Mám rizikové tehotenstvo. Ako nepotratiť?

minune
19. jún 2012

poradte ako na to

xlucia
19. jún 2012

@minune oddychuj a pocuvaj co ti hovori doktor. a kup si magne B6

minune
autor
19. jún 2012

ale on mi dal dufasthon a to mozem aj magne b6 na tie tabletky a nevies mi poradit dobreho gynekologa v michalovciach

kveta
19. jún 2012

V akom smere rizikove? Anyway vynechaj kofein, alkohol,... Ak citis tvrdnutie brucha, zacni okrem liekov aj vela pit. Tym rozriedis latky v krvi, ktore spustaju tvrdnutie brucha. Cele dni lez a vstavaj len na toaletu. Ziadne stresy. Mne uzasne pomohlo, ze som cele dni od rana do noci pozerala komedialne serialy. Nemala som cas sa stresovat. Ziadne zdravotne prechadzky. Ziadne hladkanie bruska, lebo dotyk na svalovine provokuje kontrakcie. Ziadny sex ani orgazmy. Nic nevkladat do posvy. Nechat sa vysetrit, ci v tele nie je nejaky zapal. Aj zapaleny zub vie provokovat predcasny porod. Vela stastia.

slavuska30
19. jún 2012

@minune ..presne tak..dodržiavať, čo ti povie doktor, nenaťahovať sa s ťažkými vecami..a záleží aj od toho, prečo si na rizikovom..ja som napriklad pri prvom musela ležať v nemocnici 2 mesiace s nohami vyššie, tak my zdvihli postel pod nohami a chodiť som mohla len na WC 🙂 hrozil mi predčasný pôrod, pri ostatných som mala vysoký tlak, ale už to nebolo rizikové tehotenstvo..

xlucia
19. jún 2012

@minune neviem ja som z BA. preco si na rizikovom?

afrika
19. jún 2012

ahojte, tiež som riziková po štyroch potratoch 😔 .musím len ležať, doma vôbec nič nerobím, celé dni som na internete, TV+knihy. ale nesťažujem si, modlím sa za to malé, aby sa nám zajtra na UTZ krásne ukázalo 😵 . stresy sú to ale riadne-kto nezažije ,nepochopí aký stres zažívam pred každým UTZ. snažím sa nemyslieť na zlé....ako napísala @kveta je dobré sledovať komédie 😀

fajndievca
19. jún 2012

@minune ahoj, ja som tiež z Michaloviec. Chcem sa ťa spýtať ku komu chodíš? Ja som tiež na rizikovom a beriem Duphaston. Celý deň sa ponevieram po byte, väčšinu času ležím a pozeram telku alebo skočím na net. Nerobím nič ťažké a ani nič robiť nemôžem, lebo mi je stále zle, mám nizky tlak a každú chvíľu vraciam. Tak ja by som ti poradila iba oddychovať a nič nerobiť 🙂

minune
autor
19. jún 2012

diki ale ja chodim do sniny k lekarovi ale chcem dat kartu tu do mi ale neviem ktory gynekolog je tu dobry

minune
autor
19. jún 2012

@kveta dakujem

minune
autor
20. jún 2012

@fajndievca ahoj ako ti prebieha tehotenstvo mne zatial dobre ale musim sa vela setrit a ty ku ktoremu chodis tu do michaloviec

afrika
20. jún 2012

baby v ktorom tt ste ? 🙂

fajndievca
20. jún 2012

@minune ahoj tak ja veľa oddychujem, mám občas kŕče alebo také tlaky v podbrušku, ale to je vraj normálne a keďže som ešte len v prvom trimestri, tak mám niekedy aj celodenné nevoľnosti, je mi na odpadnutie a vraciam. Inak všetko ok, len keby posledné dni nebola tak horúco. Ja chodím k Dr. Fantazírovej, chodila som k nej aj pred otehotnením a zatiaľ som s ňou spokojná. Je tu veľa dobrých lekárov, mnohé ženy, čo som počula chvália Zambovú, Konova, Holdu, Balintova.....záleží od teba, či ti viac vyhovuje muž, alebo žena.

janusa_
20. jún 2012

@fajndievca
@minune prv som chodila k balintovi- nebola som spokojna potom k zambovej- a onej je pravda ze ma uzasny pristup skvela doktorka, pomohla vela ludom aj nam.. teraz sice chodim do ke ale zambovu odporucam-..

martina2001
20. jún 2012

@fajndievca ja som mala pri Fantazírovej rizikové tehu a dotiahli sme to aj vďaka nej až k pôrodu, rodila som u nej v Tv

minune
autor
20. jún 2012

@fajndievca dakujem no mas to skoro rovnake ako ja akurat ze nevraciam ale inak da sa a diki za radu no kto vie mozno budeme spolu aj rodit lebo aj ja mam termin v januari

minune
autor
20. jún 2012

@martina2001 diki za radu

tinki
20. jún 2012

@minune a prečo máš rizikové...? Ja som z He. Od Michaloviec chodí veľa žien do He, k doktorom..Ja som mala druhé tiež rizikové a ešte som aj deň preniesla. Hlavne sa nestresuj...

lenka.s
20. jún 2012

@minune jedina vec, ktora zabera zarucene, je pozitivne myslenie 🙂

lucka1987
20. jún 2012

@minune tiez som mala rizikove .. po potrate . brala som duphaston . a magnezuim, v nemocke formou infuzie, inak v tabletach 6 tabliet denne . pri prvom potrate mi skutocne len pozitivne myslenie nepomohlo.. toho som mala dost.. niktorym veciam nezabrania ani tí najspickovejsi lekari.. proste sa to ma stat. no pozitivne myslenie je prvy krok , ktory by si mala urobit. nestresuj sa co a ako... aj ked je to tazke a chapem ta. rozpravaj sa s drobcekom v brusku, rozpravaj mu o sebe o tom co ho caka na svete a uvidis, ze ti bude lepsie 😉

fajndievca
20. jún 2012

@minune ak chceš pozri sa do skupiny termín pôrodu v januáry (nájdeš ho v kolonke spoločný termín) a popros cristi aby ťa pridala do súkromnej témy Januarčatká2013, tam som najčastejšie 🙂

lea1333
20. jún 2012

@lenka.s ja som myslela pozitivne a ani som len nepomyslela na potrat a stalo sa 😔

lenka.s
20. jún 2012

@lea1333 jasne, ze to niekedy nestaci, samozrejme treba aj lezat, uzivat lieky a tak, ale zaklad je pozitivne myslenie, viem o tom svoje, ver mi, nepotratila som raz ...

lea1333
20. jún 2012

@lenka.s hej len ty si napisala ze jedina vec zabera a to je poz myslenie tak som napisala svoju skusenost 😉

mima88
20. jún 2012

@minune aj ja odporucam doktorku Zambovu..chodila som k nej do 30tt potom som uz muselo odist do NR

lucka1987
20. jún 2012

@lenka.s najlepsie je na stratu babatka ani nepomysliet. no neda sa to velmi ak si mamina takym niecom uz zazila.. najma ak ma na "to " skarede spomienky . no ja ako prvy krat tehotna som si ani v najhorsom sne nikdy nemyslela, ze sa to stane prave mne. lezala som v nemocnici a hovorila drobcekovi, ze to zvladne ze vsekto je ok a naozaj som tomu verila.. no a o par hodin presne o polnoci uz ma viezli na salu . 😔 neskutocna bolest na ktoru sa zabudnut neda ani po tom ako sa mi narodil zdravucky chlapec. a po zdravuckom chlapcovi opat dalsie sklamanie. jednoducho niekedy ani to najpozitivnejsie myslenie nepomoze. no ako som napisala, je to prvy krok , ktory urobit treba... plati to aj v chorobe a v inxch veciach.,.. takze
@minune hlavu hore a na zle nemysli... mas rizikove tak ako 5 z 10 dnesnych tehuliek... mysli na drobceka a na dobru pohodu aby z teba citil

lenka.s
20. jún 2012

@lea1333 nie nie, pisala som, ze jedine, co zabera zarucene, lebo lieky zabrat nemusia, to uz je len o stasti ... mne lieky nepomohli viackrat a nakoniec som otehotnela neplanovane, lieky som nebrala a kym som zistila, ze som tehotna, uz mi lieky nebolo treba ... kedze som netusila, ze som tehotna, nemala som cas sa stresovat a bat a to si myslim, ze mi najviac pomohlo .... urcite pomozu aj lieky, ale ked zena mysli na kazde pichnutie, ked ide na wc zakazdym so strachom, boji sa aj otocit na posteli, aby sa nieco nestalo, tak je to len viac rizikove ... aspon tak to vnimam ja

@lucka1987 ja to doverne poznam ... nechce sa mi to tu velmi rozpisovat, lebo prave aj taketo pribehy len hromadia v citajucich stres .... ale viem, o com pisem 😉
@lucka1987

lea1333
20. jún 2012

@lenka.s tak ,to mas na 100% pravdu 😉

quaxi
20. jún 2012

@minune K tomu odporucanemu magneziu - ak mas termin az v januari, tak teraz urcite nie si v stadiu, kedy by ti mohlo magnezium akokolvek pomoct. U nas sa vo velkom predpisuje pri kazdej prilezitosti, v podstate sluzi velmi casto ako placebo - nech ma pacientka dobry pocit, ze jej nieco predpisali, a velmi sa podcenuju jeho neziaduce ucinky. Brat ho bez toho, aby ti to odporucil lekar, len na zaklade rad tuto z fora, by bol velmi zly napad, magnezium sa okrem ineho uklada v placente a sposobuje jej predcasne starnutie a nedostatocnu funkcnost, cim skor ho zacnes brat, tym skor ti placenta zacne odchadzat. Magnezium ma zmysel brat vtedy, ked mas kontrakcie a kvoli nim ti hrozi predcasny porod, ale to najskor niekedy v piatom mesiaci, potom mas vacsiu sancu ze sa nestihnu prejavit jeho neziaduce ucinky. A najneskor mesiac pred terminom porodu ho treba uz uplne zrusit, aby negativne neovplyvnovalo stav maternice pocas porodu.

ronja31
20. jún 2012

@minune ahoj, v prvom rade tak ako pisali vsetky ostatne baby - oddych musi byt na prvom mieste, tiez som si to u syna pretrpela a manzel sa musel pripriet a robit vsetky domace prace od varenia az po zehlenie. Mne velmi pomohlo ze som si vopred naplanovala ze precitam tieto a tieto knihy, ze napr som este nevidela tieto a tieto filmy (samozrejme nic smutne). chodila som aj na net ale necitala som prilis vela aby som sa velmi nezamotala do mnozstva info ktore niekedy vedia viac ublizit ako pomoct. A bude to zniet mozno divne ale nakoniec som si nasla zmysel toho nuteneho domaceho vazenia - dala som do poriadku vsetky papiere a doklady (blbosti co ked pridu postou tak odlozis na kopu, a clovek sa potom v nich len tazko vyzna), ked som mala toto hotove tak som triedila fotky atd. jednoducho som ten cas vyuzila na veci ktore sa daju robit sediac resp leziac a v normalnom kolobehu som to nestihala. Vela stastia a hlavu hore!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre