Hroziaci predčasný pôrod

oxisss
4. mar 2022

Ahojte chcem sa spýtať hrozil Vám niektorej predčasný porod alebo ako ste dopadli? Mne 32+5tt a váhou malinkej 2,26kg zistili skratený krčok na 2cm, makký a otvorena na jeden prst. Som hospitalizovaná v nemocnici, boli mi podané kortikosteroidné injekcie na vývin pluc malinkej, beriem na tvrdnutie a ukludnenie kontrakcii magnezium a poloha na posteli s vyvýšenou panvou, povedali ze do ukončenia 34tt tu musim zostať. Je šanca o čo najdlhšie udržanie plodu, prípadne kedy ne “bezpečné” porodit? Mám velky strach ked že je to naše prve vytužené dievčatko. Ďakujem za rady a skusenosti 😊

evkamotka
4. mar 2022

Ahoj mne masivne odtiekla voda v 34+2, rodila som nakoniec v 35+0. Na pluca stihol kort. No a pobudol v inkubatore, nemal saci reflex takze predstavy o kojeni padli na dno, prvy rok cvicil vojtovu metodu, lebo zaostaval. Este nejake zdrav veci tam boli, riesitelne. Ale v globale mu nebolo nic zasadne vazne a ani nie je. Uz ma 4.5r, je zdravy.

anjelicek26
4. mar 2022

Nasa sa narodila na zaciatku 35.tyzdna s infekciou, takze si pobudla v inkubatore dost dlho, ziadne dozrievanie pluc nestihla, takze aj dychanie intubovana prve dni, 2,5 kila uz sice mala, ale potom schudla a velmi zle sa adaptovala... sama uvidis, co bude, v nemocnici robia urcite vsetko, co sa da, zivot ohrozujuci tehotensky tyzden to pre babo uz nie je, len ho proste mozno budu dlhsie vypiplavat v inkubatore...moja bola kojena dva roky, doma sme flasu zahodili... mne nabehlo mlieko az po 6 dnoch, to bolo proste trapenie skor pre mna... ale nejako sme to dali, kedze mala spolupracovala...

kiarajosette
4. mar 2022

@oxisss zažila som niečo podobné ale od 33 týždňa ( pár dní hore - dole) ... lenže ja uz som nemala žiaden krčok , taktiež som musela ostať do 36 týždňa v nemocnici, kde mi podalo kortikoidy a musela som ležať celý čas s panvou hore ... nemusíš sa báť, všetko bude tak ako má byť, nakoniec som porodila dva dni pred termínom ,kedy mi pôrod vyvolali , kvôli vysokému krvnému tlaku ....bude ťažké ležať toľko s panvou hore , pre mna skoro tie dva mesiace ležania boli horor, ozaj som prešla len na záchod a každý druhý deň rýchla sprcha, ostatné všetko som robila v ľahu , dokonca som pri Tom napísala diplomovu prácu 😊 držím prsty nech s bábätkom vydržíte co najdlhšie 🍀

vvrga1
4. mar 2022

@oxisss mne v 28tt doktor zistil ze mam makky a skráteny krcok, hneď doma kľudový rezim ležať s vyvysenou panvou plus kvantum magnézia. Do 33tt som cely den len ležala, od 33tt normálne fungujem a teraz dom v 37tt a krčok drží (klop klop) 😊 bolo mi vysvetlene ze nie každy taky nález znamená predčasný pôrod, len si treba dávať pozor. Drzim palce

elenajezova
4. mar 2022

Mne hrozil predčasný pôrod s mojou vytúženou dcérkou...a nakoniec sa jej na svet nechcelo. Museli vyvolávať pôrod...😀😀😀

nwnw
4. mar 2022

@oxisss som lezala s jednou, tiez bola otvorena uz v 32tt na jeden prst a nakoniec potiahli az do 36tt. Ma zdraveho chlapca 😉. Oddychovat a mysliet pozitivne

sazumak
4. mar 2022

@oxisss Naša najstaršia, skoro 16 ročná a aj ja sme sa narodili presne 32+5tt. Vaša ešte aj pekne váži, tak myslím, že je už dosť veľká a nemusíte sa báť. Držím palce 🙂

kacena4
4. mar 2022

takmer 3 mesiace som takto lezala v nemocke nakoniec sme to dotiahli do 38tt

matullienka
6. mar 2022

Áno hrozil od 24 TT som mala krcok 19 mm, ležala som 6,5 týždňa v nemocnici na rizikovom a nakoniec som rodila 38+3

danieli
6. mar 2022

V prvom tehu mi hrozil predcasny porod od 25tt a syn potiahol do 37tt, 42 cm a 2 kg, museli ho trosku rozdychavat, ale zdravy zlahka sa poohrieval v inkubatore, prekonal silnejsiu zltacku a sli sme domov, liecebny rezim som mala ako opisujes, cele tri mesiace v nemocnici, brusko tvrde ako kamen, tak priserne som sa bala, ze nebolo cloveka co by ma presvedcil, ze dobre bude, mala som vsak fantastickeho lekara, ktory robil zazraky v priamom prenose a jemu vdacim za obe zdrave deti, hoci aj dcera si to rozmyslela v 36tt😊, takze dobre bude lebo si silna uzasna mamina

usko95
2. jan 2023

@oxisss ahoj, môžem sa opýtať, ako si dopadla? Mňa včera prepustili z nemocnice 33+2tt... krcok mam 2 cm, otvorena volne na prst az k hlavicke, krcok mäkký.... ale nepichali mi kortikoidy na plucka... a este ma aj domov pustili... tak neviem ci mam mat obavy alebo co

oxisss
autor
19. jan 2023

@usko95 Nemusis… vedia čo robia inak by ta nepúštali.. ja som dopadla super este som 3 dni prenašala😂 a malinka má teraz 9 mesiacov a je zdravučka☺️

lavinis
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
maminkadeticiek
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre