Hroziaci predčasný pôrod

maryduch33
28. júl 2021

Zdravím Vás. Hrozil niekomu predčasný pôrod z dôvodu skracovania krčka a predčasného otvárania sa? Do ktorého tt ste boli v nemocnici a dávali Vám magnézium a Utrogestan ? Kedy Vám liečbu vysadili a nastal napokon pôrod? Ja práve končím 35 tt, stále v nemocnici na magnéziu a progesteróne a nikto sa mi tu nevie k ničomu vyjadriť raz mi povedia že s takým nálezom môžem prenášať ale porodiť aj do pár hodín, čo ja akceptujem. Ja viem že je to vždy veľmi individuálne ale zaujímali by ma Vaše praktické skúsenosti. Ďakujem

kacena4
28. júl 2021

ja som porodila 38tt tyzden po tom ako ma pustili z nemocnice domov ze "pripravit sa na dieta" - lezala som 3m

maryduch33
autor
28. júl 2021

@kacena4
Dal sa zvládnuť pôrod po takom dlhom ležaní? Mne vravia že by to mohlo ísť rýchlejšie.

4stanka4
28. júl 2021

@maryduch33 ja v 34tt davali mi magnézium +ešte niečo do infúzie neviem už presne čo, bábätko injekcie na dozretie pľúcok. Bola som tam týždeň a doma stále na magnéziu+ ležať. Rodila som v deň termínu a pôrod som mala úplne luxusný za 10 min hotovo.

kacena4
28. júl 2021

@maryduch33 po pravde rodila som 3dni 😝

maryduch33
autor
28. júl 2021

@4stanka4
Zrejme kortikoidy na vyvin plucok. Gratulujem Vám k babetku 🙂 Nakoniec všetko dobre dopadlo

maryduch33
autor
28. júl 2021

@kacena4
Ono nie je take jednoduche po trojmesacnom ležani porodit 😭 Aj ja si to myslím no stále ma nútia ležat a magnéziove infuzie 🙄

4stanka4
28. júl 2021

@maryduch33 ano nasa princeznicka bude mat o mesiac uz rok. Sice bola z tych mensich babatiek ale nastastie je vsetko v poriadku 🙂 drzim palce nech vsetko dobre dopadne aj v tvojom pripade a nech este babatko vydrzi v brusku 🙂

snehulak77
28. júl 2021

Mne tvrdlo brucho, tak som bola v nemocnici v 29tt. Potom som sa otvárala, tak v 34tt znovu. Dali mi hormóny na pľúca a magnézium. Primár povedal, že urobili, čo sa dalo, tak to nechajú už na prírodu. V ten týždeň som aj porodila. Dostala som v nemocnici horúčky, takže akútna sekcia. Malý to zvládol dobre, na 4ty deň ho pustili z resuscitacneho 🙂 Prajem, nech všetko dopadne ako ma.

damianakos
29. júl 2021

Ja som kvôli tomu ležala v nemocnici od 27tt so skráteným krckok na 1,5cm mesiac a pol,stále dookola magnézium,progesteron a 4 davky kortikoidov na vývoj pľúc bábätka. Lekári stále vraveli že to už môže prísť každú chvíľku,a nakoniec som porodila presne na termín

queen16
29. júl 2021

@maryduch33 Ahoj 🙂
Mna hospitalizovali v 33+1 na skracovanie krcka, tvrdnutie brucha, a otvorena na spicku prsta..
33+5 ma pustili domov davali mi magnezium a vsetky vysledky som mala v poriadku, teraz som 36+4a nemam ani tvrdnutie brucha nic ani bolesti vsetko je v poriadku 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre