Druhá šanca alkoholikovi

29. apr 2023

Môj expriateľ je alkoholik. Liečil sa na Prednej hore. Na začiatku vzťahu mi o tom povedal, bol uprimny a ja som si hovorila, že to má asi pod kontrolou a prečo by som mu nedala šancu…(chodili sme spolu cca rok)
Abstinoval tri roky, no opäť do toho vpadol. Prišiel o vodičák aj o prácu, keď začne nemá nad sebou kontrolu,dokáže denne vypiť liter vodky a celé víno. Možno sa spamätal a možno nie. Klamal mi, sľuboval a mňa prešla trpezlivosť a ukončila som to s ním, aj keď v kútiku duše ho mám stále rada. Prešli nejaké mesiace, čo sme sa nekontaktovali, nevedela som o ňom či žije, či pije alebo prestal…ale nedávno sa mi ozval, že sa s tým snaží niečo robiť- 3mesiace abstinuje, chodí opäť k psychiatrovi, či sa nestretneme a neskúsime to opäť. Čo myslíte? Má zmysel dávať druhé šance človeku, ktorý je alkoholik? Neviem si predstaviť, že opať podľahne poháriku a ja zažijem druhykrat toľké sklamanie… na druhej strane, počas vzťahu, keď nepil bol skvelý, pozorný a milujuci. Nikto ma nikdy nerobil tak stastnou ale aj….nestastnou.. hlava mi hovorí, že sa opäť sklamem alebo budem podozrievavá a nebudem mu vedieť verit. Poraďte prosim 🙂 dakujem

pribinak
29. apr 2023

Nie. Priveľa rizík. Alkoholik musí abstinovať roky. Nie 3 mesiace.

jarmila2010
29. apr 2023

moj nazor a skusenost zo zivota s otcom alkoholikom...nie,nezmeni sa...staci,len malo a uz je opat v tom

caroline_
29. apr 2023

V žiadnom pripade. Moj otec je alkoholik asi uz 30 rokov, kazdym rokom horsie, zila som s nim do 18 rokov. Proste nie nie a nie. Nikdy. Niekedy sa prichytim nad tym, ze ho lutujem, ze je to predsa tiez choroba, ale tolko zla co porobil mi to neda mu odpustit ci davat dake sance.

1234321
29. apr 2023

Nie nie a nie. Šťastnou ťa urobí aj iný muž. A ver, že keby si sa teraz vrátila k EX tak by si povedal, že veď čo, vrátila sa a urobí to znova a znova a ja znova a znova sa môžem opíjať.

autor
29. apr 2023

@pribinak tiež si myslím, ja som vlastne už celkom spamätaná z rozchodu, pomaly začínam randiť a asi mu druhú šancu nedám. Pochybujem, že mu to vydrží. Viem aké to je vyrastať s alkoholikom-matka síce 15rokov abstinuje, ale počas detstva to bola katastrofa…predstava zažívať to znova a mať s niekým takým dieťa…🤦🏻‍♀️och.

modrykonik33
29. apr 2023

Keď ti hlava hovorí že opäť sklameš ver tomu, ja som sa vrátila k ex aj keď som to cítila podobne ako ty a bola to zbytočná strata času

dilino
29. apr 2023

Môj vedúci bol tiež na prednej hore 1 krát a prestal pil dlho a už snád 10 rokov nepije.A tiež mám kolegu ktorý bol na prednej hore 8 krát a až na 8 krat prestal a už viac ako 20 rokov nepije.Je to o človeku a pevnej vôli.Ja som žila s nevlastným otcom alkoholikom no peklo.O tom môže písať ten čo zažil.Nie šancu by som mu nedala načo s takým deti máš pravdu.Začni odznova.

autor
29. apr 2023

@1234321 tiež v to dúfam, že ešte stretnem niekoho s kým založím rodinu..ale šťastná viem byť aj sama. On mi vlastne napisal na moje 29 narodeniny, trochu sme si písali, čo nové, ako sa mám. Ani neviem, či mu vôbec verím, že abstinuje. Skôr nie🙄

pribinak
29. apr 2023

Ja by som mu šancu nedala.
Cely život budeš musieť byt v strehu, či nepije, či abstinuje. Strážiť peniaze, strážiť co robí s kým je a kde je. Pretože týmto ľuďom stačí 1-2 zle dni a pijú zas

Určite si zaslúžiš chlapa ktiry nepije, žije nirmalne a máš pri ním šancu na normálnu budúcnosť

20erika07
29. apr 2023

Nie a nie. Podakuj mu za krasne chvile aj chvile kedy ta naucil byt silnejšou, popraj mu vela štastia, a uz ten list nikdy neobracaj späť. Akurát včera sa mi naskytol hrozný pohľad na jedného muža total opitého, nedávno ho opustila žena kvoli alkoholu, maju dve uzasne male deti a on nedokaze nepit ani kvoli svojim malym pokladom, pije dalej este viac. Bud rada, ze nemate deti a môžeš túto časť svojho života bez výčitiek a nejakej brzdy nechať minulosťou. Vela štastia 🍀

darinkal
29. apr 2023

Nie ! Nie ! Zavri za takým človekom dvere úplne. Môže to byt Ok. Roky. Založíte si rodinu a on do toho spadne znova. Budes matka na krku s deťmi a alkoholikom ! A z toho sa už nevyhrabes. Dostala si šancu na nový živiť ! Nepremrhaj to koli prízemnej citovej slabosti koli ktorej veľa žien skončilo s deťmi a tyranom na krku !

sidicek
29. apr 2023

No ja by som nedala ani prvú šancu :( Toto sú veci kde mam nulovú toleranciu

autor
29. apr 2023

@dilino Môže abstinovať a nedotknúť sa pohárika.. ale na to musí mať pevnú vôľu. Poznám zopár ľudi, ktorí abstinujú ale aj takých, čo sa aj po liečení vracajú k starému spôsobu života…🤢

@20erika07 Ďakujem🙂
@darinkal presne toho sa obávam, že mu to vydrží pár rokov,ja mu uverím, budeme mať deti a začne odznovu..to by bolo už na slučku. 🤨

darinkal
29. apr 2023

Naozaj nie. Zablokovat a zabudnúť. Nechces predsa skončiť ako tie ženy čo vypisujú na priznaniach žien že majú doma alkoholika a 2 -3 deti a nemajú z čoho žiť a z muža sa stal ešte aj tyran. Nie ! Nebuď hlúpa. Takýto ľudia sa malé percento z toho dostanú. A v dnešnej dobe ti naivita nic dobre neprinesie.

autor
29. apr 2023

@sidicek moja hlúposť, mne sa zdal vyrovnaný, opovrhoval alkoholom aj ľuďmi ktorí piju. Chvíľkami som ho obdivovala, že to tak dobre zvláda..🤦🏻‍♀️🙄 Verila som mu. No bohužial, asi som mala ružové okuliare. Po tej facke som sa trochu prebrala a nečakala, že sa mi ešte ozve.

autor
29. apr 2023

Facke v uvodzovkach, nezbil ma😀

sidicek
29. apr 2023

Tak tu hlúposť neurob znova

deti95060810
29. apr 2023

úspešnosť vyliečenia z alkoholu je 20perc.
spadajú tam pacienti, ktorí abstinujú min.20rokov....

maryetta
29. apr 2023

Ak už si si tym raz presla tak… nie neverila by som.
Ono teraz moze byt ok. A pride v zivote situacia kedy bude zial znovu zapijat?
Sama mu ani teraz neveris a ktovie ci by ta ozajstna dovera niekedy prisla.
A bat sa denne co bude? Co ked? A planovat si buducnost-rodinu. Tak to ozaj nie.

komplikovana
29. apr 2023

Tu by som pozerala skor na seba a ako sa poznam, ja by som tuto situaciu nezvladla, zila by som v strachu ci sa to nezopakuje. Jednoducho nemam na to silu podporovat psychologicky ( ani financne ani nijako inac) byvaleho alkoholika.

bessie12
29. apr 2023

Nikdy by som nedala druhu sancu alkoholikovi. Vzdy je tam riziko, ze do toho spadne znovu. Moj ex bol na odvykacke, teda aspon to tvrdi on, a ako to dopadlo ?? Zacal chlastat znovu a potom pil coraz viac a viac. Vykasli sa na neho.

eva8
29. apr 2023

Osobné poznám dvoch starších alkoholikov abstinujucich cca 25 rokov a jedného mladého drogovo zavisleho, abstinujuceho skoro 20 rokov. Alkohol rozbil rodinu, teraz nová rodina je fajn a ten bývalý narkoman má krásnu rodinu, pomohla mu manželka, ktorá mu verila, aj keď "celý svet" ho odsudzovali. Je to risk, ale potrebujú nielen pevnú vôľu, ale aj dôveru, aby do závislosti nevpadli. Neviem, čo by som robila. Asi priateľstvo zozaciatku

ivangeline
29. apr 2023

Mozes skusit ale chran si srdce. Priprav sa aj na porazku a odchod.

1234321
29. apr 2023

Tak sa nadychni a potom ho úplne vypusť. 😇 držím palce aby si bola šťastná s inym 🙏

adkalu
29. apr 2023

Dievča zlaté, ruky od neho preč. Si mladá, mas možnosť si vybrať partnera, nie si odkázaná brat co zvýši. Je to veľmi rizikový partner a ak si seba cenis, tak hľadaj inde. Moja mama celý svoj profi život liečila alkoholikov, tých príbehov sme počúvali veľa a zdá sa mi ze len 2 pozitívne. To je veľmi nepriaznivá štatistika. Ak to ešte poznáš aj z detstva, tak naozaj máš dosť informácií, aby si odolala tomuto pokušeniu.

mamula20
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marsmykkok
29. apr 2023

Ak sa bojíš popredu nie je o čom ak tam už nie sú city k nemu a nemáte spolu ani záväzky, radšej hľadaj inde. Aj jemu bude lepšia partnerka čo mu bude veriť ako ty, čo sa stále budeš báť a podozrievať ho na základe predošlej skúsenosti.

autor
29. apr 2023

@eva8 tiež som mu navrhla pristeľstvo, nechcem ho úplne vymazať zo života, ani si ho k sebe znovu pripútať.

@mamula20 Praveže žiaden problem nemal a začal znova piť. Alkoholik však podľa mňa nepotrebuje dôvod.

autor
29. apr 2023

@1234321 ďakujem😊 tak uvidím, prekvapuje ma, že som nad tým vôbec uvažovala🤦🏻‍♀️

som_realistka
29. apr 2023

Jasne, druhu, tretiu, štvrtú, piatu....... Nevideli ste sa x mesiacov, on sa snaží niečo robiť tri mesiace. Ak máš spasiteľsky komplex tak do toho