Mužovi zarobí dosť a ja si to odnesiem

24. apr 2024

Čaute som na MD.. muž robí od rána do večera. Zarobí aj sa narobí. Ja kupujem väčšinou veci ako potraviny, no míňa sa neskutočne.. chodím s krpatym kútiky ,ihriská aj platené zoo. Nechápem prečo mi muž vyčíta že míňam keď to robím všetko pre nás . Bojím sa aj pýtať peniaze. Vie mi tak hnusne aj povedať niekedy.mnapr že dám malému mobil len nech mám pokoj..hej od rána do rána sa starám ozaj nik mi nepomôže ale ..to vidí čo nemá..

autor
24. apr 2024

Ozaj nechodím von ,som priviazaná doma nonstop.niesom typ čo sa ide zabaviť a musí ..ani nepijem len som stále doma a aj mne to už na hlavu

dadis
24. apr 2024

A co je otazka?

autor
24. apr 2024

@dadis prečo pinda keď zarobí

lauriik
24. apr 2024

Prosim ta a kolko mines na tie zoo a detske kutiky mesacne?

dadis
24. apr 2024

Nuz, mozno ma pocit, ze minas vela. Ze z usetrenych penazi by vam mozno vyslo na spolocnu dovolenku alebo vikendovy pobyt, ktory by si aj on uzil. Dieta nic platene nepotrebuje, mozno 1x do mesiaca. Ani mobil mu netreba. Toto vsetko treba tebe. Nerozmyslala si dat dieta do jasli a ty do prace? Bude viac peniazkov, viac si budes vazit, ze mas rodinu. Evidentne si uz vyhorena.

marticka85po
24. apr 2024

Lebo asi ma taku povahu. Moj muz robi 8hodin denne,tiez sa nadrie aj zarobi a dopraje viac nam nez sebe aj ked si to moze dovolit. A peniaze mame spolocne.cize nemusim si nic pytat. Miname spolocne.

autor
24. apr 2024

@dadis do práce má pustiť nechcel 🙈

autor
24. apr 2024

@lauriik Cca 20e na tyzden

mikadooo
24. apr 2024

No tak sú aj matky, ktoré sú vystačia s normálnym ihriskom... Dieťa do 3 rokov až tak nepotrebuje kútiky a zoo. Pokojne stačí jedna hojdačka do nemlátom, len ten mobil treba odložiť a venovať sa mu 🤷.

dadis
24. apr 2024

Ty sa nevies rozhodnut sama, co je pre teba dobre? 20 eur do tyzdna je ale uplne v pohode suma. Aky mate prijem? Kolko ma dietatko rokov?

syslik81
24. apr 2024

a materska ide kam? kolko celkovo minas mimo stravy a uctov za byt .. mozno naozaj vela minas a nic neusetrite..to ze vela zarobi neznamena ze sa to ma hned aj rozflakat .. kazdopadne -nepustio ma do prace? si nesvojpravna? ved ak chces robit chod

really8
24. apr 2024

Neverim ti

pato88
24. apr 2024

Skuste si spravit rozpocet, normalne sa dohodnite kolko chcete usetrit a kolko mozte minut na potraviny, lieky (tu asi neni na vyber, ale tak aspon kolko pojde tam), na zabavu a kulturu, maleho, oblecenie atd. Tiez si dajte aj kolko mate kazdy pre seba na cokolvek co chcete (blbosti ktore k zivotu netreba, ale robia ho lepsim 🙂) budete mat kontrolu nad tym kam peniaze idu a nemusi brblat.

autor
24. apr 2024

🤷no tak jasné že nechodím len je pekné dno vnútorného ihriská ale keď ideme tak sme 2hod tak to je 6 e plus nejaký dzus chrumky... klasika.jasne ze.chodim aj na vonkajšie,🙈týždeň má 7 dní každý deň sme niekde a sa to nazbiera no

autor
24. apr 2024

@pato88 ja to neviem som naučená čo treba sa kúpi tak potom už neviem kde je chyba

autor
24. apr 2024

@really8 nuž nemusíš..

gladys_07
24. apr 2024

1. Pri slovnom spojeni “pytat peniaze” mne vsetky majaky zapina. Ste manzelia, ty nemas co “pytat”, su to vase peniaze
2. Pises ze len sedis doma a na druhej strane ze chodis s malym kutiky ihriska zoo. Tak co si mame vybrat
3. “Ani nepijem” prosim???
4. “Do prace na pustit nechcel” prosim???

autor
24. apr 2024

@syslik81 nemá mi kto byť s malým a zas kto by platil jasle 400 eur? Budem tak isto ako materská 600

sheila121
24. apr 2024

Byť od rána do večera v robote, aj ja by som bola nasratá.

denithestrange1993
24. apr 2024

Tak musite sa vy dvaja porozpravat ako to vidite financne. Pre niekoho je 80€ mesacne na zabavu a rekreaciu mnoho,pre niekoho malo. Sadnite si a prediskutujte si priority, prijmy,vydavky,do coho chcete investovat v buducnosti. Mne osobne sa javi 20€ tyzdenne celkom dost na tieto aktivity, ved dieta nepotrebuje kazdu chvilku vylety. Tym nechcem povedat,ze mas sediet celu matersku na pieskovisku s malym,ale mozno by sa dalo setrnejsie zaobchadzat s peniazmi.

autor
24. apr 2024

@gladys_07 myslela som to že trávim čas doma s malým a míňam tam kde treba,ideme niekam a na seba moc neminam a ani nechodím

autor
24. apr 2024

@gladys_07 ani nepijem..bože zas to zle vyznelo myslela som že chodia aj baby niekam na pohár vína alebo von sa zabaviť no ja nechodím..neminam

dadis
24. apr 2024

Ved na jasle mas prispevok. Kolko zarobi tvoj muz?

autor
24. apr 2024

@dadis aký že o Tom neviem ? 380.cca u nás stoja

autor
24. apr 2024

@dadis dost

autor
24. apr 2024

2-3 platy

natalka13
24. apr 2024

aky mate spolocny prijem, byvate vo svojom? mate hypo? to vela rozhoduje o tom ci vela minas alebo primerane.
my sme ziadne kutiky nemali a vedeli sme sa stretavat aj na obycajnych ihriskach s mamickami.

lienka.7
24. apr 2024

Autorka, tak malé dieťa nepotrebuje žiadne platene kútiky ani iné "vymysly".
Jemu uplne stačí ihrisko za domom, pripadne v rámci mesta s nim ísť niekde, kde je to free.
To sa nudíš skôr ty a ano vymyslas.
Nejaký výlet mu úplne stačí cez víkend, spolu ako rodina.
To, ze tvoj chlap zarobi nie je dôvod aby si ty rozhodzovala. Plus mas teda matersku, plat si to z toho.

dadis
24. apr 2024
pato88
24. apr 2024

My sme tiez nikdy nemali rozpocet, zacali sme az minuly rok… rozpocet neznamena, ze si nemozes kupit co treba… ved priblizne vies, ze tento mesiac chces ist ku kadernicke, malemu treba letne veci, na ihriska/zoo potrebujes v priemere xy eur atd…na potraviny vies kolko minies zhruba tyzdenne, casom sa na to navyknes. Nam to pomohlo v hlavne v tom, ze sme si uvedomili, ze mame vsetko co potrebujeme, kupime si, co velmi chceme, ale nemame ziadny stres, ze kolko miname, lebo vieme, ze sme v rozmedzi.