezproblémový pôrod 😉

katuskamala1
29. apr 2024

Ja som sa (2×)absolutne nebala. Ani kusok stresu a to nie som taka povaha. Ked som sla rodit,plakala som ako tur ale od stastia,ako sa tesim,ze idem rodit :D

really8
29. apr 2024

Ha, aj ja som mala taky pocit. Take nejake zmierenie alebo odovzdanie sa. Alebo skor tesenie sa kedy to uz budem mat za sebou. Brala som to tak ze do porodu bude uz len horsie (bolesti, unava, tlaky..) a po porode uz len lepsie🙂

maryetta
29. apr 2024

Nech ti to zostane 😉 a nech mas ten najkrajsi zazitok 😉

autor
29. apr 2024

Tak ďakujem pekne za pozitívne príklady. Tiež som prvorodička a kdeže každý v okolí zvedavý ako to zvládam a či sa bojím pôrodu bol mojou odpoveďou že vôbec nie zaskočený

jazula
29. apr 2024

Ja som bola skôr zvedavá 😅. Plne som dôverovala lekárom. Ja som sa hlavne bála, ako zistím, že už je to naozaj tu a treba utekať…a týždeň pred pôrodom si ma už nechali v nemocke, takže som bola vcelku v pohode 🙂

jarnajar
29. apr 2024

Ani ja som sa nebála, tešila som sa a skončilo to v oboch prípadoch akútnou sekciou. Čiže mne optimizmus nepomohol, ale pravdaže vo všeobecnosti máš lepšie predpoklady, keď sa nebojíš.

jaskolka
29. apr 2024

Ani ja som to nijako vopred neprezivala. Aj sa na pýtali doma, ci nemám strach😊. No tak nejako to dieťa sa narodiť musí, s tým nič neurobím a brala som to ako fakt.

rurutiax
29. apr 2024

Ani ja som nemala strach, práve naopak tešila som sa. Síce som rodila 23 hodín bez epidurálky, ale celý pôrod som zvládla úplne v pohode s chladnou hlavou. 🙂

vanilkovazmrzka
29. apr 2024

Takze mas stres z toho ze nemas stres?

Asi to vnimas racionalnejsie ako drviva vacsina zien… je to porod, neda sa neabsolvovat, proste porodis a bude 😀

bublinka1426
29. apr 2024

@independent_woman ano ale toto nie je zas bezne. si mala stastie

autor
29. apr 2024

@vanilkovazmrzka nie tak som to nemyslela ale ostalo nás teraz veľa kamošiek v priebehu roka a pol tehotných a každá stresovala a hovorili aj na teba to príde posledný mesiac pred pôrodom ale akosi nič

vanilkovazmrzka
29. apr 2024

Tak bud rada a uzivaj si klud kym sa da 🙂

diewcatqoo
29. apr 2024

V prvom tehotenstve som sa bala velmi a posledny mesiac pred porodom ten stres akoby opadol a uz som chcela konecne porodit a aj som sa tesila. Za 2 mesiace opat rodim a kedze uz mam s cim porovnat, tak je to naopak - cim viac sa to blizi, tym som viac v strese. Ani nie tak z toho, ze to bude boliet a tak, ale z toho, aby sa nestalo nic dietatu alebo mne, kedze uz ma jedno doma caka. Ale ja som vecny pesimista, vzdy myslim na najhorsie 🙂

chrumka333
29. apr 2024

Vôbec som nestresovala, práve naopak tešila som sa.okolie tiež bolo touto reakciou zaskočené 😃 mám to za sebou 2 x a kľudne by som aj zajtra rodila....ale už v Čechách

kikusenka1
29. apr 2024

Ani ja som dá nebála. Ved nejak musí prísť ma svet.

nika23t
30. apr 2024

Bud rada, ani ja som nemala 😊 Držím palce, nech všetko dopadne podľa predstáv 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre