Cybex kočíky - skúsenosti

13. sep 2023

Ahojtee, potrebovala by som počuť vaše skúsenosti s Cybex kočíkmi. Veľmi sa mi páči Cybex Priam, no potrebujem radu. Rozhodujeme sa medzi Cybexom a medzi Thule Urban Glide 2. Veľa času trávime v prírode, na lúkach, v lese a moja otázka znie, či Cybex zvládne taký druh prechádzok. Thule Urban Glide 2 každy vychvaľuje do nebies; takže tu viem, že zvládne všetko, ale ja sa s ním veľmi neviem stotožniť (nepáči sa mi dizajn). Samozrejme je možné, že pri ňom skončíme kvôli funkčnosti, ale predsa len sa opýtam. Nemáte skúsenosti s Cybexom a prechádzkami po poliach, lúkach, lesoch? Ďakujem.

malaopicka
13. sep 2023

Cybex je tak akurát do mesta, aj to idealne na upravené chodníky a cesty. Na žiadnu lúku a do lesa by som ho teda nebrala. Nebude to pohodlné ani pre dieťa ani pre teba na manipuláciu. Ak ste aktívnejší, rozmýšľala by som buď kúpiť oba kociky alebo thule vozíček, ktorý poslúži aj na športové aktivity ako bonus k cybexu. My to tiež tak plánujeme riešiť.

bluemoon24
13. sep 2023

Ja jsem se taky rozmyslela mezi uvedenymi, nakonec jsem se rozhodla pro thule a teda lituju toho dodnes, za me je to velky, neprakticky kocar. Vubec mi nesedl, neskor jsem ho prodala a koupila jiny.

cookie29
13. sep 2023

Cybex urcite nie, predrazeny za to co to je a kvalita/cena nic moc pomer. Ale zavisi od vela veci, ale do terenu by som s nim urcite nesla

autor
13. sep 2023

@malaopicka
@cookie29 ďakujem pekne za rady žienky

autor
13. sep 2023

@bluemoon24 fakt? Toho sa presne bojím, že Thule oľutujem, na mňa je tiež príliš veľký a nepraktický🙈 no teraz sa fakt neviem rozhodnúť už vôbec…aký si prosím kúpila druhý? No ja sa k Thule mám len kvôli tomu, že je do terénu…inak dizajn a veľkosť ma veľmi odrádzajú…

enoula
13. sep 2023

Pozri este baby jogger, na teren tiez super

autor
13. sep 2023

@enoula Ďakujeem idem na to

cookie29
13. sep 2023

@autorka idealny kocik nenajdes. Mne sa Thule pacil, ale mam byt a neviem si predstavit, ze by som musela vkuse skladat a aj tak zaberie pol predsiene. Takze za mna skor ak mas garaz a podobne. Ja som mala/mam seed papilio, uz sa nerobi. Je sice tazsi, ale teda je to tank. presiel vsetko. Do lesa som s nim nechodila, ale na polne cesty, na plaz, do snehu... topka. Odviezol vsetko, tazsi nakup, aj unavene/chore starsie decko (skoro 6), bailky z/do packety. Sla som s nim vlakom (IC) cez pol Europy. Odviezol kufrik, ci tasky a aj sa pekne poskladal, aby vo vlaku nezavadzal.

Inak ja som Cybex, autosedacky mam cybex od malicka a som spoko. Ale kocik nie :( A tento, nuz dieta je uz vacsie, 2 roky prec, skusala som uz aj skladaci, mensi, praktickejsi na prvy pohlad, ale vzdy sa vratim k tomuto

autor
13. sep 2023

@cookie29 ďakujem krásne za recenziu, idem sa mrknúť na ten kočík čo ste mali vy 🙂

bluemoon24
13. sep 2023

Ja jsem s nim vydrzela asi 8m, pak jsem to vzdala a koupila Zopa Move, nechtela jsem znova platit pres 1000€ za kocik. Kdybych mela nekdy znova dite, koupim si cybex nebo joolz. Pokud bydlis v byte a mate vytah, tak si dobre zmer, jestli se tam vubec vejde (my jsme se stehovali a nam se tam pak nevesel) a nechavat tak drahy kocik v kocarkarne a pak s nakupem v jedne a ditetem v druhe ruce, to bylo peklo. Velmi mi vadil sklon sportovni casti - je to takovy pololeh, pak delka popruhu - v zime provlect pres fusak a jeste kombinezu bylo nemozne), siroka zadni cast - mela jsem casto problem projit dverma a taky to ze vsechno si musis dokoupit - nanoznik na nohy, operku na ruce, atd. Na vanicce mi vadilo, ze nemela zadnou odepinaci cast s odvetravanim. Nevim jake mate auto, ale zabere vetsinu kufru. Pokud travite vetsinu casu v prirode, pak je to asi dobra volba, ale jinak bych vybrala jiny. Moje zkusenost, samozrejme, kazdy to vidi jinak 🙂

autor
13. sep 2023

@bluemoon24 ďakujem veľmi pekne, no tie dôvody, čo ste vymenovala ma presne najviac odrádzajú…príde mi príliš veľký, vojsť by sa do výťahu vošiel (mnoho susedov ho vlastní), ale na mňa je “nespratný” a nepraktický…no a ten “poloľah” je tiež veľké mínus pre mňa…jediné plus naozaj vidím v tom, že sme často v lese a v prírode…a to sa bojím, že cybex nezvládne…ale zasa vždy je tu nejaká “cestička” vychodená, nie je to vyslovené terén, štrk a podobne…tak neviem, či by to Cybex zvládol alebo nie..to rozhodovanie bude veľmi ťažké

malaopicka
13. sep 2023

Potom radšej pozeraj elektrický priam, aby sa ti s nim ľahšie manipulovalo v teréne. Ale teda nie je to kočík na to stavaný.

cookie29
13. sep 2023

ak ho maju susedia, ved sa opytaj ci by si so ho mohla chvilku skusit

nelka09
25. sep 2023

Ja mám Cybex priam. Veľmi ľahko ovládateľný kočík za mňa super tak akurát do mesta. Aj veľa ľudí keď kocikovalo boli prekvapený ako ľahko sa s kočíkom manipuluje. Určite tento kočík nie je vhodný do prírody na prechádzky, do lesa atd. Máme chatu kde je len spevnená prístupová cesta a tam som si kúpila neonato puro lebo Cybex by sa rýchlo a ľahko zničil.

stefaniehandz
Odpoveď bola odstránená
Zobraz