1. návšteva gynekológa v tehotenstve

katrin91
26. feb 2018

Ahojte, dnes som bola na odberoch a na prehliadke,nakoľko som minulý týždeň zistila podľa tehu testu,že som tehu. Podľa termínu poslednej menštruácie by som mala byť dnes 6tt+1. Lekárka však mala problém niečo vidieť, bolo vidieť len čiernu machulku, vravela ,že bábo má teraz asi 4 mm. Hneď podľa toho aj vedela ,že mám dlhší cyklus a teda aj posunutú ovu a teda že som možno len v 5tt. Ja som bola taká v strese z toho ,že som si doma opäť spravila tehu test. Objednala má o dva týždne. Chcela by som vedieť,či je to normálne a či myslíte,že o tie dva týždne už bude niečo vidieť. Je to moje prvé trhu tak som ešte zmätená a nemám sa s kým o Tom porozprávať lebo to ešte nikto nevie. Ďakujem.

spanielka2
26. feb 2018

ja som isla ked mi meskala tri dni menstruacia a povedala mi ze meska lebo som tehotna..nasledne ma objednala o tri tyzdne, ked som mala cca 7tt a bolo vidno dutinu kde je 8mm maly flak a uz tam bolo aj srdiecko ktore kmitalo, neviem ci sa to povazuje za bitie... vydali mi hned aj knizku pretoze vraj maju teraz toho vela a nechce sa im akat do 10tt kedy ju normalne vydavaju.. momentalne 1.3. idem vlastne len druhykrat na realnu tehotensku kontrolu a mam cca 12-13tt cize ukoncujem prvy trimester a idu mi robit nejake prve vacsie tehotenske testy.. takzeeee to co popisujes mi pride normalne🙂 btw aj ja to mame take divoke s tymi tyzdnami tehotenstva pretoze som mala 35 dnovy cyklus a aj nejako divne posunutu ovulaciu tak vlastne az na tejto kontrole pri ukonceni prveho trimestra sa realne zisti najvernejsi termin porodu

katrin91
autor
26. feb 2018

@spanielka2 ďakujem,hneď som kľudnejšia. 😉 A držím palce 😉

liza199
26. feb 2018

O dva týždne by si už teda mala byť v 7tt, vtedy je už možné sonom zachytiť akciu srdca. Nestresuj sa zbytočne 🙂 keby niečo nebolo v poriadku, dr. ti to určite povie

vaneska
26. feb 2018

@katrin91 ano, urobila spravne. To uz mozno bude vidiet srdiecko 😉 drzim palce

zuzka38
26. feb 2018

@katrin91 najidealnejsie je ist po 8tt, dovtedy nemá zmysel ist..v 8tt uz by malo biť aj srdiečko vidieť..

bayonetts
26. feb 2018

Ja som tiez tak chodila, male ma cca podla sona o tyzden menej, jedine co dr spravil bolo ze posunul podla sona termim porodu, ja som bola prvykrat v 9tt a tam zistil ze to vyzera len na 8tyzden ale srdiecko uz bolo vidiet. Hlavne nestresuj vsetko bude v poriadku

gabci_gabca
26. feb 2018

@katrin91 Jasné, že je to okay, myslím, že o dva týždne tam už toho bude vidieť oveľa viac 🙂 Nestresuj ;)

lavieenrose
26. feb 2018

@zuzka38 keby si mala take mimomaternicove zistila by si aky to ma sakra zmysel ;) alebo cakat na akciu srdca babatka vo vajickovode ?

zuzka38
26. feb 2018

@lavieenrose mozno taku skusenost mas, preto tak pises...

katrin91
autor
26. feb 2018

A nie je to málo 4mm na 5tt?

lavieenrose
26. feb 2018

@zuzka38 mam inu nieco ine ma doviedlo k lekarovi a to krvacanie ale niektorym zenam bez varovania praskne vajickovod...no aj tak nieje lepsie zistit cim skorej co sa deje ? dokonca malo zname molarne tehotenstvo je tiez nebezpecne..sice v malom percente ale predsa moze vzniknut nador ktory metastazuje do inych organov...

matik3110
26. feb 2018

@katrin91 no presne, ja som bola minuly tyzden v 5tt a malo 1cm.. tiez sa mi zdalo dost malo

katrin91
autor
26. feb 2018

@matik3110 nestraš. 😥😥😥 Rozmýšľam,že prestanem vyhľadávať info a čítať momentálne modrého koníka,lebo ma to len zbytočne stresuje. Nechám to plynúť. Aj keď moja túžba po bábätku je silná ,preto si všetko zisťujem.

deedol
26. feb 2018

Ahoj, neboj sa. Pozrela som nejake zahranicne zdroje a ak si v 5tt, tak babo je ako sezamove semienko, t.j. ani nie 4 mm. Kuk napr. tu: http://www.countdownmypregnancy.com/pregnancy/h...

katrin91
autor
26. feb 2018

@deedol verím tomu,že lekárka by mi povedala ,ak by nebolo niečo v poriadku. Ubezpečila mám,že nič nevidela preto ,lebo je to veľmi skoro. Mávam dlhé cykly ( aj 40-45 dni, ) tak možno je to aj tým

matik3110
26. feb 2018

Prepac ja som sa sekla.. som zle precitala info na foto.. 1,30cm ma cely ten vacok.. plod ma 0,59cm 🙂 ale vidwla som ho uz v 4tt a v 5tt som pocula sediecko 🙂 a tiez uz nepozeram velmi konika lebo mam hematom a citam tu o tom vela a tak sa len zbytocne stresujem :/ @katrin91

phulakova
26. feb 2018

držte sa, nestresujte sa, nebojte sa ;) želám všetko dobré a užívajte si tehotenstvo ...a jasnéééé, potom aj to ostatné, ale to sa ešte ozvete ;)

lubka3232
26. feb 2018

ale klud! nabuduce bude isto nieco vidno, zvlast ked mas dlhsi cyklus 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre