Glukózovo - tolerančný test

ppetinka
27. jún 2013

Ahojte milé tehuľky, chcela by som sa Vás opýtať, v ktorom týždni sa robí glukózovo - tolerančný test ? Lebo lekár mi ho dnes spomínal, že pôjdem na neho, ale nepovedal mi ktorý týždeň nič, až sestrička mi dala odporúčací lístok na OGTT a tiež mi nepovedala kedy ísť (na nete som sa dočítala, že niekedy medzi 24 - 28 tt). V labáku som im povedala, v ktorom som zhruba týždni, tak ma načasovali a mne to teraz vychádza že budem ešte len v 23 tt + možno nejaké 2 dni, keď mi ten test budú robiť .. Myslíte si, že tým pádom môžem mať skreslené výsledky ?

xlucia
27. jún 2013

@ppetinka urcite ich mat skreslene nebudes

andy09
27. jún 2013

@ppetinka ja som bola dnes na poradni som 21 tt+5 a povedala mi že 16.7. budem mať poradnu a pôjdem aj na cukor a to budem 24 tt +2. Tak pokial budeš 23 tt + 2 to už budeš v 24 tt takže to akurát bude. A výsledky nebudú skreslené neboj.

ppetinka
autor
27. jún 2013

ďakujem babenky 🙂

renca55
30. jún 2013

@ppetinka ahoj....mozem sa spytat ze ten test urobí gynekológ alebo mám ist niekam? Lebo ked som bola naposledy na poradni tak tam boli tehulky a dali im vypit nieco a cakali v cakárni. To bolo nieco iné, alebo?

ppetinka
autor
30. jún 2013

@renca55 mna poslali do labaku, kde sa ten test robi ... mam prist rano nalacno, daju mi vypit tu vodu a budem cakat asi 2-3 hodiny ...

emee
2. júl 2013

mne dr povedala že sa robí od 23. do 26.tt, takže 23+2 je v poriadku určite...

jarmila82
12. júl 2013

Ja som bola na tomto teste plus poradna teraz v stredu a to som bola 25plus 5

ppetinka
autor
14. júl 2013

babenky a ako to prebieha ten test ? Musím po vypití tej vody len tam sedieť ? Ako dlho sa potom presne čaká ? 2 hod ? Či až 3 ?

emee
15. júl 2013

@ppetinka prídes nalacno, pichnu ta na prste, pockas par minut na vysledok. ak je dobry, vypijes tu vodu a po hodine ta pichnu znova, potom cakas este jednu hodinu a pichnu. medzitym nejest, nepit, a musis tam sediet. cca 2-2,5 hod. a potom este treba prist pre vysledky.

sense
15. júl 2013

@ppetinka mne ho robili az v 30tt, prisla som na rano vzali mi krv od polnoci som nesmela ani jest ani pit, dali vypit ten sladky humus - som sa z neho skoro povracala , ponukli do toho citronovu stavu podla chuti, potom som mala hodinu cakat, potom vzali opat krv a opat jednu hodinu cakat, neodporucali miist daleko keby mi nahodou ostalo zle, a tak som prelezala 2 hod. v miestnosti kde sa cakalo na sedacke, lebo mi bolo zle, bola som unavena a bolo mi strasne teplo, vysledky boli v poriadku len moj uz aj tak dost nizky tlak bol este nizsi z nedostatku tekutin....

ppetinka
autor
15. júl 2013

no toho sa presne bojím, že sa z toho povraciam 😀 Mne povedala tá pani v labáku, že ráno sa môžem ešte napiť vody, ale po tej ich tekutine už nie ... a koľko toho "humusu" je ? 2 - 3 deci ? Či viac ? lebo počula som, že pol litra, ale to sa mi nechce veriť, že až toľko fuj :(

moon1979
15. júl 2013

@ppetinka je to 75g prášku ... do kolko deci vody si to zamiešaš je na tebe ale potom to musíš vypiť celé ... a vôbec to nie je humusné, je to sladké nie horké, tak nevidím dôvod povracania sa 🙂

stefany84
15. júl 2013

ja som mala cca 3dcl pohar , dokonca som si tam mohla vyzmykat aj polku citronu a vobec to nie je taka tragedia ako som si myslela.... to najhorsie mame este len pred sebou a isto to nebude taka pohoda ako ogtt 😅

ppetinka
autor
15. júl 2013

Ďakujem babenky za reakcie 🙂) Už som kľudná 😀

nijka
30. júl 2013

Baby ja na to mam.ist v 12tt zajtra....e to normálne?

jane0123
30. júl 2013

@nijka no ja som praveze potom, ako som vypila tu tekutinu, musela vela pit, kym som cakala.aj 1-2 l vody mi hovorili.
no ale ja som to napr vyvracala.a to mi ta tekutina chutila 🙂 vydrzala som asi par minut a islo to von.ale to mohlo byt aj z toho, ze som bola nalacno a naraz som vypila rychlo asi 3 dcl tej vody.
takze na druhy den som isla znova, a uz mi nedali pit tu tekutinu, ale mala som zjest dva biele jogurt y a dva grahamove rohliky, vraj to ukaze to iste.tak neviem no.ale mala som to v poriadku potom.

nijka
30. júl 2013

@jane0123 a robili ti to tiez v 13tom týždni tehotenstva?

jane0123
31. júl 2013

@ppetinka no ja som praveze potom, ako som vypila tu tekutinu, musela vela pit, kym som cakala.aj 1-2 l vody mi hovorili.
no ale ja som to napr vyvracala.a to mi ta tekutina chutila vydrzala som asi par minut a islo to von.ale to mohlo byt aj z toho, ze som bola nalacno a naraz som vypila rychlo asi 3 dcl tej vody.
takze na druhy den som isla znova, a uz mi nedali pit tu tekutinu, ale mala som zjest dva biele jogurt y a dva grahamove rohliky, vraj to ukaze to iste.tak neviem no.ale mala som to v poriadku potom.

jane0123
31. júl 2013

@nijka prepac nijka, ja som ten prispevok chcela adresovat ppetinke.
ale nie, ja som na nom bola neskor.neviem uz presne kedy, ale normlane vtedy, ked sa to vykonava vacsinou.skus sa ale spytat lekara, preco tak skoro? resp. ti to nehovoril? nemas cukrovku, alebo podozrenie na nu? mozno preto.spytaj sa v kazdom pripade.

ppetinka
autor
31. júl 2013

nijka ako to, že máš už ísť v 12 tt na glukózový test ? Možno ti už robili nejaké krvné testy a vyšla ti tá hladina zvýšená, ktovie .. lebo inak sa ten test robí až okolo 24 tt ...
jane0123 - my sme práveže po tej tekutine nemohli 2 h nič jesť ani piť ..... ale vydržala som to, nebolo to až také hrozné .-) Skôr to čakanie bolo horśie ako tá cukrová voda :D

usacek79
31. júl 2013

@nijka blba otazka, ale nemylis si to nahodou s NT kombinovany test (screening)? lebo ten sa robi kdesi medzi 11-13tt, glukozovy urcite az 24-28tt, neviem o vynimkach 😅

nijka
31. júl 2013

@usacek79 jedine ze by som pri tom dnes rano pila 75gramov glukozu a opakovane mi brali z prsta krv 😉

usacek79
1. aug 2013

@nijka aha, no tak to nie 😅 tak to je zahada, preco tak skoro ti ho robili - naozaj jedine ak maju dovodne podozrenie, ze mozes mat cukrovku... 😕
Tak drzim palce 🙂

jerry23
11. jún 2014

baby a co ste vecer a tak jedli, ved to uz skoro nic nemozem, pred tym testom....

bajuskas
17. jún 2014

vecer mozes jest cokolvek ale rano nic ani pit a mne tiez robili glukozovy test v 11 tyzdni a pojdem znova v 24 a povedali mi ze to robia preventivne ked ma zena vyzsiu hmotnost

steph87
30. júl 2014

mozem ist na glukozovy test aj ked som 21 tt + 4?Doktor mi uz minuly tyzden vypisal vymenny listok. Je to OK?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre