Zistenie týždňa tehotenstva

alexis81
8. júl 2013

Ahoojte budúce mamičky, a mamičky... chcem sa spytat, ci sa da nejako zistit tyzden tehotenstva, ked som este nebola u lekara? Este len vcera som zistila ze som tehotna a velmi nas to potesilo, bo sme sa na to tesili a sme stastní... Len k lekarovi sa nedostanem skôr ako ku koncu tyzdna a niekde som citala, ze by som mala byt v urcitom tyzdni tehotenstva, aby lekar uvidel srdiecko. Tak sa vas chcem spytat, ci mi neviete poradit, ze ci sa to da nejak vypocitat, nakolko nemam ani sajnu v ktorom tt by som mohla byt 🙂

grelu
8. júl 2013

@alexis81 týždne sa počítajú od začiatku poslednej menstruacie, t.j. ak máš 28 dňový cyklus, tak v deň očakávanej menstruacie ti začína 5tt

mirindah
8. júl 2013

da sa aj kupit tehotensky test , ktory ti zaroven ukaže v ktorom si tyzdni

alexis81
autor
8. júl 2013

@grelu dakujem, za info 🙂 cize podla vsetkeho by som mala byt v 5 tt... 🙂 No nic, vo stvrtok idem k doktorovi rano, tak sa nechame prekvapkat, ci tam uz nieco uvidime 🙂
@mirindah ten som dnes zhanala vsade, u nas v TN asi vo vsetkych lekarnach a nikde ho nemaju... povedali mi, ze nakolko stoji 20 evri, tak ho vobec neobjednavaju...

lulu2525
13. sep 2013

Ahojte mamičky!Včera som si robila test prvo jeden a pre istotu asi po hodine druhý a vysiel pozitivne obidva......je to potom viac menej 100% ze som tehotna???v pondelok idem ku gynde aby ma uistila....je to moje prve tak sa neviem dockat co mi povie :D

77
3. okt 2013

ahoj som buduca mamicka robila som si uz aj testy no u lekarky som este nebola ale pondelok by som uz tam mala ist chcem sa opitat ake bolo vase tehotenstvo v cca 4tyzdnoch a 4 dnoch ........lebo chodim este do dost narocnej prace a niekedy mam pocit ako keby sa mi brucho branilo a stahuje sa a niekedy to dost boli a mam strach aby som o babo neprisla ......a este jedna otazka moze tehotna zena jest mentolove cukriky ako haslerky a snehulky dakujem za odpoved

ninasidielko
3. okt 2013

@77 ak mas narocnu pracu tak potom ta bude zamestnavatel povinny preradit na menej narocnu pracu po potvrdeni tehu. Ja som mala prace dve ale tu jednu som musela nechat kedze to bola praca v bare. K tomu co mozes jest... Vsetko z mierou cokolvek naco mas chut cukriky by nemali vadit ale tiez jasne ze nie kilo 🙂 a tehotenstvo v 4 tt?? to som este ani netusila ze som az nejak v 5 som si robila test a vo 8 som sla k dr pre potvrdenie aby bolo aj vidno uz nieco na sone.

77
3. okt 2013

aj ja sa cudujem ze som tak skoro nato prisla ale to len vdaka priatelovi ktory si na mna vsimol zmenu neviem ale mal pravdu ta zmena sa tykala mojich hornych partii inak by som ani ja nejak nato neprisla ale chcem sa uistit ze som tehotna ked aj len z krvnych testov lebo tehotenske testy mi vysli pozitivne a mam vela otazok co sa tyka prevencie aby som nepotratila do toho 3 mesiaca

ninasidielko
3. okt 2013

@77 jasne treba si davat pozor na seba, vsak co budes potrebovat tak ti urcite dr. alebo sestricka poradia a povedia a aj tu su baby ochotne poradit. Prijemne tehu prajem

sylvya
3. okt 2013

@77 ahoj prosím ta kedy si mala na posledy menštruáciu?dakujem

77
3. okt 2013

@sylvya asi pred mesiacom precoo???

aadulik2110
3. okt 2013

@77 prajem pekné tehuľkovanie a v 5tt - pri prvom som akurát čakala, či vôbec dostanem menštruáciu - inak som nemala žiadne príznaky, akurát ma viac ako obvykle boleli prsia... ale zas teraz môžem povedať, že o tehu som vedela od 3tt (s tým, že prvé 2 žena vlastne ani tehotná "nie je"). Začala som vracať, prestala mi chutiť káva, mala som veľmi citlivý nos - na tehu test bolo "veľmi" skoro a samozrejme, že bol negatívny, ale keď mi meškalo tak už som vedela, ktorá "bije"

77
3. okt 2013

@aadulik2110 no aj mna bolia prsia a tak tiez aj brucho ma pobolieva a mam vytoky a test som si robila 17.9 a bol negativny a potom ked mi mali prist kolo toho 27 som pocitovala tie prsia a ze su mi male podprsenky tak som si kupila test a vysiel pozitivne nechcelo sa mi tomu verit tak som si spravila dalsich 5 a rozne znacky a vsetky mi vysli rovnakoooo no a uz len pondelok ku doktorke ale ked som jej hovorila po tel. ake mam priznaky tak mi povedala ze by to malo byt tehotenstvo ale spravy krvne testy

aadulik2110
3. okt 2013

@77 Pri malom som mala problémy a v 5tt tam bola len bublinka, ale o týždeň, keď som bola na kontrole, tak srdiečko už pekne bilo. Teraz som si "dovolila" ísť k doktorovi 1x až v 10tt - takže mimi sa už pekne hemžilo 🙂

monya13
16. apr 2015

Zdravím váš.pri prvom dieťati som zistila až v 6t že som tehotnau,no teraz som mala menzes 21.3.a iz mam take tlaky a pichanie v podbrusku,že som si uronila test a je pozitivny.necakala som ani na menstruaciu kroru mam dostat po 20.4.ma niektora takuto skusenost v takom tajnim pravdepodobne stadiu tehotenstva?

hhrdza
17. dec 2018

Ahojte, vedeli by ste mi potvrdiť moje výpočty? Nech som si istejšia... 😁 Posledný menzes som mala 5.novembra, cyklus mávam 33dňovy. Menzes mi meškal, tak som testla..2x pozitivne testy, dnes by som podľa tohoto mala byť v začiatku 8tt? To už keby idem ku dr vidieť fazuľku? Prosím poraďte mi dievčatá, lebo som z tohto trošku zmätená, dr má vypnutý telefón, asi sviatkuje, ja som ešte tehu nebola, rodina to ešte nevie,( chystám vianočné prekvapenie)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre