Rizikové tehotenstvo po druhýkrát

mora1111
26. jan 2012

Ahojte kočky, potrebujem vedieť váš názor, postreh, radu, skúsenosť, proste niečo ohľadom rizikového tehotenstva. Prvé tehotenstvo som mala rizikové a teraz by sme chceli druhé bábätko... preventívna kontrola u gynekológa prebehla v poriadku až na to, že mám opačne otočenú maternicu....a na otázku, či aj druhé tehotenstvo budem mať rizikové mi odpovedal: no lepšie to už nebude, už to môže byť iba horšie.....tak by som chcela vedieť váš názor, na to, či mať dieťa teraz, ked sa malá učí chodiť a ešte ju kojím, kým som mladá a dá sa, a nie čakať, keď sa už nebude dať otehotnieť.....no neviem....radte prosím, dakujem...

rejocka
26. jan 2012

ahoj ja som mala dve rizikové tehotenstvá,malý sa narodil-36t9,otvárala som sa od 32tt,s druhým som bola viac sledovaná,otvárala som sa tiež od 34tt,ale malý sa na čas narodil a teraz čakám tretie dieťatko,som na začiatku tehotenstva a od začiatku ma dal na pn-pre istotu,beriem sa ako riziková 😉,chlapcov som mala hned po sebe,je medzi nimi 1šmesiacov a nedala by som to za nič,veľmi si rozumejú,rovnaké záujmi a vekovo sa dobehli.Podľa mňa to bolo dobre spolu pekne vyrástli,zahrali sa 🙂

feb13
26. jan 2012

@mora1111 Prave toto zaujima ja mna. Ale ja uz na vyber nemam. 😅 Prvykrat sa mi skracoval krcok od 30tt a musela som doma lezat. Odvtedy som mala uz jeden porod kedy sa mi krcok dost dotrhal a o 5 mesiacov neskor som mala kyretaz co teda na krcok asi tiez dobre nerobi. V utorok idem do poradne, budem v 25tt a teda sa dost bojim aby bolo vsetko v poriadku pretoze po druhykrat si to vobec neviem predstavit aby som pri malom lezala. Aj brucho mi posledne dni dost tvrdne a celkovo take divne pocity mam mozno to robi len psychika neviem.
Ale... zakrvacala som v 6tt co som mala 9,5 mesacne dieta 10 kilove co este vtedy nevedelo chodit a bola som s nim cez den sama takze ziaden kludovy rezim... a chvala Bohu sme v pohode. Rozhodla som sa ho ale okamzite odstavit, pretoze pravdepodobne to bolo sposobene tym dojcenim, bolo to dost bolestive ale myslim ze som spravne urobila. My sme chceli skoreho surodenca a tesim sa ze to bude opat chlapec pretoze moj maly to podla mna velmi potrebuje aby nebol sam a urcite si budu dobre rozumiet teda dufam. 🙂
Na zakladnej som mala jednu triednu ktora nam vzdy hovorila ze ak lezis doma a padne ti svaty obraz na hlavu aj z toho mozes umriet... proste zivot sa neda brat tak ze stale na to myslis co ked sa nieco stane... tak potom by sme nikdy nic nerobili a uz vobec by sme deti nemali pretoze keby ma zajtra zrazilo auto kto to malicke vychova... proste kazde tehotenstvo, kazdy porod a kazde dieta prinasa so sebou nejake riziko a clovek len dufat moze ze sa to tak nestane a vsetko dobre dopadne. Mne to lekar vytkol vtedy na pohotovosti ze sme sa tak ponahlali s druhym lebo potom ked su problemy tak kto sa o to druhe dieta postara. Je to pravda. A uplne chapem tvoje obavy. Ale aj tak nelutujem ze sme do toho isli.

nela82
26. jan 2012

@mora1111 ja som mala prve rizikove ☹ ..doktor odporucal trocha väcsi vekovy rozdiel..no kedzeprvy syn bol za 3 deti 😅 Dalsie sme si naplanovali po 7 rokoch..S tym,ze vsetko bude ok-ved vekovy rozdiel tam je-maternica uz aj zabudla,ze tam niekedy nieco bolo 😀 No omyl...od uplneho zaciatku az do konca to bolo hrozne... 😢 Ovela horsie ako pri prvom..Stale nieco hrozilo-stale...Po porode mi doktor uz ani neodporucil mat este niekedy deti..a ak tak s este väcsim vekovym rozdielom... 😖

nela82
26. jan 2012

@mora1111 este by som ti poradila ak mozem...podla mna by si mala trocha pockat-vies,ak skoncis v nemocnici..alebo budes musiet len a len lezat-ako zvladnes odlucenie od malinkej? ☹ Moj uz bol predsa len starsi-no bolo to hrozne ☹ Väcsinou som bola len a len v nemocnici.. ☹ Drzim prsty-uz ako sa rozhodnes 😉

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre