Som v 5 týždni a na ultrazvuku nie je nič vidieť

gambikag
30. júl 2012

Ahojte poprosila by som o radu, som cca v 5 tt tehotenstva a vcera som bola na ultrazvuku u lekára a on tam vôbec nič nevidel ani len vačok. Poslednú menštruáciu som mala 25.6.2012 a digi test som si robila 23.7. vtedy tam bol duch ale každým dňom silnel a v sobotu 28.7 som si spravila digi test ktorý mi ukázal otehotnenie 2-3 čiže 4-5 tt. tehotná. Chcela by som sa vás spýtať či máte nejaká podobnú skúsenosť a v 5tt vám doktor nič na ultrazvuku nevidel iba zvýšenú sliznicu ako ked sa maternica pripravuje na plod. Velmi som sa tešila na bábo mám už doma skoro 4-ročného synčeka a u toho som zistila že som tehotná až v 8tt a tam už lekár hneď všetko videl. Mylsíte že je ešte šanca že tam uvidí budúci týžden už aj plodový vačok?

katkasofi
30. júl 2012

@gambikag jasné že budúci týždeň bude už dačo vidieť. ja som bola na prvom sone v piatom týždni a nebolo ešte nič vidieť. išla som o týždeň a už bol vidieť gest. vak a o dva týždne nato srdiečko. neboj sa. ja som išla k dr ked mi meskal menzes 4 dni- vtedy nebolo vič vidieť - a clearblue ukazoval 2-3týždne. tak sa nestrachuj, určite je všetko v poriadku. držím palce, šetri sa 😉

sympa1
30. júl 2012

@gambikag ano, neboj nabuduce ked pojdes tak uz bude vidiet srdiecko. ja som tak akurat v 5 tyzdni lezala v nemocnici lebo som zacala krvacat a bolo podozrenie na potrat a tiez nebolo nic vidiet na sone, len zväcsenu sliznicu a o tyzden ked mi robili bolo uz aj srdiecko 🙂 a to krvacanie boli vlastne len posledne dozvuky menzesu

gambikag
autor
30. júl 2012

dakujem baby tak dufam ze budem na tom aj ja rovnako ako vy, ste ma potešili až sa mi chce plakať od štastia ja už som sa začala báť že z toho nič nebude listovala som po nete a všade písali že v tomto období už im bolo na sono vidieť aspoň gest.vak. určite sa ozvem budúci týždeň po kontrole u lekára a poviem vám ako som dopadla ale aspon sa mi nálada zlepšila 🙂

piacere
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
anjelicek26
30. júl 2012

@gambikag - neboj fakt je skoro, ved si uvedom, ze to mimi - teda vacok ma len asi 1mm... pokial testiky silneju, nemusis sa bat. Teraz sa to da lahko prehliadnut 🙂 A o tyzden ti ukazu bodocku na ultrazvuku 🙂

gambikag
autor
30. júl 2012

@piacere no ja mávam cyklus 30-31 dní a posledná mensturacia 25.6. a ultrazvuk no neviem aky ma či jeden z tých lepších alebo nie a ovu som si tiez nemerala tak teraz uz len cakam co bude do buduceho týzdna.. Príde mi to ako večnosť

gambikag
autor
30. júl 2012

mám ešte jednu otázku bolievalo abo bolieva vás brucho v prvych týzdnoch tehotenstva ako keby ste mali mat menštruáciu? ja som toto pri prvom synovi tuším vôbec nemala, vlastne pri nom mi nebolo vôbec nič kedže som ani netušila že som tehotná do 8tt. 🙂

anjelicek26
30. júl 2012

@gambikag - ano su to uplne podobne pocity, tlaky, bolenicka, roztahuje sa maternica, pocit nafuknuteho podbruska.

martinjasen
30. júl 2012

Tema je duplicitna. Prosim prejdite do odporucanych tem.

Diskusiu uzamykam.

Asmira Team

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre