Ktorý kočík s korýtkovým sedením sa ľahko skladá a má dlhšiu striešku?

Zodpovedané
18. sep 2023

Ahoj,

hľadám kočík pre decembrové bábo. Aktuálne máme ešte 2-ročné dieťa, ale súrodenecký kočík pravdepodobne nechceme.

Preferujeme korýtkové sedenie, kočík do terénu, ľahšiu váhu, dlhšiu striešku a ľahké skladanie.

Predtým sme mali Easywalker, ten už nechceme. Nepáči sa mi ani Bugaboo, ani Cybex, ani Thule, ani Joolz. I napriek tomu, že sa mi nepáči Cybex, tak do úvahy pripadá Cybex Balios. Príde mi však na ňom trošku komplikovanejšie na skladanie. A ak by sme upustili od korýtkového sedenia, tak potom Moon Clicc.

Máme 164 a 180 cm. Terén, v ktorom sa najčastejšie pohybujeme je mesto a aj dedina, rôzne povrchy. Chceme, aby sedadlo športovej časti bolo v obidvoch smeroch jazdy. Používať budeme asi aj skejt, iné doplnky nepotrebujeme.

Este sme pozerali Bugaboo Fox 3 a Bugaboo Fox Cub, ale nie som si úplne istá ani týmto výberom.

Aký je Tvoj názor?

Ďakujem

Ahoj,

ak často striedate povrchy mesta a dediny, tak Moon Clicc neodporúčam. Je to ľahký a predovšetkým mestský kočík. Na nerovnom povrchu by sa zničila nielen jeho konštrukcia, no predovšetkým kolesá a odpruženie.

Ak Moon, tak Moon Piú. Ten však nemá korýtkový tvar sedadla, čo je pre značku typické.

Bugaboo Fox Cub vyšiel na trh vo februári 2023 ako nový model značky. Vychádza z bratského modelu Bugaboo Fox 3, od ktorého sa líši jednoručným zložením, väčšími kolesami, možnosťou predĺženia opierky nôh, objemnejším nákupným košíkom, vylepšeným uhlom rukoväti a odolnejším materiálom poťahov. Obidva modely sú vhodné pre Vaše výšky, pretože majú teleskopicky nastaviteľné rodičovské rukoväte. Zároveň sú obe ich nadstavby umiestnené v strednej výške konštrukcie.

Vrelo odporúčam model Gesslein FX4 Life, len neviem či nie je nad Váš rozpočet, hoci žiadny neuvádzaš. Viac o jeho plusoch a mínusoch sa dozvieš tu:

A pozri si aj Babystyle Egg 2, ktorý opisujem v tejto mojej nedávnej odpovedi:

Korýtkové kočíky Joolz Day+ alebo Joolz Geo3 neodporúčam. Sú cenovo vyšie, ich váha je viac ako 13 kg a ani nespĺňajú Vaše kritéria výberu. Zároveň si myslím, že nepotrebujete také robustné kočíky.

Držím Ti palce. Keby si mala akúkoľvek ďalšiu otázku, tak mi neváhaj znova napísať (s pripomenutím sa) do poradne. A nezabudni odoberať Kočíkovú poradňu, kocikopediu alebo lulu_originally. Neprídeš tak o žiadne novinky a inšpirácie zo sveta kočíkov.

Prajem Ti krásny deň a príjemné kočíkovanie!
Vaša Ľudka
@lulu_originally