Ako zmierniť panickú poruchu počas tehotenstva?

Zodpovedané
26. apr 2022

Dobrý deň,

som v 5. mesiaci tehotenstva a už 4 roky od pôrodu prvej dcérky trpím panickou poruchou. Užívam ráno polovicu Eliceii. Mám predpísaný aj Diazepan v najhorších stavoch, no ešte som ho nemala. Vždy som ten stav predýchala.

Teraz už 2 hodiny mám strach a zimnicu. Neviem sa ukľudniť. Ležím v posteli a predýchavam. Trochu ma bolí žalúdok a mám neskutočný strach.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri uvedených problémoch by ste mali užiť Diazepam a skúste chodiť na sedenia s psychológom.

Pekný zvyšok dňa želám.
MUDr. Milada Madleňáková