Rizikové tehotenstvo, keď pracujem v potravinách

zuzans258
27. máj 2017

Ahoj žienky, chcem sa Vás opýtať na rizikové tehotenstvo ...ja som momentálne v 8tt. Pracujem v potravinách, kde je jediný problém s dvíhaním ťažkých vecí. Kedy sa dá vypísať na PN, resp. kedy ste vy šli na rizikové ak ste šli. Jedna známa sa dala vypísať hneď a druhá robila do nejakého 4-5 mesiaca a potom šla. Poraďte babenky.

tyelde
27. máj 2017

Zamestnávateľ je povinný ťa preradiť na vhodnú pozíciu, to ešte neznamená, že si riziková. Ale lekár ťa na PN môže vypísať kedy chce, nie je tam limit. Ja len, že PN a rizikové tehotenstvo je rozdiel

sense
27. máj 2017

Ak jediny problem je dvihanie veci tak zamestnavatel je povinny preradit ta na poziciu zodpoved.tvojmu stavu...to ale nie je rizikove tehu...ak nemas ine problemy osobne by som napn nesla, bola som na rizikovom len tri mesiace a riadne mi z toho nicnerobenia "prepinalo"

zuzans258
autor
27. máj 2017

ide o to, že budem stále na pokladni...máme v robote klimu, čo mi až tak nevadí...ale nebola som ani tehotná...a celý deň tam byť je horor...s tym že keď sa dozvedia že som tehotná...budem tam stále...nebola som ani tehotná a z tej obrazovky som mala chvíľami mdloby....a tiež mám staršie kolegyne....väčšinu roboty robím ja...oni sa k tomu moc nemajú....len majú neustále problém keď musia niečo navyše urobiť...najmä jedna...tá by zas v pokladni sedela celý deň...ale to už nebude môcť...

emi16
27. máj 2017

Toto je na temu s tvojim gynekologom.
Ak sa necitis dobre v praci tak mu to povedz a on zvazi ci ti da PN.
V tehu je aj tak lepsie ked sa pohybujes, ako sediet za pokladnou, hlavne kvoli otoceniu babatka.

36evina36
27. máj 2017

@emi16 ja som po MA a teraz som tehotná a kým nemusím na PN by som nesla, minule som bola doma 4 mesiace a skoro som sa doma zblaznila. Som predavačka v nákupnom centre a jediné nezdvíham ťažké veci ale inak som rada že nemusím byť doma

kotatko201
27. máj 2017

@zuzans258 ja som bola na pn prve styri mesiace kvoli tomu ze my bolo stale nevolno a potrebovala som kamosku wc stale pri sebe ale ako sa my ten stav zlepsoval tak som bola viac a viac unudena vsetko pre male som mala nachystane a nemala som co na praci nudila som sa... preto som sla opat do prace..... v tvojom pripade porozpravaj sa so zamestnavatelom pn pokial ozaj nemusis by som neriesila... je to nuda byt doma zavreta a cakat kedy budes mat vychadzky....😉

deti95060810
27. máj 2017

ja som bola pri druhom tehu okamžite potom ako som začala krvácať a to bolo v 8 tt

janinah
28. máj 2017

byť doma celé leto nebude žiadna výhra,vydrž v robote kým sa dá,hlavne,ak máte klímu,hoc aj v tej pokladni..alebo pomaroduj týžden,dva a potom zas do práce na dáky čas

jance333
28. máj 2017

tiež by som na PN nešla, keby som vyslovene nemusela. prvé asi 3 mesiace som chodila do práce, i keď ma kvôli predošlým potratom brali ako rizikovú (sedavá práca v kancli, ale zaberák na hlavu, veľa stresu). lekár sa ma stále pýtal, či sa cítim dobre, či nechcem ísť na PN. nechcela som. potom som začala špiniť a už to bolo bez debaty. od 13-17tt som musela doma ležať (chvíľu aj v nemocnici) a myslela som, že sa z toho zcvoknem. potom ma už ale lekár do práce nepustil. takže som celých 5 mesiacov na PN a nie je to nič moc. hlavne, keď sa cítiš dobre, ale von môžeš ísť len vtedy, keď máš vychádzky, potom sa ponáhľať, lebo ich nestíhaš... nemôžem sa dočkať, kedy ma vypíše na MD.
na tvojom mieste by som sa dohodla so zamestnávateľom, aby ťa dal na takú prácu, ktorá ti bude vyhovovať. ako tehotná máš aj nárok na upravený pracovný čas. kým nemusíš, na PN sa ale určite nehrň.

gabriella93
28. máj 2017

@zuzans258 ja by som tiež nešla na PN... Scvokveš sa s toho doma... Ja som robila v pekárni ale vo výrobe pri chlebe... Rezala som ručne cesto do piateho mesiaca a keďže má nemali na akú ľahkú prácu preradiť šla som na PN ale vyhrá to nebola...

mom311
28. máj 2017

@jance333 lekar vam navrat donprace zakazat nemoze. Moze povedat,ze vam to neodporuca,ale je na vas,ci tu PN podpisete.

ave17
28. máj 2017

Ja nechápem,ako sa môžte nudiť,ja som doma už 4 mesiac a ešte stále som nestihla všetko,čo som chcela,ráno o 9 vstávam,dám si kávu,raňajky.o 10 začínajú vychádzky,idem nakúpiť,do mesta,na kávu,o 12 končia,na dve hodiny,a o 14 začínajú znovu do 16🙂 To idem pre dieťa do škôlky a pohoda,žiadne stresy;) je to super🙂

gabriella93
28. máj 2017

@ave17 máš dieťa tak máš čo... No ja ked som bola prvorodička tak som nemala čo.

emi16
29. máj 2017

@ave17
Normalne spomienky
Ja som bola prvorodicka a doobedne prechadky v jednom parku
Poobedne prechadzky v druhom
Nakupit, navarit, venovala som sa anglictine a den fuc

lucka8787
29. máj 2017

Ja som do 6. mesiaca behala po oddelení, robila som dvanástky, do 4. mesiaca ešte aj nočné.v pohode.ak sa cítiš dobre a nemáš problémy tak nie je dôvod ísť na PN.a ak nemáš prácu kde teda dvihas ťažké veci....a práca za pokladňou si myslím nie je až taká hrozna...

zuzans258
autor
29. máj 2017

no je tu ešte jeden problém....najskor po pohlavnom styku som trochu krvácala....ale potom bolo fajn...lenže včera som začala nejak špiniť...ako keď mi skončila menštruácia... bolo to slabé..ale nečakala som to ...a dnes ráno keď som bola na wc...tak zas som trochu špinila....zajtra idem k lekárke...skontroluje či už bije srdiečko už som v 8tt +4 a spýtam sa jej aj na toto.....a inak ďakujem Vám všetkým za rady 🙂

sense
29. máj 2017

@zuzans258 ja ked som spinila lekar zakazal mat pohl.styk

zuzans258
autor
29. máj 2017

@sense lenže styk sme mali v sobotu...to som nešpinila vôbec, a začala som špiniť v nedeľu keď som bola na výlete...dosť dlho som šoférovala...no a dnes ráno zas...

jance333
29. máj 2017

@mom311 zakázať určite nie, ale raz som ho uprosila, nech mi tú PNku skončí, že sa cítim dobre a v ten istý večer som skončila na pohotovosti a následne hospitalizovaná.
Tiež po troch predošlých potratoch som sa s ním veľmi nehádala, pretože som nechcela riskovať a predsa len, lekár vie lepšie zvážiť riziko alebo možné komplikácie.
Ale keby neboli problémy, určite by som sa na PN nehrnula aj keď som tú možnosť mala.

sense
29. máj 2017

@zuzans258 tak to mohlo byt aj.z cestovania

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre