Neohrozím bábätko, keď nepodstúpim orálny glukózový tolerančný test?

Zodpovedané
22. aug 2020

Dobrý deň,

absolvovala som orálny glukózový tolerančný test – oGTT v 26. týždni, ale po polhodine som ho vyvracala. Poslali ma domov a že sa mám dohodnúť so svojím doktorom čo ďalej. Keď som mu to povedala, tak povedal len to, že nevadí. Vraj ja teda tento test nebudem mať a už ho nemám opakovať, lebo by to dopadlo rovnako.

Je tento test potrebný?

A ak náhodou mám cukrovku a neviem o tom, tak neohrozím bábätko?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak sa u Vás nevyskytujú žiadne rizikové faktory, tak možno test vynechať.

Je potrebné dohodnúť sa s vašim lekárom.

Prajem Vám pekný deň,
Hana Kolmanová
Pôrodná asistenka
www.navstevapoporode.sk
por.as.hanka@gmail.com