Som tehotná a bojím sa, že mi skončil život

9. apr 2024

Som v depresii odkedy som zistila ze som tehotná , strašne sa bojím ze mi skončil život (dovolenky atd ) , čo ak sa niekedy rozideme s partnerom a ostanem z dieťaťom sama ? Potom sa už hľadá chlap ťažko z dieťaťom...

dskjhfdlkdjhl
9. apr 2024

A ako sa Ti to stalo? Ty si nebola pri plodeni?

michaela789
9. apr 2024

Prečo máš dieťa s mužom, v ktorom si si neistá?

1ryba
9. apr 2024

Teraz je to už asi jedno, keďze si tehotná. Rozmýšľať bolo treba dopredu ako si otehotnela. No a k tvojim obavám, nikto nevie ako sa bude mať o rok, dva, päť s deťmi či bez detí.

sevrin
9. apr 2024

A partner čo na to hovorí? Tiež je v depresii alebo sa teší že bude mať rodinu?

autor
9. apr 2024

@sevrin partner sa teší

ibatanecnica
9. apr 2024

tak si nemala sexovať a mala by si 100%nu istotu, že sa ti to nestane a neskončí ti život

guudy
9. apr 2024

Zivot konci, ked clovek umrie. Nie ked sa mu narodi dieta🙄. Mimochodom, vies, ze to dieta aj vyrastie a osamostatni sa?

jaass
9. apr 2024

Autorka nájdi v sebe niečo čo ťa teší, nastav sa pozitívne, že babatko ktoré v sebe máš, tak sa veľmi na teba teší 😇 rozpravaj sa s ním, vytvor si s ním vzťah. A čo sa týka dovoleniek, tak záleží od tvojho nastavenia. Sú mamky, ktoré chodia už s babatkami na dovolenky a sú mamky ktoré počkajú a idu neskôr. 🙂 pohoda, všetko je Ok, nestresuj

yelena159
9. apr 2024

@guudy Nie každý to berie, ako ty. Mne by sa zrútil svet, keby som niekedy bola tehotná. Neviem, ako je to u autorky, ale ja proste decko nikdy nechcem.

guudy
9. apr 2024

@yelena159 tak asi robis aj vsetko pre to, aby si to dieta nikdy nemala. Ci? Autorka tiez ma/mala moznost ist na potrat alebo stale ma moznost dat dieta na adopciu. Ked sa uz teda nechranila dostatocne…

maryetta
9. apr 2024

Teraz su tvoje pocity normalne. Dieta prinesie zmeny. Ale uvidis. Bude to este krajsie.

maranco
9. apr 2024

* čo ak sa niekedy rozideme s partnerom a ostanem z dieťaťom sama ? *
daj dieťaťu svoje priezvisko

sevrin
9. apr 2024

AUTORKA: Keď sa partner teší, tak je to super. Teš sa s ním a užívajte si to. Nie je dôvod to vidieť depresívne. Budeš mať potomka, ktorému raz všetko zanecháš, čo si v živote dosiahla.

Keby ti partner povedal že to nie je jeho a nemáš ho s tým srať lebo ide práve na pivo a ktovie kde ešte do rána skončí, potom by si mala mať právo na depresiu.

black_wolf
9. apr 2024

Absencie dovoleniek by som sa nebala, kolegovci maju 2 dievcata a ked mala mladsia max 1,5 roka, tak sli na 5 tyzdnov do Juznej Ameriky 🙂 bez cestovky, na vlastnu past, prenajali auto a decka uplne v pohode. Poznam aj par, co siel s polrocnym na 2-mesacnu plavbu lodou a to dieta si to hadam este aj uzilo. Co sa tyka partnera, tak hadam uz mas aky-taky obraz, co je to za cloveka, vziat sa mozete aj neskor, ide o to, aky bude ten muz otec a ci sa nanho da spolahnut a bude oporou.. ale nebrala by som to tragicky, ved kolko ludi sa pokusa o potomka a marne a vam to vyslo aj uplnou nahodou (tiez som ten pripad).. treba to spracovat a po par mesiacoch si nebudes vediet zivot bez krpceka ani predstavit

saxana000
9. apr 2024

Kazda jedna sa nalakala.ked zistila.ze.je tehotna..tvoje pocity su uplne normalne.ano zivot sa zmeni ale ja by som ani tu najhorsiu noc ked mi dcera teplotovala v 40kach nevymenila..deti pridu v tej pravej chvili aby obohatili tvoj zivot dali mu zmysel.mas 8 mesiacov na to aby si to.spracovala aby si sa pripravila.priroda to krasne zariadila.o niekolko dni sa ukludnis.o par tyzdnov to.spracujes a.o par mesiacov sa budes strasne tesit.stabilitu vztahu ti nikto nezaruci na vztahu treba ale pracovat pred detmi aj po nich aby bol pevny a nespadol do stereotypu..

dettilv
9. apr 2024

Ak sa partner teší tak práve teraz ti začína život👍na dovolenku chodia už aj s ročnými dieťatmi, samozrejme je to iné, celkovo život sa vám zmení ale za mňa k lepšiemu. Takže hlavu hore

evelynmozagalega
9. apr 2024

Ale ved si to dieta ani nemusis nechat, ak nechces. Ci uz je neskoro? Ak sa partner tesi, tak to mozno aj planoval nie?

kiki68
9. apr 2024

Dovolenky? Vsak rychlo zbalis vsetko an ides na dovcu aj s dietatom, to neni maler. Nic neskoncilo 😃

mrsbntm
9. apr 2024

Bože, niektoré ste tu riadne hnusné… Niekedy človek potrebuje iba trošku podporiť. Neboj sa, že ti skončil život a nebudeš môcť cestovať😊 My sme mali tiež s priateľom na začiatku aj podobné myšlienky, ale neskôr sme si povedali, že prečo by sme nemohli s dieťatkom cestovať? Kopec destinácií máš, kde vieš byť do hodiny lietadlom a kludne vieš zobrať aj batoľa.😊 Prinajhoršiom si zavoláte maminu/svokru aby ste si trochu mohli aj dvaja užiť. My sme už úplne inak naladení a tešíme sa na výlety s bábom😍 Zase to bude o niečom inom. A čo sa týka tvojich obáv čo keď ťa partner opustí… ak si si zažila predtým ťažký rozchod, sklamanie chápem. Ale rozchod hrozí každému jednému páru aj takým čo nie jedno ale X detí majú spolu, ty nemáš kryštálovú guľu, nikdy nevieš čo prinesie budúcnosť. Takže zbytočne premýšlaš nadtým. Rieš to čo je teraz, lúbte sa, tešte sa z prírastku🥰

jozko_z_lesa
10. apr 2024

Nie zivot nekonci. Ale najblizsich desat rokov si nebudes uzivat kavicky dovolenky lyzovacky welnessiky a pi.oviny - iba velmi zriedkavo.
Ak ti to k zivotu chyba, si verim dospela zena mala si vediet ako sa ochranit, ono to nie je ako kovid ze sa tehotenstvom nakazis zakaslanim.

natiblaskova
11. apr 2024

Kľud, samozrejme, že ti skončia diskotéky na čas ale s kamoškami kavickovat v pohode môžeš a ver mi užiješ si to😉chlap sa vôbec ťažko nehľadá keď máš dieťa. Ja som mala dvoch šintrov a našla som si chlapa, ktorý ich tak zbožňoval, že chcel mať ešte jedno 😁 teraz máme troch čertov a zbožňuje ich vsetkich rovnako

anna_anicka83
11. apr 2024

@jozko_z_lesa Čo? Ja mám detí 3 a chodíme každý rok na lyžovačky aj dovolenky, aj wellnesíky s manželom, aj kávičkovať s kamoškami. A užívam si ich. Teraz ideme cez víkend na chatu a kamošmi. Jasné s deťmi, ale večer bude pohoda pri vínku. Nejaké ožran párty a diskotéky do rána som zanechala prirodzene vekom, nie deťmi. Neviem, síce koľko má autorka rokov, ale keď je mladá, tak si to nastaviť s partnerom tak, že budú aj párty sem-tam, aj kávičky😉

natiblaskova
11. apr 2024

@anna_anicka83 jej také stretáva ký mávame aj my s kamoškou celá rodina sa stretneme cez deň, decká sa vybláznia obe mame 3 deti a večer si dáme drink

jozko_z_lesa
11. apr 2024

@anna_anicka83 ano ale asi to nebolo v prvych rokoch zivota, ono lyzovacka s rocnym dietatom musi byt ozaj zabava. A taktiez to istym sposobom suvisi s postupnym zvysovanim prijmu.
Takze na par rokov jej ano, zastane zivot. To nie je o chate a vinku s kamosmi. To robime my "starci", fotrovci. Ale nepovies si kurna na maj lacna letenka do dubaja podme... Alebo som v praci vyhorena podme na pol roka do azie... (To riesia inak bezdetni ludia)
Ako foter styroch Ti mozem povedat kolko rokov to trvalo kym sme sa dostali na lyze.

ronie338
11. apr 2024

@jozko_z_lesa no neviem, s našimi sme chodili každý rok na dovolenku v lete aj v zime, medzi tým cez víkend vždy niečo, sestra ma teraz dve deti idú do chorvátska mladšia bude mať 10 mesiacov ctedy a boli aj minulý rok, staršia bude mať 3 v auguste, my sa s ročným synom chystáme do talianska, v zime sme boli na lyžovačke, chodíme na výlet skoro každý víkend, ja som dokonca šla sama bez malého na týždeň do Egypta on ostal s otcom a to mal 5 mesiacov a za mnou v lietadle sedeli s tak starým babom a šli na 10 dni. Keď ma peniaze vie si aj s dieťaťom urobiť dovolenku na mesiac kľudne aj, ak má dobrého partnera tak si vie ísť aj užiť víkend sama s kamoškami, ja takého mam a každý mesiac aspoň jeden víkend mam len pre seba aby som si oddýchla. Ide o to ako si to nastavíte. Ja som sa po pôrode musela len prispôsobiť v tom ze nejdem sama niekam ale s malým a že mám pre neho veci náhradné ak by náhodou, a keď sa dá prispôsobujeme sa jeho spánku. Ale boli sme aj na vianočných trhoch, malý bol v nosiči a ešte si aj 2 hodky v ňom pospal...

leni1405
11. apr 2024

Pre niekoho koniec , pre niekoho začiatok. Záleží od uhla pohľadu a priorít. Dieťa je dar a keď už je tu, ono to neprijatie veľmi cíti a aj keď je v brušku. Dieťa nie je koniec života. Je to výzva a dar ale uvidíte, že až tu bude, budete ho milovať a už si bez neho nebudete vedieť predstaviť život. A myšlienky typu "čo ak a čo keby" sú hypotetické a nie veľmi bezpečné. Nevieme čo bude zajtra ale naozaj...dieťatko je Boží dar, 😊❤️

anna_anicka83
11. apr 2024

@jozko_z_lesa Bolo to v prvých rokoch života. Sme sa striedali. A kým nešla v 2 na lyže, tak sa jeden z nás s ňou sánkoval, druhý lyžoval. A za druhé, mám výraznejší rozdiel medzi deťmi, ale aj keby nie, tak to tvoje najstaršie čakalo do 10 rokov kým mu vyrastú súrodenci? Keďže ja mám medzi prvými deťmi 6 rokov a prvým a tretím skoro 10 rokov, tak sme veľa vecí museli absolvovať aj s dieťaťom do jedného roka. Či som mala najstaršej povedať, že ideme sedieť do jej 15 doma, lebo má mladších súrodencov? Zvládli sme to v pohode. Čo ako som si nemala užiť, že som dva roky nelyžovala každý deň, ale každý druhý? Že sme mali zábavu na snehu, chate? Ja tvoje priority nemám, Dubaj absolútne nie je moja destinácia. Ale normálne som našla kurňa dobrú letenku do Španielska, tak som išla. A ešte ruku na srdce, koľko vyhorených slobodných ľudí poznáš, ktorí sú na pol roka v Ázií. Ja, keď som nemala detí, tak som teda pracovala, vypracovávala sa aj radikálne zmenila prácu, keď som sa cítila vyhorená. A bez Ázie a ešte aj s plusom na účte, aby som mala dobrú prácu a bolo na tie lyžovačky a bývanie, keď už sme sa rozhodli byť rodina. A prečo sú chaty pre starcov? Čo bezdetní na chaty nechodia. Či len lietajú do Dubaja? Áno, je finančne náročnejšie ísť s rodinou. To je tak všetko. Ale tvrdiť, že na roky sa ti zastaví život je blbosť. Veď teraz sú také možností (nosiče, cyklovozíky...), dobre vybavené a priestranné autá. A aj život s partnerom sa dá žiť, aj mať čas pre seba, aj s bábätkom. Stačí si to normálne nastaviť.

anna_anicka83
11. apr 2024

@ronie338 Presne. Ja som kojila a doteraz sa smejem, že to posledné, ktoré malo cez leto 6 mesiacov sa kojilo na úplne nezvyčajných miestach (vodný bicykel, mestský úrad, aj nejaký tatranský štít tam bol😆)Veď sa normálne stačí dohodnúť s manželom/partnerom. Ale áno, poznám také typy, čo nevedia nejak s dieťaťom nič, ale to už je o nastavení, nie o tom, že majú dieťa/detí.

barju
11. apr 2024

Bojíš sa niečoho čo sa ešte nestalo a ani sa nemusí. Ide o to ako si to zariadis. Na dovolenky sa dá chodiť aj s dieťaťom, dokonca vo veľa CK majú deti zadarmo do určitého veku. A keď nechceš chodiť s malým, tak stačí počkať a na prázdniny dieťa dať k babke a urobiť si dovolenku vo dvojici. Ak partner odíde, tak bez takého partnera ti bude lepšie. Že sa s dieťaťom ďalší partner nedá nájsť? To je omyl, mám v okolí zopár pripadov, len sa na to nebudeš pozerať tak, že hľadáš len partnera sebe, ale otca svojmu dieťaťu a budeš chcieť aby spolu vychádzali. Taký partner je častokrát lepší , vernejši, zodpovednejší, odovzdanejsi, ako partner čo ťa opustil. Tes sa z tehotenstva , kaša sa nikdy neje taká horúca ako sa uvarí. Nehladaj to zle na tom ale to dobre.

valise
11. apr 2024

Keby si nemohla otehotniet, bola by si v depresii z toho, keby si nemala partnera, zasa by si bola nestastna, ze si sama. Niekedy mam pocit, ze len hladame dovody , z coho mat depresie a byt nestastni.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre