Pozitívny Trisomy test - negatívna amniocentéza

maca2017
30. máj 2017

Ahojte. Má niektorá z vás skúsenosť s tým, že jej vyšiel pozitívny Trisomy test a následná amniocentéza bola negatívna. Mne vyšiel pozitívny Edwards ☹

elenajezova
30. máj 2017

Veď sa tešte, keď je amniocenteza negatívna, tak je negatívna a OK. Veď tá je hádam podstatnejsia ako test. Horšie by to bolo predsa naopak. Takto je to podľa mňa v poriadku. Ja som bola tiež s dcerkou na amniocenteza a našťastie bolo všetko OK a mám zdravý 10 ročnú dcérku.

maca2017
autor
30. máj 2017

@elenajezova No ja na amnio ešte len pôjdem, takže neviem aká bude. Len mi bolo povedané, že ak je Trisomy pozitívny, šanca že bude amnio negatívna je mizivá.

seagul
30. máj 2017

Trizomy aj amnio pouziva rovnaku metodu- testujeme sa DNA plodu na pritomnost trizomie. Len trizomy je z krvy a amnio z plodovej vody. @elenajezova

maca2017
autor
30. máj 2017

@seagul to áno, ale samotné Trisomy aj napriek presnosti je brané iba ako screening, potvrdiť výsledok treba ešte amniocentézou, až potom je povolené ukončenie tehotenstva ☹

maca2017
autor
30. máj 2017

@seagul A ešte Trisomy rozboruje DNA plodu vylučovaného do krvi cez placentu a amniocentéza DNA plodu vylučovaného priamo do plodovej vody.

seagul
30. máj 2017

@maca2017 to ano, aj ked v sucastnosti je to u nas z dovodu legislativy, co je smutne.
Je mi luto ze to takto vyslo. Ja som bola tiez na trizomy teste, nastastie s inym vysledkom. Koli veku som radsej chcela mat vysledok ano/nie a netrapit sa triple testom.
Snad dostanes vysledok co najskor nech to mas za sebou, lebo to cakanie je najhorsie.

lucyyda
30. máj 2017

Kamarátka mala pozitivny edwardson, amnio odmietla lebo tento sa da pekne detekovať na kvalitnom utz. Aj tak bolo lekár jej to vyvrátil ze babo je zdravé, dnes ma slečna skoro dva roky a nic jej nieje

maca2017
autor
30. máj 2017

@lucyyda Ja som bola aj u Grchala v Martine, ten nameral zvýšené NT 3,7 ale inak nič, všetko ok. Potom o 4 dni som bola ešte v HC u Brešťanského, a ten nameral hodnoty úplne v poriadku, NT iba 1,4. To som už mala zobratú krv na Trisomy. výsledok mi povedal môj Mudr. ešte to pozeral aj on a nič nevidel, žiadne anomálie, tak ja už neviem, som z toho už úplne psychicky vyčerpaná. Tak počkám na to amnio a uvidím... ☹

lucyyda
30. máj 2017

@maca2017 ja idem akurat od dr. Chodím brestanskemu ja mam zasa patatyov syndrom sám dr tomu neveril lebo sono bolo čisté, ale som objednaná holanovi do Ba. Ak mi povie ze je to v poriadku na amnio nepojdem

maca2017
autor
30. máj 2017

U mňa Brešťanský tiež nič nezistil, ani môj Mudr., iba Grochal to zvýšené NT. A to keď som mu volala, tak bol prekvapený že Edwards. Len povedal, že by bol rád, keby som mu dalal vedieť výsledky amnio. A ty si odkiaľ keď chodíš k Brešťanskému? Mala si tiež Trisomy alebo len Tripple?

lucyyda
30. máj 2017

Ja som z hc a tripple som mala zlý ds tak som išla na trisomy a tam mi vyšiel pozitívne patatyov syndrom

maca2017
autor
30. máj 2017

@lucyyda Napísala som ti do správy...

lucifer06
30. máj 2017

ahojte.
Ja som síce Trisomy nemala, ponúkali mi ich, no keďže triple v 13.tom mi vyšli veľmi zle kvôli UTZ a hodnote NT 6,9 a kvôli tomu že pri zlých výsledkoch z Trisomy by som aj tak musela ísť na amnio, som rovno podstúpila amnio. Žiaľ, potvrdili nám DS. 1z 1200 žien v mojom veku a práve ja 😢 Bola som v 19tom týždni na prerušení a nikomu to neprajem zažiť. No nebolo o tom pochýb. Geneticka a milión článkov ktoré som za ten čas preštudovala mi dávali len jediný výsledok, že výsledky z plodovej vody sú na testovanie poškodenia chromozomov nevyvratitelne. Bola som tehotná po IVF. Aj výsledky z citologie a pitvy plodu potvrdili poškodenie. Jediné čo nás mohlo tešiť, že to bola náhoda. Teraz som sa odhodlala, som po vklade maličkého mrazacika a modlim sa aby to vyšlo a hlavne aby bolo zdravé. 😍🙏🏼

maca2017
autor
31. máj 2017

@lucifer06 držím palčeky nech je to tentokrát v poriadku.Ja idem dnes na genetiku a potom na amnio 😥 .Ale je strašné takto nás stresovať, veď keď je Trisomy tak preferovaný, je zbytočné takto ženu trápiť.Ako keby toho nebolo dosť...

lucifer06
31. máj 2017

@maca2017 držím palce, veľa síl! Nech ti to všetko rýchlo ubieha 😉

maca2017
autor
1. jún 2017

@lucifer06 No a s tým Trisomy si urobila dobre. Ja len banujem že som sa nechala tak oblbnúť. Pôvodne som chcela len amnio presne z toho dôvodu, že je to ozaj najpresnejšie, len Mudr. ma ukecal, že aby som neriskovala a tak. Na amnio by prišli výsledky a bolo by to treba riešiť. Takto som už 3 týždeň na nervy, že je to zlé, a zase čakať na amnio a potom na koniec... Je to už úplne zúfalé ☹

sangre
22. jún 2017

@maca2017 ahoj teraz riesim tento problem vcera som bola na plodovej e nedavaju mi velke sance takmer ziadne ale ja som si dala prenascan test

sangre
22. jún 2017

@maca2017
Prenascan potvrdil 98% poskodenie ES 1:65 vysledky 😢dnes cakam odpoved z plodovej ...prosim ta ako ti to vlastne dopadlo?

maca2017
autor
22. jún 2017

@sangre Ahoj.Tak mne amnio potvrdil ES, už som po ukončení 😢.Držím palčeky aby ti to vyšlo v poriadku.Ak sa chces porozprávať, napíš mi do správy.

pufflerka
1. dec 2017

Dnes mi oznamili tiez po trisomy teste ze vysiel pozitivny vysledok no musia ho este zopakovat neviem preco uz ked im uz tak vysiel.ze mi povedia v utorok a svtrtok ma zavolaju na amio som na dnes pojdem do 20tt

maca2017
autor
1. dec 2017

Je to preto, lebo Trisomy nie je uznana ako diagnosticka metóda ale braná iba ako screenig. Preto sa výsledok musi potvrdiť amnio. A je tam ešte mala šanca že výsledok bude ok. UTZ si mala v poriadku?A ktorá trizomia ti vyšla?

pufflerka
1. dec 2017

@maca2017 downow syndrom.utzbol v norme

sangre
1. dec 2017

Ja som.mala.pozitivny prenascan tiez som musela ist na amnio na potvrdenie mne ale sance nedavali ze by amnio mohla vist inak ze ten prenascan sa mili...drzim palce aby ti to dobre dopadlo

pufflerka
1. dec 2017

@sangre ani mne nedavaju malilinka sanca je v tom ze prenascan opakovany vinde inak ale neverim uz

maca2017
autor
2. dec 2017

Prešla som si tým...Keď som čakala na výsledky amnio, v kútiku duše som dúfala, pretože UTZ sa javil v poriadku. Vedela som že to nebude dobré, ale máličko som dúfala že predsa...Držím ti palčeky, je to ťažká situácia a ešte ťažšie rozhodnutie nech je akékoľvek 😣

sangre
2. dec 2017

@pufflerka
@maca2017 ano buhuzial.mame to uz za sebou
Aj ja som.dufala strasne ze to amnio vyvráti 😥drzim.ti velmi palce nech uz sa rozhodnes akokolvek ...podla mna amnio je 100%a urcite do buducna ju podctupim to bez mihnutia...

pufflerka
2. dec 2017

@sangre mozem sa ta este spytat...ach boze to je hrozne toto.....aj ta naplno uspali aspon????ja teraz vobec neviem co urobit.utorok mi daju vysledky prenascanu ako im vysiel kvoli tomu ze ho opakuju aj ked nechapem preco ze az potom sa vyjadria.vo stvrtok mam ist do martina uz asi kvoli amio no v stredu som objednana na 3D morfo vysetrenie teraz fakt netusim ci tam ist

lucifer06
2. dec 2017

@pufflerka ja už by som šla rovno len na amnio, aj tak tam budeš musieť a v takýchto prípadoch budeš mať výsledok rýchlo hotový. Držím palce. Nádej zomiera posledná 🙏🏼

pufflerka
2. dec 2017

Uz asi skusime vsetko i ked uz nadej u mna vymrela tam som objednana o den skor ako na amio

sangre
2. dec 2017

@pufflerka kde myslis ci ma uspali ??amnio??nie to ti iba natre brucho bedatin asi a ultrazvukom sleduje kde babo je a pichne dlhu ihlu a odobere vzorku plodovej vody nic hrozne troska to stipne potom.ta daju musis dve hodky lezat a ides domov za dva dni volaju ci sa to potvrdilo .prenascan je dost spolahlivy je to vlastne DNA plodu z tvojej krvi tusim.maca to uz pisala ak ti aj ten vide ze pozitivny na DS tak bohuzial bude to asi tak😥 a na tu amnio budes muset ist ...je mi to strasne luto viem jak ti je oto horsie ze si uz takto vysoko dost ja som toto cele poctupila v 13tt mi robili testy vsetky v 16ttsom.isla na prerusenie ...ako fakt sa modlim.za teba aby to bol omyl cele a plodova vysla negativna ale treba sa pripravit na tu horsiu spravu nebudem ti klamat tieto testy su ozaj na 99%spolahlive.moj genetik bol tiez moc uprimny co si cenim robi to uz 40rokov aj plodovky aj tieto testy tie su tu samozrejme menej ale povedal mi ze za svojej praxe co robi s prenascanom sa este nestretol ze by sa mylil.ze by bol.chybny a nasledne plodovka ukazala ze je vsetko ok..ak sa chces hoc co opytat kludne pis drz sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre