Rozdiel medzi 3D, 4D a morfologickým ultrazvukom

sabina1975
30. apr 2013

ahojte chcela by som sa opytat som v 14tt a na buduci tyzden idem na triple testy a na zaklade vysledkov sa rozhodnem ci ist alebo nie na amnio no zaujimalo by ma aky je rozdiel medzi 3D/4D a morfologickym utz a este mam otazku v 12tt sa meria NT kosticka ale mne doktorka nic take nemerala do poradne chodim kazde dva tyzdne mam 38 rokov a v septembri 2012 som mala MA v 11tt

soldi
30. apr 2013

@sabina1975 ahoj, v 12tt je NT screening - meranie sijoveho prejasnenia a zistovanie pritomnosti nosovej kosti na vylucenie down syndromu. meranie je spojene s odberom krvi. komplexny vysledok stanovi riziko vrodenych vyvojovych vad. jeho spolahlivost je 98%. spolahlivost tripple testov je 60%.

morfologicke sono je vysetrenie, pri ktorom sa skuma morfologia plodu, robi sa v 20tt a v 30tt. moj gyn ho robi aj v 12tt v ramci NT.
3d sono je viac menej len na efekt, pripadne skuseny gynekolog pomocou neho skuma razstepy, ale vseobecne je na diagnostiku lepsie klasicke 2d

saska.t
30. apr 2013

@sabina1975 mne tieto skore triple testy vobec nerobili,kedze tu v DE tvrdia,ze su velmi zavadzajuce a krv vo vysledkoch som mala v poriadku. Mam 35 r. po dohovore s gynekologom som amnio odmietla kedze mi povedal,ze riziko down.syndrom v mojom veku je 1:296 a riziko potratu pri amnio je 1:100,preto ma poslal na organ screening3D-4D medzi 20-22tt kde pozru vsetky organy,merania atd. vsetko ok,rozdiel medzi 3D - plasticke zobrazenie plodu,4D zobrazenie plodu v pohybe 😉 takze vidis ako sa dieta v brusku pohybuje,nasa sa metala ako rybka na suchu 😀

sabina1975
autor
30. apr 2013

Dakujem za odpovede a neviete nahodoh je morfologicky niekde v okoli Novych Zamkov

soldi
30. apr 2013

@sabina1975 morfologicke sono nie je ziadny extra pristroj, je to normalne 2d sono, pri ktorom lekar kontroluje morfologiu plodu. je to povinne sono, takze pokial Tvoj gyn nan nema certifikat, tak Ta posle k niekomu, kto ho ma.

sabina1975
autor
30. apr 2013

@soldi si naozaj velmi zlata cakam sice 3 babo ale moji synovia maju 20 a 17 rokov tak je to ako keby to bolo prve vsetko je nove

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre