Pásový opar - herpes zoster

nikolka2
12. mar 2012

Ja som dnes bola u lekarky , ale uz v takom stadiu , ze som sa obliect nevedela ,,,,minuly tyzden mi povedali , ze mam len zapal sediaceho svalu a pod poslednym rebrom , ze mam stiahnuty sval,,,,dnes mi diagnostikovali toto mate niektora mamicka skusenost s touto chorobou ,,,nikdy som herpes normalny nemala 😖 a teraz mam a este k tomu vírusovy ...Dakujem za akekolvek informacie 🙂

liz_lemon
12. mar 2012

@nikolka2 kazdy herpes je virus, ja som mala pasovy, ale vcas som to zistila (vdaka tomu, ze to mala v minulosti moja mama, tak sme rozoznali priznaky), bola som s tym u kozneho, dala mi tusim mast Herpesin, v podstate ma to nijako neobmedzovalo, ale viem, ze s tym vela ludi musi byt aj PN, lebo to nenormalne boli
treba si davat pozor, aby to nechytil niekto dalsi, mat vlastny uterak a pod.

nikolka2
autor
12. mar 2012

Dakujem no toto ma nenapadlo ,,budem musiet aj periny vymenit ,,spim so synom na jednej posteli ,,aj uterak si dajaky samostatny vybrat ,,mne povedali , ze to mam z oslabenej imunity ☹ Hrozna bolest...

liz_lemon
13. mar 2012

@nikolka2 moze to byt z toho, to mas ako s klasickym herpsom, tiez vznikne z nejakeho oslabenia, najhorsie je, ze kto to uz raz mal, ma to navzdy v sebe, a moze sa to opakovat
tak nech ti to co najskor prejde

nikolka2
autor
13. mar 2012

Dakujem pekne 🙂

luciafed
7. máj 2012

baby viete mi poradit ako sa mam pred pasovym oparom chranit. moj otec ho ma na tvari asi 2 dni, dnes bol u lekara, povedali ze je to pasovy opar a nasadil mu tabletky. ja som v 28.tyzdni tehotenstva,nemala som ovcie kiahne a bojim sa aby som ich nedostala, kedze to je rovnaky virus.... ako sa pasovy opar prenasa?

janinah
7. máj 2012

@luciafed dotykom,čiže otec musí mať osobitný uterák,neopri sa o jeho vankúš atď

katecameron
7. máj 2012

@luciafed vyhybat sa kontaktu s clovekom ktory ma pasovy opar az si nemala kiahne tak ich mozes dostat

sandy84
7. máj 2012

@luciafed Chod na navstevu k niekomu aj s kufrom 🙂 a opytaj sa svojej gynekologicky nech ti povieco by si mala robit.

luciafed
8. máj 2012

@janinah @katecameron @sandy84 vdaka baby za rady, otca sme izolovali do jednej izby, davam si pozor aj aby som sa nedotkla nicoho coho sa dotkol on... nema ten opar velky, dufam ze mu to cim skor zmizne. od zajtra idem do prace a cez vikend pojdeme s manzelom prec tak verim ze to zvladneme...

sandy84
8. máj 2012

@luciafed Podla mna si ocko aj od vas oddychne :D celkom rad :D su majstrovstva v ladovom hokeji :D pozname chlapov. Hlavne si davaj na seba pozor a pozor na rucniky, utierky. Jeho oblecenie perte osobitne, resp. tvoje perte osobitne.

sandy84
8. máj 2012

ozaj a nech to dodrziava aj tvoj partner, lebo to je potom zbytocne. My sme si vtedy kupili bezdotykove mydlo, dettol sa vola myslim.

sandy84
9. máj 2012

@nikolka2
@liz_lemon Baby ja som sa este chcela spytat, po prekonani pasoveho oparu ste este mali bolesti v miestach kde ste ho mali, lebo ja tam uz nic nemam a este furt to dost boli. Hlavne ked som unavena a ked sa vela zohynam tak mam take pnutia pokozky a bolesti. Uz vkuse chodim pozerat do zrkadla ci tam nieco nemam,ale nie je tam nic, len bolest ostala. Tak ci je to normalne. Ak mate niekto take skusenosti co vam na to pomohlo? 😨

liz_lemon
9. máj 2012

@sandy84 ja som mala velke stastie, lebo ma to v podstate nebolelo, ani som doma nemusela byt, takze ja som nemala ziadne bolesti, ked to preslo

sandy84
9. máj 2012

@liz_lemon 🙂 fajne ti...ale dakujem za odpoved 🙂 😉

silvapokorna
28. dec 2013

ja som sa bála nákazy aj pri normálnom opare, keď som mala deti malé. vždy som to prelepovala náplasťami na opary comos. pomáhajú s hojením, ale hlavne ochránia pred prenosom na dieťatko. doporučujem!

patkaza
21. okt 2015
Používateľ patkaza je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od patkaza.

treba iba mastičky a mastičky a strániť sa styku napriamo s ostatnými až sa to nešíry http://akoapreco.com/preco-sa-robia-opary-a-ako-sa-rychlo-zbavit-oparu/

mojoli
21. okt 2015

ja som mala pásový opar pred 10 rokmi.dodnes mám problémy,to že kde som mala pluzgiere si kožu necítim to už neriešim,mala som to od chrbtice az po pupok dookola,dodnes tam mám biele flaky ..potom možeš mat postherpeticku neuralgiu..boli to čo už tam nieje nervové ukončenia a podobne takže tak...ja som aj syna nakazila,ale aspon mal ako 2,5 ročný kiahne..a v školke už nedostal.a presne ako predhadzajúce komenty, šíry sa to dotykom,uterákom,...je to vysoko infekčné...

bubuliatkova
21. okt 2015

Mne pomohla skalná ruža....mala som tento typ oparu na tvári (stres v práci), resp.jej ľavej polovici. A pár rokov dozadu som mala už aj na páse, takže som hneď vedela, o čo ide. A odmietla sa kŕmiť liekmi, a vygúglila som si prírodný liek.
Treba opar potierať viackrát denne šťavou zo skalnej (ja som nemala s tým problém, lebo bol na čele). Mne zmizol celkom za 5 (!!!) dní. Jednoducho zázrak.
Ak nezoženieš v záhrade, kúpiš za pár drobákov v kvetinárstve. Vždy chytíš jeden list, prelomíš a vytlačenou tekutinou potrieš boľavé pupáčiky.
🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂
PS Pomôže aj na obyčajný herpes, mám to odskúšané.

lenadka
21. okt 2015

@nikolka2 nasaď si aj B vitamíny, najlepšie na opar je milgamma-to sú B-čka nakombinované presne na lepšie hojenie pás. oparu a môžeš si ať ibalgin-tlmí bolesť a je protizápalový. ak deti nemali kiahne, môžu ich teraz dostať, ale nešíri sa to tak jednoucho, naouaj len priamym kontaktom s tými tvojimi pupáčikmi-tou vodičkou vnútri, poškrabnutím, cez uteráky...
@luciafed neprenáša sa to tak ľahko, uterákmi a priamo tou tekutinou z pupáčikov, no keď si nemala kiane tak by som sa pratala na čas z toho domu ak je kam 😅

babo78
8. jún 2016

Ahojte baby, čím je dobré natierať resp. doliečovať pásový herpes? Už mám viacmenej chrastičky a začína to svrbieť.
Ďakujem za rady.

carlos1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
babo78
8. jún 2016

Ďakujem za radu. Myslela som si, že teraz je lepšie to nechať už len tak na vzduchu vyhojiť.

babo78
8. jún 2016

@carlos1 Ďakujem za radu. Myslela som si, že teraz je lepšie to nechať už len tak na vzduchu vyhojiť.

babo78
10. jún 2016

Ked sa mi to už vysušilo a mám fľaky, čím je dobré ich zmierniť a potierať aby nezostali fľaky?