Prvá návšteva gynekologičky v tehotenstve

lienockaaaa
9. nov 2022

Ahojte baby! V pondelok som zistila ze som tehotná, vychádza mi to podla poslednej menstruacie na 6.tt. Volala som hned lekárke a objednala ma az o 2 týždne. Je to v pohode? A ak mi viete nejak popísať prvú návštevu budem velmi rada 😄

vkatush
9. nov 2022

@lienockaaaa v pohode, že až tak, teraz by aj tak nemuselo byť nič vidieť (zväčša sa prvá poradňa dáva od 8tt).
Na čo sa pripraviť... Odbery krvi, váženie, tlak, ultrazvuk a asi už na prvej aj vyšetrenie zdola. A toto sa bude opakovať každý mesiac (poradňa je každé 3-4 týždne cca).
Držím palce a gratulujem 😊

lienockaaaa
autor
9. nov 2022

@vkatush ďakujem za milú odpoveď ♥️

vkatush
9. nov 2022

@lienockaaaa a ešte moč som zabudla. Neskôr už odbery krvi nebudú na každej, ale moč je každú poradňu (odporúčam piť veľa vody predtým 😁)

lienka.7
9. nov 2022

@lienockaaaa prve tehu mi potvrdili v nemocnici uz v 5tt plus daco, druhe som bola v 7tt a nic lekar nevidel, len vak. Objednal ma o 2 tt, kedy uz bolo srdiečko (poviem ti, 2 najhorsie tt v mojom zivote😔), cize 8 tt je uplne ok, neboj. A co ti bude robiť?
Vezme ti krv na potvrdenie a hcg (aspon myslim), po každý krát pred poradňou ocikas na WC papierik (aspon u môjho to tak je), meranie tlaku, hmotnosti, základné info o alergiach a krvnej skupine (najma ak mas rh negat.) potom sono zo spodu a dostaneš 1 foto maličkého. Dalsiu poradnu mas potom o mesiac, na nej uz moj dava aj knižku. Tam sa ta bude sestricka potom každý krát vypytovať ci neopuchaju nohy a ci uz cítiš pohyby. Zase moč, merania, krv sa stále neberie, potom na testy a pred a po gluko teste. Ja som sa na kazdu poradňu vzdy tešila, že sa uvidíme s malickym 🥰🥰🥰
Krásne obdobie, drzim ti palce 🍀🍀🍀

vkatush
9. nov 2022

@lienockaaaa a neviem či berieš nejaké vitamíny (sú aj komplexné tehotenské, odporúčajú ich ak nemáš nejaké iné zdrav. problémy), ale určite začni minimálne kyselinu listovú brať pravidelne, hlavne na začiatku je dosť dôležitá.

tessa2299
10. nov 2022

Tak to co pisu baby, som ja mala az teraz a to som v 11tt. Dovtedy som chodila len kazde dva tyzdne na sono....

lienockaaaa
autor
10. nov 2022

@lienka.7 ďakujeeem 🥰

lienockaaaa
autor
10. nov 2022

@vkatush hmmm nie neberiem zatiaľ nic, tak vďaka za info 🤗

lienockaaaa
autor
10. nov 2022

@tessa2299 hmmm aha… tak možno to je u každého lekára individuálne ako postupuje, som teda zvedavá

marth16
10. nov 2022

@lienockaaaa u moje dr tiež začínajú poradne až od 12tt kedy vystavý aj knižku. Dovtedy max ultrazvuk na potvrdenie. Prípadne ak nič nevidí tak krv na hcg. Takže každý lekár má svoj postup

dixitka
10. nov 2022

Aj u mňa tak, prvé 2 razy (v 8 tt a 11 tt) len vaginalny ultrazvuk na potvrdenie tehotenstva, bábo premerali, či rastie ako má, a skontrolovali akciu srdiečka, to bolo celé. Poradne, kde mi brali moč, krv, merali tlak atď až potom začali

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre