Brat je alkoholik

17. feb 2023

Môj brat je alkoholik. Je to mladý chalan v produktívnom veku, konkrétne 36r. Problém je, že nemá záujem o nič. O prácu, o seba, o život, o ženy. Jeho záujem je iba alkohol. Neviem ako mu pomôcť, resp. trápi ma, že visí rodičom na krku. Nepracuje. Neprispieva. Rodičia ho na ulicu nemajú srdce vyhodiť. Keď si vypije, čo je veľmi často (aspoň polovicu z týždňa je v liehu), tak je na rodičov aj agresívny. Čo sa dá s takým človekom robiť? Ako situáciu riešiť?

micha1linka
17. feb 2023

chapem, ze je to tazke, no najlepsie by bolo, aby padol na uplne dno a teda bolo by najlepsie ak sa sam k nicomu nema, tak rodicia by mu mali dat ultimatum, bud sa zacne liecit, alebo ho proste vyhodia. znie to kruto, no ja by som neckala na to, pokial im doma nedajboze ublizi. ak bude agresivny okamzite by som volala na policiu

tanyag
17. feb 2023

Noo poznám taký prípad...Rodičia vyhodili mladého 27 ročného chalana z domu, prvýkrat bol na ulici, bez peňazí, bez rodiny, len sám so sebou...a áno, padol úplne na dno...a už sa z toho dna nikdy nepostavil a ani nepostaví...a rodičia do konca ich života si budú vyčítať, že synovi nepomohli ináč...tiež ho chceli len vystrašiť, jasné, že by ho vzali spať...ale on sa im už nevrátil a ani nevráti...takže je to jedno z riešení, pokiaľ ten človek je silný jedinec, ak nie je...volila by som cestu psychiatrie...protialkoholicé liečenie...aj za cenu, že by som mala do toho dať všetky svoje úspory...

zmrzlinka2021
17. feb 2023

No ma k tomu podporu rodicov, ktorí ho lutuju a "nemaju srdce", ale tymto ublizuju nielen jemu ale aj sebe a celej rodine.

Netreba mat s takymito ludmi zlutovanie - nechces sa liecit, zial - u nas nebudes byvat.

markaterka
17. feb 2023

@tanyag s liečením musí on súhlasíť

deti95060810
17. feb 2023

takého má švagriná brata...
kým žili ich rodičia tak sa o neho starali rodičia. rodičia pomreli, tak sa ho ujala jeho sestra s mojim bratom - sú manželia ....
prepísal majetok na nich - lebo inak by prepil aj vlastný byt, pravidelne ho kontrolujú, dávajú na liečenia - bol už aspoň 4 krát - chodia ho tam pozerať, povzbudzujú ho k lepším výsledkom - ale vždy po istom čase padá na hubu a potrebuje ich pomoc...
Každé sviatky trávi u nich - nemajú srdce ho nechať samého... Takže asi takýto život nejaký ťa čaká ak chceš aby brat nespadol úplne na dno...

autor
17. feb 2023

@deti95060810 tak ja som sa o neho starať neplánovala. Teraz si ma vydesila 😃

tanyag
17. feb 2023

@markaterka Viem viem, ale tak skúsiť dohovoriť alebo ja neviem...ak je agresívny, tak zavolať policiu...to je samozrejme...ale pokiaľ ho rodičia budú ľutovať, tak asi s tým nič nenarobia

deti95060810
17. feb 2023

oni ani nie žeby sa o neho starali denne, ale jednoducho ho kontrolujú, môj brat ho neraz ťahá z krčmy, proste to nie že obliekajú...on býva sám, len dohľad musí byť ...

aduskalac
17. feb 2023

Chápem ťa ja mám takých dvoch,jeden sa už liečil 3krat zatiaľ sa drží,druhý od rana na mol každý deň,pokiaľ sám nesúhlasí nespravíte nic

ariannazara
17. feb 2023

Autorka mozes mi napísať spravu ak by si si chcela popísať.

ropucha6
17. feb 2023

A za co si kupuje alkohol?

dota6
17. feb 2023

Ahoj, môj brat bol taký istý 😢 ak chceš, môžeš mi napísať aj do súkromnej správy. Brat je aktuálne abstinujúci, je z neho iný človek. Ale prežili sme si s ním veľa zlého, agresivita, neustále požičiavanie peňazí, stav že sme nevedeli čo s ním je, či žije keď bol v zahraničí.Na liečenie išiel paradoxne sám, z vlastnej iniciatívy. Doteraz nevieme čo tomu predchádzalo, aký zážitok.

jaja20
17. feb 2023

Ja vždy žasnem,za čo si takíto ľudia kupujú alkohol, keď nepracujú...?

mirco50
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivangeline
17. feb 2023

Vyhodit z domu a nekontaktovat.

svetlonos
17. feb 2023

Nic a nijako. Rozhodnutie rodicov. 36 rocny chumaj rodicom ma krku. Ultimatum - liecenie alebo cau nazdar!
Ty vsak nemozes nic. Zi svoj zivot, je to zodpovednost rodicov za ich rozhodnutia.

svetlonos
17. feb 2023

@mirco50
sorry ale ty mozes skakat kankan na hlave, nepohnes s alkoholikom pokial sam nechce. To skor teba slak trafi ako jeho. A on ma este vycitat rodine? Ty ho nemas ako poslat nasylu na protialkoholicke. Aj keby ho tam poslal sud a ten clovek nechce, tak tam skonci a zacne znova.

dominaandova
2. jan 2024

Poznám dobre ten pocit. Môj brat je na tom podobne, a to má len 33 rokov.

makodob
2. jan 2024

Tu nepomože nič, z vlastnej skúsenosti viem, že všetko je dočasné. Ja som uverila v Ježiša a začala som sa potom prirodzene stále modliť za svojho manžela. Alkoholizmus je duchovné poviazanie, na to človek potrebuje veľkú silu vole, aby prestal a aj tak može prísť kríza a opať do toho spadne.
Moj manžel neveril v Boha, no keď začal Boh meniť mňa a začali sa diať pre neho nevysvetliteľné veci, situácie, ktoré vyzerali byt niekedy nevyriešiteľné a napokon sa ľahko vyriešili, tak si musel priznať, že predsa može Boh existovať. Vždy nám pomáhal a pomáha Ježiš. Po čase uveril v Boha a mal úraz pri futbale, kde mu silne poškodili jeden semenník, až mu ho musel lekár počas operácie celý vybrať. Po histológii zistili, že tam mal rakovinový nádor. Najskor by sme to nezistili včas, lebo nemal žiadne bolesti nič. Takto Ho Boh zachránil a on vedel, že takéto náhody sa nestávajú. Lekári to označovali za zázrak a výhru v lotérii. A následne po mojich modlitbách bol úplne oslobodený od alkoholu, teraz si nedá ani kvapku, dokonca mu to prestalo chutiť. On teraz vraví iným, aký je to jed pre organizmus. Začal žiť zdravo a cvičiť, je z neho iný človek. V jeho rodine je alkoholizmus generačný, ale modlíme sa aj za ostatných a verím, že aj oni spoznajú Boha a budú z tohto oslobodení.

makodob
2. jan 2024