Trisomy a amnio výsledky

anoma
5. mar 2017

Ahojte,
pls. je tu nahodou niekto, komu vysiel pozitivne Trisomy test na Downov syndrom ( nie Tripple test), a nasledna amniocenteza vysla negativne?
Viem ze je tam asi 2% sanca, ze sa to moze stat, ale predsa....:(

Dakujem pekne
Zuzana

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anoma
autor
5. mar 2017

@persica ano, stalo, trisomy potvrdili down, o tyzden by som mala ist na amnio:(

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anoma
autor
5. mar 2017

@persica dakujem za podporu, citala som cim si si presla ty:(
Teraz som v 13+5 tt, na amnio pojdem v podstate presne na zaciatku 16 tyzdna, zatial sa tvaria ze skor mi ho nemozu spravit:(

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko77
5. mar 2017

@anoma viem, že to nie je otázka, ale ak nechceš tak dlho čakať na amniocentézu - robí sa 15-20tt, skús sa spýtať na odber choriových klkov - robí sa 11-14tt, neviem či aj na Slovensku. Má tú istú výpovednú hodnotu ako amniocentéza a robí sa podobným spôsobom, len odber je z choriovych klkov nie z plodovej vody. Veľa štastia prajem...

firia212
5. mar 2017
Používateľ firia212 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od firia212.

@anoma Odber choriovych klkov robia i v Centre fetalnej diagnostiky v Kosiciach-Myslave, skus tam zavolat, to len aby si nemusela cakat do 16 tyzdna. Ja by som si taky dlhy stres z cakania na nejaky tyzden ani nevedela predstavit.

anoma
autor
5. mar 2017

@persica
praveze rozhodnuta nie som:( vzdy som si myslela, ze keby sa mi toto stalo, rozhodnem sa pre UPT, ze nedokazem vychovavat postihnute dietatko... ale teraz sa mi stale viac s viac tlaci do hlavy myslienka ze by som si ho nechala... Mam doma 3 rocne dievcatko(aj toto je dievca), minuly rok som potratila v 8 tt, mam takmer 40, takze je otazne ci by sa nam podarilo este dalsie:(
A ako pisese, velmi sa bojim toho, ze uz ho budem citit v brusku, to bude hrozne:(

anoma
autor
5. mar 2017

@slniecko77 na tie choriove klky sa chcem spytat, zajtra idem do nemocnice, ale moj gynekolog mi hovoril, ze to robia len do ukonceneho 12 tt... tak uvidim:(

persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
persica
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
slniecko77
5. mar 2017

@anoma tu máš o Róm vyšetrení viac a aj dokedy sa robí http://www.eurogentest.org/fileadmin/templates/...
Potom sa plynule prechádza na amiocentezu - takze tam nie je žiadne diagnosticke okno.
Ako piše vyss

slniecko77
5. mar 2017

Prepáč idoslalo mi pred dopísaním..
Ako piše vyššie persica ak si rozhodnutá si dieťatko nechať, nemá zmysel nič ďalšie podstupovať, sú tam určite rizika. Ak chceš podstúpiť interupciu tak určite bude pre teba lepsie úst na tento odber, kedže sa robí dosť skoro - necitis pohyby atď.
Od srdca, drzim päste v rozhodovaní.

belllla
22. dec 2023

@anoma ako to cele dopadlo?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre