Šikanátor a jeho dieťa

30. máj 2023

Zažili ste prípad kedy dieťa človeka ktorý vás na základnej alebo strednej šikanoval sa stalo obeťou šikany tak ako ste boli vy jeho rodiča ?Len ma to zaujíma, pretože som o tomto ešte nepočula, väčšinou sa to deje slušným rodičom ktorí tvrdia že boli dobré deti a tak isto vychovali tie svoje

benit
30. máj 2023

Ja mam v triede opacny pripad. Mam tam 2 chlapcov, ktorych otcovia chodili spolu do triedy a jeden sikanoval druheho. Ten sikanovany vychoval doma cisteho hajzlika. Neustale si ho zastava, vsetku vinu zvaluje na ine deti, chodi robit poriadky po domacnostiach podla toho co mu maly sviniar natrepe. Samozrejme za vsetkym je sikana jeho dietata. 🤦‍♀️ Pravdu pocut nechce. Sikanator vychoval pohodove dieta.
Ono to v tom veku nemusi byt vzdy len o zlom cloveku, deti narobia vela sprostosti aj z nerozvaznosti, ,,zo srandy,,. V dospelosti to moze byt pohodovy, vyrovnany clovek. Ak je to vsak hajzlik, ktory to robi umyselne a s radostou, tak to ma v sebe. A v tejto dobe podporene vychovou. Potom je to parada.

luccija
30. máj 2023

@benit a ako riešite šikanu v triede?

benit
30. máj 2023

@luccija mame vypracovany manual na skole na riesenie sikany. U malych deti na 1.stupni sa to odmieta nazyvat sikanou. Robia sa programy na pozitivnu klimu v triede, boli aj psychologicky z poradne, nasa socialna pedagogicka, psychologicka. Ako prve som to zacala riesit ja , robila som spoznavaci den, den kamaratsva, spoluprace.. .

zuza265
30. máj 2023

@benit “maly sviniar” je silne slovne spojenie. Predpokladam, ze je to dieta max na zakladnej skole, kde ho ucili najma rodicia a neskor prostredie to, ako sa ma spravat. To dieta uplne za to nemoze, ze to co ho doma ucia a co vidi, nie je spravne…

zuza265
30. máj 2023

@benit skola, ktora to riesi, je ta najlepsia skola. Casto len zahmlievaju, zametaju pod koberec - to sa stalo nam. A potom to tak aj dopada… takze tlieskam, ze sa skola tomu snazi predchadzat a najma ak sa to deje, tak nemlci… ale kona tak, ako su dane postupy♥️

luccija
30. máj 2023

@benit super

sidicek
30. máj 2023

Neviem prečo by sikanator nemohol mať šikanovane dieťa. Obaja väčšinou majú nejaké psychické problémy ,ktoré jeden rieši útokom a druhy útekom. K psychológovi patria obaja.

benit
30. máj 2023

@zuza265 nie vsetky deti na zakladnej skole su zlaticka len preto, ze subeste male a nie su trestne zodpovedne. Bohuzial zlomyselne a zakerne, agresivne mozu byt aj deti do 15rokov.

zanka777
30. máj 2023

@benit vy ste učiteľka???pretože má zaráža ako sa vyjadrujete na adresu svojich žiakov ako hajzilk a malý sviniar to už je trochu cez čiaru 👌

zuza265
30. máj 2023

@benit to som netvrdila. 15 rocny pre mna nie je dieta uz, ake teeneger🙂 ktory uz ma nejaku zodpovednost za seba. Dieta je dieta… do 15 rokov je to take na zakladnej skole od 6 do 15 je rozna skala deti v roznom rozpolozeni. Nehovorim, ze deti nemaju nejaku crtu a povahu, ale tak zas 8 rocne dieta je silno ovplyvnovane tym co je doma