Terénny kočík - Thule, Cybex, Joolz?

25. júl 2023

Čaute dievčatá,

idem sa s vami skúsiť poradiť ohľadom výberu kočíka.

Začnem tým, že hľadáme terenný kočiarik, keďže veeľa času trávime v prírode- v lese, na lúkach a podobne. Viem, ako si každy z okolia chváli Thule kočik, skúšala som si ho a je naozaj super, je ľahký, dobre ovládateľný aj v zlom teréne, no problém je v tom, že sa mi veľmi nepáči :D
Veeeľmi sa mi páčia Cybex kočiariky a taktiež Joolz, prípadne Bugaboo. Nevyznám sa v tom zatiaľ skoro vôbec, pretože si ešte len začínam robiť prieskum, no nepríde mi, že sú to zrovna terénne kočiare.

Má niektorá z vás Cybex alebo Joolz (prípadne aj Bugaboo) kočiarik a využíva ho aj ako športový v teréne? Podeľte sa so mnou prosím o svoje skúsenosti a kľudne dajte aj nejaké odporúčania 🙂

Budem veľmi vďačná za každú radu. Ďakujem.

len_nig
25. júl 2023

Neviem aké konkrétne si pozerala, ja som mala Cybex Balios s Lux a ten terén zvládol v pohode, teraz máme Joolz Aer a ten veru už do terénu nie je, ani do menšieho. Ale možno iné modely budú v pohode 😊

autor
25. júl 2023

@len_nig ďakujeem veľmi pekne..tvoja odpoveď ma potešila, lebo k Cybexu ma to ťahá asi najviac zo všetkých 😍
Mne sa ľúbi Cybex priam napr. Našla som si, že sa teda k nemu dajú dokúpiť aj predné terenné kolesá. Vy ste mali terenné dokúpené alebo nie?

riskoh
25. júl 2023

Mala som joolz day-za mna super kocik, zvladne aj teren uplne v pohode, vyslovene ma sport som mala baby jogger city elite- nieco ako thule - tam nebol absolutne ziaden problem s terenom, skuste pozriet thule sleek

autor
25. júl 2023

@riskoh super, vďaka za rady 🙂 Vyslovene na šport, behanie a podobone asi potrebovať nebudem, skôr naozaj len na také dlhšie prechádzky po lese 🙂
Joolz day sa mi javí tiež ako správna voľba 😍 už sa len rozhodnúť 🙈 😀

len_nig
25. júl 2023

Nie nemali sme dokupene 😊 ale boli sme s ním aj v zime v Tatrách a aj v snehu išiel bez problému 😊

hanadobrovicka
3. aug 2023

Ja mam uz 3 roky Cybex Priam a urobil nam paradnu sluzbu, no presne na pobyt v prirode prave hladam nieco ine...on sice prejde,ale ta jazda uz rozhodne nie je plynula a mojej malej (rok a pol) to drncanie a nadskakovanie dost prekaza. Strkova cesta je skackava a miesta ako napriklad hlbsie praskliny v chodnikoch neprejde,treba pridvihnut predne kolesa... tolko moja skusenost. Napr. Mutsy Nexo zvlada nerovnosti vyrazne lepsie,no na vylety poskytuje na moj vkus malo ulozneho priestoru.
Thule ma tiez neocaril dizajnom, rada by som sa pozrela na novy Baby Jogger...
Este jedna poznamka...novy Cybex Talos S Lux ma tak vysoko rucku,ze mne ako nizsej postave sa dost nepohodlne ovlada a to bola moja prva volba..