Prvé tehotenstvo a obavy

lilkaparkanska
26. apr 2024

Ahojte!
Prave prezivam svoje prve tehotenstvo a zatial co partner riesi financie ja kazdu minutu dna nedokazem prestat mysliet ci je babatko v poriadku. Vcera som mala prvu navstevu u gynekologa, povedal ze som 8+4tt no nebolo vidiet plod ale povedal ze vsetko je v poriadku a ze som asi otehotnela neskor ako napoveda menstruacia. Velmi sa bojim aj ked si stale hovorim, ze som len tehotna a ze aj na zaciatku tehotenstva asi teda nemozem nijak moc citit babatko. Mavam bolesti v lavom boku rovno nad panvou a v podbrusku. Kontrolu mam az za dva tyzdne a ja mam pocit, ze zosaliem dokym ten den pride. Nedokazem prestat mysliet na to, ci je vsetko v poriadku. A vzdy ked sa rano zobudim a necitim ziadne symptomy extra tak sa citim previnile, ze ci je babatko v poriadku. Zatial teda u mna panuje unava, bolave a napuchnute prsia, nafuknutost, trochu nevolnost a bolesti v brusku ale to vacsinou na vecer a rano je to lepsie. Vie ma niekto kto uz prezil tehotenstvo aspon trosku ukludnit? Viem, ze by som nemala stresovat lebo to potom neni dobre pre babo no nedokazem na nic ine mysliet. Dakujem baby.

kvadrinkaaa
26. apr 2024

@lilkaparkanska doktor by ta určite pripravil na to, keby ma nejake podozrenie, ze by sa tehotenstvo nemuselo vyvíjať dobre. ☺️ ja som otehotnela s mojim druhým dieťaťom po potrate a tiez som sa bála. Iste obavy su normálne, keď tehotenstvo je vytúžené alebo vybojované. ♥️ čo sa týka príznakov, v takom štádiu nemusis mať nič. Neboj, ver sebe aj bábätku. Vsetko je tak, ako ma byť.

banderaska29
26. apr 2024

@lilkaparkanska Ahoj, no uprimne 8+4tt by už malo byť vidieť plod. nevidel že vôbec nič ani plodový vak ? ak si mala posunutú ovuláciu, tak by to teoreticky mohlo byť, ako hovorí doktor, no ja by som určite na tvojom mieste zašla za ním za týždeň, že ti to nedalo a či sa na bábätko môže ešte raz pozriet. uplne Ťa chápem, tieto obavy o babatko sú najhoršie a vlastne už nikdy nezmiznú, moje deti su uz v školskom veku a stále je to horšie 😀 ale to je pre maminku príznačné 🙂

lilkaparkanska
autor
26. apr 2024

@banderaska29 povedal, ze od poslednej menstruacie to vychadza na osmy tyzden ale teda bolo vidiet vsetko aj ten zltkovy vak len teda podla mna vyzeral este malinky takze ja si stale vravim, ze tie tyzdne musia byt este zle. Ja som sa aj sestricky niekolko krat pytala ci je naozaj vsetko v pohode a ona mi vravela ze ano. Neviem presne ako sa babatko vyvija ale teda si myslim, ze babatko sa este nemalo cas poriadne vyvinut a tym padom ho ani nemalo byt ako vidiet. Za tie 2 tyzdne snad uz bude nieco viac vidiet.

lilkaparkanska
autor
26. apr 2024

@kvadrinkaaa dakujem velmi pekne, verim v to ze som este v ovela skorsom stadiu a ze babatko sa este nemalo cas vyvinut aby ho bolo vidiet. Aj sestra vravela ze vsetko je v poriadku, zltkovy vak bolo pekne vidiet a nevyznam sa v tom moc ale teda ked uz tam bol ten zltkovy vak tak verim v to, ze o dva tyzdne uz bude pekne vidiet plod

banderaska29
26. apr 2024

@lilkaparkanska tak v tom prípade bud v pokoji. horšie by bolo, keby si mala uplne prazdnu maternicu. ver doktorovi ,ver svojmu telu.

lilkaparkanska
autor
26. apr 2024

@banderaska29 dakujem, urcite sa budem snazit si najst nejaku aktivitu nech si zamestnam mysel a budem verit viacej svojmu telu.

vlasta1818
26. apr 2024

Neboj sa ono to prejde a hlavne aj v niektorich z nas tu dokazes najst oporu a podporu 🙂 Hlaven si nepripustaj moc osobne niektore veci a poznamky 😉

domcavesel
27. apr 2024

Ahoj, držím ti veľmi palce. Ja som prechadzala niečím veľmi podobným. Ale ver tomu že ten strach neodíde ani neskôr. Ja som už teraz v 17 týždni, ale začiatky boli hrozne. Nemala som a ani nemám doteraz žiadne príznaky. Každý okolo mňa vracal a ja nič, proste úplne nič. Nerob si z toho ťažkú hlavu, to čakanie na kontrolu je hrozne, ale ten pocit potom že je všetko v poriadku je neopísateľný 😊

balova10
1. máj 2024

@lilkaparkanska hlavne sa nestresuj na stres máš čas pred pôrodom 😃 ale nie fakt sa ukľudni a nastav sa , že všetko je v poriadku a určite aj je 😉 začiatky tehotenstva sú pre prvorodičku fakt divné celé telo sa ti začne meniť a hormóny lietať hore dole ale to ako opisujes príznaky tak su typické na prvé týždne, ja som takisto nemala nejaké extra príznaky, ziadne nevoľnosti ak áno tak skôr večer a taktiež len pichanie v podbrušku, neboj čochvíľa ti začne rásť bruško a potom si už úplne uvedomis, že to bábo tam naozaj je, ešte ti budú chýbať časy bez bruška keď si si mohla normálne zaviazať topánky a normálne ľahnúť, každopádne si užívaj každý deň lebo aj ked ti ten čas v tehu pôjde pomaly a budes odratavat kedy uz to malé bude s vami tak ver ze to zbehne veľmi rychlo a po narodení už ani nevravím, držím palce a hlavne kľud všetko bude dobré 😉

lilkaparkanska
autor
1. máj 2024

@domcavesel dakujem velmi pekne, uz som si na to pomaly zvykam ale teda ja mam kolotoc nalad a symptomov. Niekedy som plna zivota, dobrej nalady a niekedy som frustrovana a unavena 😆 obavy mam vzdy to je jasne ale vzdy sa snazim mat zamestnanu mysel a mat co robit aby som zbytocne nestresovala. Hlavne ked pojdem na pn tak budem mat uz klud na dusi, teraz sa bojim ze kazdy pohyb v robote ublizi babatku

lilkaparkanska
autor
1. máj 2024

@balova10 Ďakujem krásne za peknú správu. Veľmi ma to potešilo. Ono pre mňa je to úplne niečo nové a teda hlavne zvlaštne pre moje telo. Ale teda čím dlhšie som tehotná tak tým lepšie to je psychicky. Už to viac a viac prijímam ako fakt ale teda obavy mám furt. Pri každom pichnutí v brušku a pri každom pohybe mám stres ale viem že musím len svojmu telu veriť a byť trpezlivá. Za 6 dní mám kontrolu už sa teším ako malé dieťa na vianoce haha.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre