Pozitívny výsledok z Nifty pro - mali ste to niektorá?

lilsuri
28. feb 2020

Ahojte, vysla mi velmi ojedinela geneticka porucha z Nifty testu 😱😭Stalo sa to uz niektorej z vas, a ze sa to nakoniec nepotvrdilo? Neviem ako zvladnem cakat do morfologickeho utz a amnio :(

nelca0510
28. feb 2020

@lilsuri ale ved Nifty su geneticke testy,cize ochorenie sa diagnostikuje skenovanim chromozomov v jadre bunky. Ak si nemala falosne pozitivny vysledok,tak je to pravda. Nifty si nemyl s Triple testami.

lilsuri
autor
28. feb 2020

@nelca0510 ja si to nemylim s triple..uz som volala s genetickou z Nifty a sama povedala, ze kedze nejde o trisomiu (napr. Down) kde sa test este nemylil, tak pri Mikrodetecnych a duplikacnych odchylkach sa mylit moze a moze ist o DNA placenty a nie plodu, ktory moze byt ok 🙏 Snad to niekomu pomoze..ja si musim pockat na amnio..

nelca0510
28. feb 2020

@lilsuri tak si pockaj a uvidis

babuli
2. mar 2020

@lilsuri drzim ti palce

lilsuri
autor
4. máj 2020

update: Amnio nenasla ziadnu geneticku poruchu alebo postihnutie a takisto podla morfo utz je babo 100% zdrave 🙏 Takze Nifty sa mylil a bol falosne pozitivny. Baby, treba verit, vzdy je nadej, ze babatko bude zdrave 😍 len to cakanie na dalsie vysetrenia a vysledky je hrozne

henrietka12
6. jan 2023

@lilsuri ahoj som veľmi rada že to u teba dopadlo veľmi dobre ... U mňa to bolo bohužiaľ naopak ... nifty som mala v poriadku v 11tt ale potom mi na Triple testoch vyšlo riziko na rastep chrbtice a aj sa to potvrdilo na morfo ultrazvuku ...😔

tl999
17. jan 2023

Ahojte! Ja mám teraz vysoke riziko duplikácie chromozomalneho useku 12p13.33-p11.1 Dala som to do vyhladávaca, a našla som konkrétnu syndrómu. Viete si predstaviť ako sa cítim... zajtra ideme na konzultáciu s genetičkou.

tl999
17. jan 2023

@lilsuri čo ti vyšlo predtým? Ešte si spomináš?

lilsuri
autor
17. jan 2023

@tl999 mrzi ma to a zaroven ti velmi drzim palce, nech sa to nepotvrdi 🙏 samozrejme, ze si pamatam, co mi vyslo, na to nezabudnem uz asi nikdy. Bolo to vysoke riziko mikroduplikacie chromozomu, ale uplne iny nez tebe, takze s tymto zial neporadim.

henrietka12
17. jan 2023

@tl999 ahoj budem ti držať palce aby všetko dobre dopadlo ...

tl999
23. feb 2023

Baby, nifty test sa pomýlil, dnes dostala som výsledky podľa ktorých je všetko v poriadku, chvalabohu. Bola som na odbere plodovej vody.
Teraz musím sa informovať o tom či mám nárok na odškodenie ak mám pozitívny falošný výsledok.

henrietka12
23. feb 2023

@tl999 som veľmi rada že to dobre dopadlo 🙂 som zvedavá či ti vrátia peniaze ...

livika2013
5. jún 2023

@tl999 ahoj 🙂 môžem sa opýtať,či si niečo poriesila ohľadom vrátenia peňazí.?Lebo nárok na to máš! Ja riešim teraz presne to iste.Mala som falošne pozitívny výsledok.Dakujem veľmi pekne za odpoved 🙂

tl999
6. jún 2023

@livika2013 : Ahoj! Snazila som dostat spat nase peniaze, ale bolo nam povedane ze s tym ze islo o raritne ochorenie, ktore nebolo uvadzane medzi najcastejsie syndromami, nemame narok na vratenie penazi. Drzim ti palce! Co ti vyslo aka chroboba ako falosne pozitivny?

henrietka12
7. jún 2023

@tl999 úplne som čakala že dostaneš takú odpoveď ... Ja som si dala robiť Nifty už v 11tt aby som bola kľudná celé tehu že je všetko ok ... Aj dr. mi robil vtedy skríning ale z neho mi stratili výsledky ale ohanal sa s tým že nevadí však ja mám Nifty a ten je v poriadku ...a potom skríning v 2 trimestri bum pozitívny na rastep chrbtice 😔 a až na genetike mi povedali že Nifty test to nezachyti ale mne nikto nepovedal že ešte môžu byť chorobu ktoré test nezachyti ...ja som si nemyslela že keď zaplatíme toľko peňazí že je ten test komplet na všetko 🤦

tl999
7. jún 2023

je mi veľmi ľúto čo sa vám stalo :(, žial Nifty test je veľmi presný len na 80-90 uvedených chorôb, čo majú na ich prospekt napísané. Po Nifty bola som na odber plodovej vody, vraj toto je stopercentné. Samozrejme ak človek nemá nato indikáciu neuvažuje nad odberom plodovej vody. Smiem sa spýtať čo sa vám potom stalo? Máš už dieťatko narodené?

henrietka12
7. jún 2023

@tl999 nie bola som upt ... 😪 Dcerka mala aj iné pridružené choroby pravdepodobne by zomrela hneď po pôrode alebo potom by len trpela a nato by som sa nevedela pozerať ... Bolo to najťažšie rozhodnutie v mojom živote ale nechceli sme aby sa naša dcérka trápila 😔 genetička nám povedala že nám by to neukázala amnoicenteza ... Lebo genetiku mala dcerka v poriadku ...tak ja už neviem čo si mám myslieť ...

tl999
7. jún 2023

Je to strašné že si musela absolvovať upt v druhom trimestri.... kým sme nedostali výsledky o plodovej vody žili sme s tým vedomím že musíme prerušiť moje tehotenstvo ak nám naše výsledky budú pozitívne. Nevedela som ani zaspať 1,5 mesiace.... neviem si predstaviť, čím si prešla :(. Je mi veľmi ľúto.

henrietka12
7. jún 2023

@tl999 tak neprajem to nikomu ... Tešis sa na bábätko už si v polovici a potom je zrazu koniec ... Porodis si dieťatko a prídeš bez neho domov ....ale našťastie mám doma dcérku takže kvôli nej som to mala trošku ľahšie ...

tl999
7. jún 2023

to je obrovská vec, že už máš doma dcérku a musela sa držať kvôli nej 🙏

livika2013
9. jún 2023

@tl999 to naozaj?A pozrela si,či majú niečo take aj v zmluve?Mne vyšlo vysoké riziko turnerov syndróm.Pred výsledkom testov ma “vyobzerali” traja doktori nezávisle od seba a všetko bolo ok..takze som musela na amnio.A tam všetko tip top.Primárka z genetiky mi povedala,že už mala takéto prípady.Pre nich nie je nič viac smerodajné ako amnio.No a od januara to riešim s pani z NIFTY,pretože oni ako prví sa ozvali,že mi budú vrátené peniaze.Nie,nejde o peniaze,ale o ten princíp…😒 ale dávam im čas do konca budúceho tyzdna 🙂

livika2013
10. jún 2023

@lilsuri ahojky,ja viem že je to už dávnejší príspevok,ale môžem sa opýtať,či Ti Nifty vrátili peniažky za falošne pozitívny výsledok?Dakujem veľmi pekne za odpoved 🙂

tl999
11. jún 2023

@livika2013 celé bolo veľmi čudné, lebo mi sme nedostali zmluvu, len taký leták o najčastejších syndrómoch, a tam nenašli sme náš falošne diagnostikovaný syndróm. (Pallister-Killian syndóm). Ľahko som vysporiadala s tým faktom, že nedostaneme naše peniaze späť, lebo bola som mentálne veľmi vyčerpaná z tohto celého. Už sa mi nechcelo dohadovať s lekármi, s genetikmi. Tešila som sa na dobrú správu, že všetko je v poriadku. Ináč úplne ťa rozumiem, ak máte šancu nato aby ste dostali vaše peniaze späť choďte za tým, hlavne ak oni ako prví sa ozvali. S tým priznali podľa mňa, že máte nato nárok. Ide o veľké sumy. Držím vám palce!

livika2013
11. jún 2023

@tl999 ahaa,tak to naozaj,ale bez ohľadu na to,ja by som to aj tak riešila,v prvom rade by som sa opýtala tam,kde Ti brali krv…moja doktorka im hneď volala a oni volali potom mne…keď ma raz človek na to narok a platí toľko peňazí,tak nech oni tiež dodržia čo majú……ale áno,ten čas,strach a bezmocnosť nám nič nenahradí…ale určite sa na to nevykašlem,však pre nich je to len kvapôčka v oceáne…🙈

livika2013
16. jún 2023

@tl999 pekný deň 🙂 tak peniažky včera prišli…síce to trvalo 5 mesiacov,ale predsa len.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre