Strach z pôrodu

17. aug 2022

Som v 8. mesiaci tehotenstva a mám úzkostlivé stavy z pôrodu ba až panický strach a neviem ako sa ukludniť

denden77
17. aug 2022

asi ti to nepomoze ale riadila som sa tym, ze dako von ist proste musi.. ziadne videa, rozhovory, predporodne pripravy.. proste to pride a bude..
teraz ma vsetci znesu pod ciernu zem 🤣

autor
17. aug 2022

@denden77 no videa tiež nechcem pozerať pretože raz som najedno narazila a samozrejme mi to nedalo nedopozerať a okamžite ma zalial studený pot až na odpadnutie mi bolo keď som si predstavila že tým si budem musieť prejsť aj ja😳 od vtedy keď sa povie slovo pôrod ma chytí panika

kukulienka999
17. aug 2022

Ahoj, nemáš sa čoho báť. Nechcem mudrovať, ale ja som sa ukludňovala vetou. ”keď to zvládli iné, musím aj ja”. V dedine sme mali 15 ročne dievča, ktoré otehotnelo, mladé, malé útle dievča. Rodilo prirodzene. Furt som si na ňu spomenula, keď na mna prišla taká chvíľka, že kokso, keď to dala ona, musím aj ja. 😁

denden77
17. aug 2022

das to, ako ine pred tebou.. a za tebou.. mozno sem budes pisat o rok, ze to bol najkrajsi zazitok 🤣 drzim palec.. a ked bude zle, pamataj zazracnu formulku (ak stihnes a bude zaujen 🙈🙉🙊 "epidural" 🤣)

zuzanka.zuzu
17. aug 2022

ja som mala panický strach z vyvolávačky..... ak niekedy bude druhé, tak ju budem pýtať 😀 podobne to môže byť aj s tvojim pôrodom

nikasmile
17. aug 2022

Mne naopak práveže dosť pomohlo čo najviac si o tom naštudovať a pripraviť sa. Bol tam aj manžel a bolo to super. Pri druhom nebol manžel a tiež super. Neboj sa, všetko bude dobré a na bolesť zabudneš ani nevieš ako. Keď prvý raz uvidíš drobca to bude najkrajší pohľad na svete🥰

autor
17. aug 2022

@kukulienka999 tak ja idem byť tiež v celku mladá mamička mám len 23 a teda mam kamarádky ktoré to stihli v 16 ale veru neukludnuje ma to😅
@denden77 ja som v týchto veciach maximálne nevedomá ale pokial viem epiduralka to tam dole celé umrtví a to potom budem vedieť kedy ako mam tlačiť keď nebudem cítiť kontrakcie? Ospravedlňujem sa ak to je blbá otázka ale ja si ani netrúfam o tom čítať🙈
@nikasmile ja sa na maličké neviem dočkať od kedy som zistila že som tehotná akurát že ten medzi proces je strašidelný🙊

denden77
17. aug 2022

@autorka mne ju pichli o 3 rano, 4:30 prestala ucinkovat a zase dopichli az na sitie.. ale ta ulava tu hodinu a pol.. na nezaplatenie 🤣

autor
17. aug 2022

@denden77 no ďakujem pekne🙈😂

pavla_z
17. aug 2022

Epiduralka iba zmierni bolesť do takej znesiteľnej miery. Ale každá žena je iná takže sú ženy, ktoré rozdiel takmer nevidia a aj také pre, ktoré je to veľká pomoc. Ja som mala celkom rýchly priebeh pôrodu hlavne od kedy mi urobili klystír. Keď ma po ňom vyšetrili hneď volali anesteziologičku lebo pôrod dosť pokročil tak aby to vôbec stihli. Po podaní som mala už len pár kontrakcií kým som už mohla tlačiť. Tie síce neboleli menej ale boli kratšie takže aj to bola úľava a aj keď len na chvíľu. Takže mne nestihla poriadne ani zabrať. Ale tým že aj samotný pôrod bol rýchly a bolo to na pár zatlačení úplné super mi poslúžila na šitie. To som absolútne necítila. A toho som sa bála asi viac ako pôrodu 😀

julie19
18. aug 2022

Na som ako prvorodička bola v takom strese že koniec … môj prah bolesti je že žiaden 😅🤷‍♀️ ja neviem ani na kamiekovej pláži vojsť do vody proste ma to fakt že boli … no a pri pôrode už som mala všelijaké scenáre ako si budem pýtať epidural a rajský plyn a neviem čo všetko … a predstáv si že dala som to bez epiduralky aj bez plynu a to od odtecenia vody do pôrodu ubehlo cca 21 hodín 🙄… najhoršie boli posledné asi 3 hodiny ale mne veľmi veľmi dobre robila horúca sprcha kde som bola aj pol hodiny 🤷‍♀️ Teraz si presne hovorím dala som to raz dám to aj druhý krát … a pred prvým pôrodom mi aj kamoska vravela … to dáš dali to všetky pred tebou a dajú to aj po tebe a čo si ho tam chceš nechať do 18? 😅

banalu
18. aug 2022

Z mojej skusenosti ti poviem aby si sa porozpravala s gynkologom, aby ta poslal za psychologom a ten ti dal papier na sekciu. Ja som sa tiez klamala, ze to dam ked to dali ine, chodila som na predporodnu pripravu, snazila sa mysliet pozitivne... ludia ma presviedcali, ze vsetko bude ok, nech nevymyslam.... NAJDEBILNEJSIE ROZHODNUTIE v mojom zivote, keby sa dal vratit cas idem na sekciu!!! Mala som pocuvat samu seba!

zonjushe
18. aug 2022

@banalu prepac, ale autorka tu hovori o porode vseobecne, aj sekcia je sposob porodu..ja nechapem, ked niekto radi “vybav si sekciu” ked sa bojis porodu..a sekcie sa akoze uz nebude bat?To by mala byt pre nu nejaka vyhra ist sekciou?Ja budem mat 4.sekciu a teda ked si pomyslim, co ma caka, nie je mi psychicky najlepsie, ale nepomozem si, jednoducho to musim absolvovat a hotovo..ale povazovat sekciu za mensie zlo moze asi fakt len naivny clovek..

jordana111
18. aug 2022

Dala som to dva krát bez epiduralky tiež som mala pred pôrodom strach a úzkosť žena to dá musí 😃

lasona
18. aug 2022

Epidural je fajn, aj ja chcem, ale už som čítala že nie vždy ti ho aj dajú. Buď ho nestihnu, alebo nie je k dispozícii anestéziológ 🤦🤦bohužiaľ sa treba pripraviť aj na to...a už som sa dočítala aj o Tom že niektorí lekári ho nechcú dávať, lebo že žena potom necíti ako tlačiť, tak ho just nepodajú🤦🤦kamoška robí na pôrodnici a u nich majú takú primárku...

maminkadeticiek
18. aug 2022

Ja som si nasla dobru psychologicku ktora mi s tymto hroznym strachom z porodu pomahala,velmi ma uklidnila a zvladla som to a hlavne ma naucila sa upokojit,vela vela sme sa o tom rozpravali.Uplne ta chapem.Mna chytala totalna uzkost a plac pri tej predstave.Pri prvom lebo som nevedela do coho idem a pri druhom lebo som vedela do coho idem.
Hlavne som sa v hlave nastavila ze stihnem epidural a bodka.To je neskutocna pomoc v takychto stavoch.

pavla_z
18. aug 2022

@zonjushe súhlasím ja som sa práveže bála cisárskeho. Vôbec som si nepripúšťala že by som tak nakoniec rodila. Aj keď samozrejme raz nešla by som aj cez mŕtvoly za prirodzený pôrod keby to malo ohroziť mňa a dieťa. A to nevravím o tom, že moja sestra dostala po akútnom CS pľúcnu emboliu. Bola som z pôrodnice asi pol dňa keď si musela volať sanitku lebo sa jej už zle dýchalo. A to ju tie doktorky čo prišli ani nechceli zobrať povedali jej nech si dá Paralen. Jej priateľ s nimi narobil krik tak ju nakoniec zobrali a tam jej doktorka povedala že keby je ešte pár hodín doma tak už dovezú na trochu iné oddelenie. Pol roka si pichala injekcie a potom ešte skoro rok a pol tabletky. Takže nieje to vždy najjednoduchšia cesta. A naša mama zažila aj aj a povedala že keby mala rodiť ešte tretí krát tak radšej prirodzene.

nikasmile
18. aug 2022

Ja ti napíšem moju skúsenosť s epi. Pri prvom pôrode mi zabrala tak že som naozaj necítila nič. A keď mi povedali, na kontrakcie tlačiť, tak som len pozrela na Dr so slovami...že ja žiadne kontrakcie necítim, takže u mňa zabrala perfektne. Ale pri prvom som cvičila s Aniballom a vedela som tlačiť aj sa ma hneď potom pýtali či som cvičila lebo som dobre tlačila aj napriek tomu že som naozaj nič necítila. Druhý pôrod mi dali epi a to bola epi už nula bodov. Bola som už aj dosť otvorená a účinkovala minimum. Pôrod bolestivý ale bolo to rýchle.
@autor

banalu
18. aug 2022

@zonjushe ak sa boji samotneho aktu porodu, tak ano sekcia v plnej narkoze je riesenim. Ja zas nechapem pomocne rady typu - zvladli to ine, zvladnes to aj ty.
Naivna som bola, ked som nepocuvala vlastnu hlavu a vlastne telo.. a tak cely moj porod aj dopadol... hojila som sa horsie a dlhsie ako po sekcii a dieta mi skoro umrelo... budim sa spotena s nocnymi morami aj rok po porode... dalsie dieta ani omylom... takze nie niesom naivna, len ja som jedna z tych co by sekcia bolo mensie zlo...

nui_concept
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka533
27. aug 2022

Treba sa psychicky pripraviť. Na urcite fazy a hlavne na to, co robit vo velkych bolestiach. Ja som na prvý nebola pripravena a bola to katastrofa, lebo som to vzdala. Druhy porod bol super koli psychickej priprave,aby som sa nezlozila

saska00
7. jan 2023

@katka533 a ako si sa pripravila na to ? 🤔 ja už mám jeden pôrod za sebou a teraz má čaká druhy a mám z toho brutálny strach

michi29
25. jan 2023

@saska00 mňa tiež čaká druhý pôrod (po 8mich rokoch), a ako píšete aj Vy, proste neviem pracovať s tým strachom, no neskutočné to je. Niekedy sú chvíle, keď je to celkom ok, no niekedy sa proste neviem na nič ani len sústrediť... Po koľkých rokoch teraz idete rodiť, ak smiem vedieť?

saska00
25. jan 2023

@michi29 ja idem teraz presne po 5rokoch. A teda čo som si myslela že druhé tehu už bude nič , tak pre mna brutal horšie. Aj bolesti aj strach , no ako budem rada ak to prežijem 😒 som teraz 37tt. Ty ?

michi29
25. jan 2023

@saska00 napísala som ti správu, ak nevadí...

katka533
26. jan 2023

@saska00 ja som si nevsimla..no som si hovorila predtym aj počas porodu, ze to zvladam zhlboka som stale dychala hlavne a stale som so vravela, ze to vydrzim. Ale ja som teda druhy mala rychly velmi.

katka533
26. jan 2023

@saska00 a o to silnejsie som sa na to sustredila, lebo prvy som mala hrozny, ze som to vzdala a syn ma autizmus

mimka2019
26. jan 2023

3 pôrody s epiduralkou 😁 vôbec som necítila žiadnu bolesť pri pôrode a ani po...síce kontrakcie boli strašne bolestivé a eipurálku nemôžu dať hneď...ale ja si to bez toho predstaviť ani neviem...a keďže si pripojená na prístroj, ktorý ukazuje, kedy máš kontrakcie, mne vždy sestrička povedala kedy mám tlačiť a tlačila som aj keď som nič necítila 😁 a aj keď som rodila už 3 krát...strach bol vždy...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre