Strach pred pôrodom

8. nov 2023

Ahojte mám jeden porod za sebou, nebolo to nič hrozne. Jasne bolesti ale dalo sa to prezit veď mám dieťa. A cele tehotenstvo som bola ok, nepanikarila som. Aj teraz cez deň som skôr taká že už by som to chcela mať za sebou- no večer na mna prichádza taký strach, úzkosť. Bojim sa ako to bude a čo to bude. Som asi posera, ale bojim sa tej bolesti. Toho celého že to musím zas prezit. Do pôrodu mám pár dni/týždeň… neviem ten strach dostať pod kontrolu.

bronkax
8. nov 2023

Mala som to presne tak isto. Prvý pôrod žiadny strach ale druhý bol už na psychológa čím bližšie sa pôrod blížil. Určite ti odporúčam sa s týmto zveriť rodine/manželovi/kamarátkam. Potrebuješ oporu jednoznačne. A potom ti poradím keď na teba príde strach prestaň premýšľať. Hlboký nádych zadrž a pomaly vydychuj kľudne sa pri tom prechádzaj. Ja som sa takto prechádzala celé noci z tej paniky.

lulu8491
8. nov 2023

Mne pomáhalo venovať sa príprave na pôrod. Naparky, masáž hrádze, čítanie knihy o hypnoporode.... V hlave som si opakovala, že robím všetko pre to, aby mal porod čo najľahší priebeh.

kiki68
8. nov 2023

A co led to bude ine a velmi rychle? Cize napr ako kamoska, ze 15 minut bolesti a dieta vypadlo pekne vo vytahu do legin? 😀 je rada, ze mala tie leginy na sebe, proste to moze byt uplne ina liga. Vobec ju to nenapadlo, prvy porod mala taky normalny, par hodin bolesti a cely cirkus. Druhy bol nejaky iny. Ze uz citila iba ten tlak babatka a to uz to bolo naozaj vonku. Tak drzim palce 😉👍🏻

mamuch321
8. nov 2023

skus si spravit nejaku hypnoporod relaxaciu, pripadne kludne pokecaj so psychologickou 🙂 drzim palce aj mna to caka o chvilku 🙂

bolarazjedna
8. nov 2023

@kiki68 no, podla mňa čo si opísala, nie je pôrod snov, darmo je rýchly, ale zase je to už extrém.. Podľa mňa nikto nechce rodiť vo výťahu do legín 😃😃

Autorka, skus nemyslieť na tu bolesť, sle skôr to radostné očakávanie, že sa stretneš s bábätkom, vždy keď príde ten strach, tak sa prihovára k bábätku, pohľadaj bruško a mysli na to, akí ste spolu silní a ze to všetko zvládnete...
A súhlasím, veľakrát pomôže vyrozprávať sa, takže kľudne sa s tým zdoveruj kamoške, sestre, manželovi, mamke....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre