Hroziaci predčasný pôrod v 37. týždni

nikolka1987
7. jún 2023

Ahojte chcem sa spýtať tých ktorý si prešli hroziacim predčasným porodom,či keď to na nich už prišlo bol ten pôrod rychli kvôli predčasnému otváraniu sa... dakujem

zenulkaaa
7. jún 2023

Ale ved od 37. tyzdna sa to uz neberie ako predcasny porod. Takze ak by si uz porodila, tak je to v norme, uz to nie je povazovane za predcasny

anavixy
7. jún 2023

Nie, tak to nefunguje, porod trva normalne dlho, teda niekoľko hodin. V 37. tt je dietatko uz uplne zivotaschopne a zvycajne nevyzaduju ani zvlastnu straostlivost, hoci oficialne su este lahko nedonosene.

nikolka1987
autor
7. jún 2023

@zenulkaaa hej už nie,ale mala som hroziaci potrat od 20tt

sajmonka_1216
7. jún 2023

určite to neznamená rýchly pôrod... niektoré sú tiež dlho pred pôrodom otvorené a nakoniec ešte aj prenášajú a rodia takisto dlho ako tie čo sa otvárali aj pred pôrodom napr..

floki1994
7. jún 2023

@nikolka1987 nepotešim ta ale nie..segra sa trapila dva dni 🙈 porodila v 36tt a to jej povedali ze uz to nie je brane ako predcasny ..kazdy inak zjavne...maly nebol ani v inkubatore, nic 🙂

nikolka1987
autor
7. jún 2023

Tak vďaka za odpovede,snáď budem iný prípad 😃 a porodim rýchlo a nebudem sa trápiť veľmi,, pretože sa fakt ze trápim už od 5mesiaca

dota6
7. jún 2023

@nikolka1987 ahoj, porodila som 36+3. Bola som na rizikovom, mala som silné tvrdnutie bruška, aj som bola hospitalizovaná. Ráno mi doma odtiekla voda, niekedy po 16tej prvé náznaky pôrodu a o 1:30 v noci sa malá narodila 😇

nikolka1987
autor
7. jún 2023

@dota6 gratulujem 💞 tak sa ti rozbehol sám?

floki1994
7. jún 2023

@nikolka1987 zvládneš 🙂 ja sa trápim uz 8 mesiacov a predtým tehu som sa trápila 5 mesiacov a skončilo to potratom...nejako to dáme ked musime 🙂

nikolka1987
autor
7. jún 2023

@floki1994 no zvládnem ja viem ze áno...som psychicky už nastavená a veľmi sa tešíme že sme to takto dotiahli ale neuzila som si toto tehu možno 1mesiac keď mi bolo fajn...preto som dala aj otázku ze ci je tu taka co.porodila rýchlo 😃 toto je moje 3tie tehu ale druhé som potratila

dota6
7. jún 2023

@nikolka1987 sám od seba. Ráno som vstala, zrazu mokro, išla som na pohotovosť a nechali ma tam :D a domov už s bábom. 2 dni v inkubátore, par dni pod lampou pre žltačku :D po 10tich dňoch sme boli doma.
Želám vám rovnako rýchly pôrod 🥰 držte sa

diewcatqoo
7. jún 2023

Hrozil mi predcasny porod od cca 27.tt. Rodila som nakoniec v 40+0tt. Porod bol tazky, nebol rychly, cca 13 hodin, dieta sa zaseklo v porodnych cestach.

floki1994
7. jún 2023

@nikolka1987 to uz date..ani ja nepoznam pojem uzit si tehu.. to ked mi niekto povie ze si to mam uzivat tak sa mi az cosi robi 🙈 clovek najskor prejde traumou, potom je 9 mesiacov na injekciach kazdy bozi den,zle mu je ale hej "uzi si to" 😅 nevadi to babatko za to stoji 🙂 drzim vam palce

svetlonos
7. jún 2023

@nikolka1987
ahoj, ja som rodila 40 tyzden na termin s vyvolavackou. Ako prvorodicka som si povedala, ze porodim do 6 hodin. Pocas porodu som si nadavala, ze som si radsej vyhru v lote mohla priat, ked to tak super funguje. Pri pomysleni ako som citala, ze medzi kontrakciami sa kludne najedzte ci dajte krem na pery ... Mala som chut toho kto take blbiny pisal zbit 🤣 Kontrakcie kazdu minutu, porod trval od prvej kontrakcie po narodenie 5 hodin. Otvorila sombsa z 3 na 7 cn za par minut.
Picas porodu sombsi priala aby to bolo pomalsie. Po porode som bola rada, ze to bolo take rychle. Kamoska rodila prve po 40tke, prisla do nemocnice za hodinu porodila. Neverili ze to je jej prve dieta. Mysleli ze uz aspim 4te 😁
Takze skus sa tak nastavit ze to bude do niekolych hodin a nech ti to vijde 😀

majka176
7. jún 2023

Ahoj, mne hrozil predčasný pôrod od 32. tt, bola som na dva prsty otvorená, potiahla som to do 38. tt a pôrod trval cca 2 hodiny od prvej kontrakcie 🙂

vkatush
7. jún 2023

@diewcatqoo podobne! Skoro som porodilo/potratila v nejakom 23tt tuším to bolo. Lekári zastavovali kontrakcie, skončila som týždeň v nemocnici a potom pokračovanie rizikového (už o 8tt som bola riziková). Celé tehu sme sa báli, že príde skôr a nakoniec prišiel presne na termín. Ale pôrod nejakých 27 hodín 😑

nikolka1987
autor
7. jún 2023

@vkatush a prečo ti hrozil potrat? Si sa otvárala? Lebo ja som bola na spic prsta otvorena a mali naliehal,teda nalieha stále do pôrodných ciest

vkatush
7. jún 2023

@nikolka1987 úplne na začiatku som mala niekoľkokrát špinenie a musela som brať progesteron na udržanie plodu a mať kľudový režim.
V 6.mesiaci sa mi spustili kontrakcie. A akože vtedy boli oveľa horšie ako potom pri pôrode 😂
A napr 2 týždne pred pôrodom už som bola na 1-2cm otvorená a nič.

elmivelmi
7. jún 2023

@nikolka1987 a ved 37 mozes rodit uz.To ani nieje predcasny porod ale kludne planovany

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre