Cybex, Joolz verzus Bugaboo. Ktorý je vhodný aj do terénu?

Zodpovedané
11. aug 2023

Ahoj,

chcela by som poprosiť o pomoc pri výbere kočíka.

Hľadám terénny kočík, keďže veľa času trávime v prírode, v lese, na lúkach a podobne. Viem, že si každý chváli Thule, skúšala som si ho a je naozaj super. Je ľahký, dobre ovládateľný aj v zlom teréne. Problém je v tom, že sa mi veľmi nepáči.

Veľmi sa mi páčia kočíky Cybex a Joolz, prípadne Bugaboo. Nevyznám sa v tom zatiaľ skoro vôbec, pretože si ešte len začínam robiť prieskum. No nepríde mi, že sú to zrovna kočíky vhodné do terénu.

Existuje kočík značiek Cybex, Joolz a Bugaboo, ktorý je vhodný aj do terénu?

Aké iné by si mi odporučila s plusmi aj mínusmi pri mojej požiadavke?

Ďakujem

Ahoj,

za mňa by bol pre Teba skvelou aternatívou kočík Gesslein FX4 Life, ktorý je vhodný pre rôzne terény. Tento model rada a často v poradni odporúčam, pretože má za mňa iba samé plusy. Má kvalitnú a odolnú konštrukciu a tiež vkusné a zaujímavé dizajnové farby poťahov, ktoré Ťa určite zaujmú. Pripínam Ti ich sem v mojej nedávno zodpovedanej odpovedi:

Vhodným do terénu je Cybex Talos S Lux. Je to elegantný kočík s moderným dizajnom určený pre rodičov, ktorí sa pohybujú aj po nerovnejších cestách dediny. Zaujme výbornou manipulovateľnosťou, ktorá mu umožňuje ovládanie jednou rukou. V prípade častého cestovania autom či potreby každodenného skladania pre úschovu kočíka zaujme jednoručným zložením a rozložením spolu s nadstavbou umiestnenou na konštrukcii. Športové sedadlo patrí k tým priestrannejším na trhu, preto v ňom bude mať pohodlie aj väčšie dieťa počas celého kočíkovacieho obdobia.

Prečítaj si odpovede, ktoré Ti sem pripínam. Opisujem v nich modely Joolz Day+, Joolz Geo3 a Bugaboo Fox 3. Tie sú vhodné do tebou spomínaného terénu.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally